Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran 2004r. brak wspomagania kierownicy

26 Feb 2012 20:22 12479 6
  • Level 10  
    Witam mam problem po uruchomieniu silnika zapaliła się czerwona kontrolka wspomagania, wspomagania brak, kierownica ciężko działa. Komp diagnostyczny wywalił błędy
    00003 - Control Module
    014 - Defective

Wyjąłem silnik elektryczny
    Nr. 1k1909144F

Pytanie czy muszę kupić ten silnik z identycznym oznaczeniem, mam kilka do dostania z takim samym numerem ale na końcu numeru zamiast literki "F" są np. M lub inne.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 42  
    A może coś pomierzyć? Jakieś zasilania, masy. Tu raczej nie silnik jest winien. Ale jak lubisz... Wymieniaj w ciemno.
  • Level 10  
    Zasilanie jest i masa i plus. Wtyki czyste, komp się komunikuje bez problemu.
  • Level 25  
    Nie wiem czy jest tak samo jak w octavi 1.9 tdi ale prawdopodobnie masz do wymiany cały układ wspomagania(magiel,silnik,sterownik), tam padają czujniki momentu skrętu... w zasadzie kupuje się kompletną maglownice ze wszystkim.
  • Level 10  
    Silnik jest zintegrowany z modułem czyli tym sterownikiem, całość można wymienić a maglownica może zostać.
  • Level 10  
    Usterka usunięta, uszkodzeniu uległ sterownik, wymieniłem silnik ze sterownikiem i śmiga. Temat zamykam.
  • Level 29  
    Arkadio-a1 wrote:
    Temat zamykam.

to naduś ten przycisk z kłódką (rozwiązano)