Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kalibracja Tomtom go 750. Plik txt nie zmienia reakcji touchscreen.

Iceferno 26 Feb 2012 21:37 5872 6
    Iceferno
    Level 9  
    Posiadam tt go 750. Mam problem z kalibracją lecz dodam, że próbowałem już różnych wpisów w pliku txt. Nic się nie zmienia. Może jest inna przyczyna awarii?
    Załączam zdjęcie z diagnostic screen. Firmware: 9.400.851
    Link
    marek216

Level 43  
    Jesteś pewien że ekran fizycznie jest sprawny ?
    Iceferno
    Level 9  
    Plik cal.txt. Byłem z tym w serwisie z nawigacjami. Dowiedziałem się, że plik tekstowy nic tu nie zmieni bo ten model jest zbyt zabezpieczony przed wszelkimi ingerencjami m.in. w kalibrację. Chyba ekran rzeczywiście padł..Czy to drogi interes?
    koala106
    Level 39  
    Iceferno wrote:
    Plik cal.txt. Byłem z tym w serwisie z nawigacjami. Dowiedziałem się, że plik tekstowy nic tu nie zmieni bo ten model jest zbyt zabezpieczony przed wszelkimi ingerencjami m.in. w kalibrację.
    w takim razie gratuluję serwisowi wiedzy....
    opis kalibracji po angielsku masz tutaj http://www.yourtomtom.com/forum/index.php?s=0...9ee5f8261e241eae2da3f61&showtopic=12622&st=20
    marek216

Level 43  
    Podstawowe pytanie: zapisałeś sobie pierwotne ustawienia ?
    Serwis faktycznie genialny :)
    Przecież wystarczyło podłożyć inny dotyk.
    Danek2017
    Level 1  
    Ja na swoim tomtomku skalibrowałem ekran.
    Podłączamy tomka do komputera w apce tomtom home.
    Do kalibracji ekrany musimy stworzymy plik cal.txt w notatniku w którym wpisujemy wartości Xmax Xmin Ymax Ymin.
    Wpierw trzeba sprawdzić jakie są one w naszej navi. Musimy uruchomić navi w trybie serwisowym a robi się to przytrzymując włącznik
    przez około 30 sekund wtedy pojawi się czarny ekran z białym tekstem. Przepisujemy ciąg cyfr obok pozycji "Touchscreen calib. data"
    u mnie jest 223 828 337 653 czyli przykładowo jak byśmy chcieli użyć tych cyfr do kalibracji musielibyśmy ja wpisać w notatniku w ten sposób
    828 223 653 337 bo jak nie przestawimy kolejności tych cyfr to ekran będzie działał odwrotnie (góra będzie dołem itp.).

U mnie nie można było podczas wpisywania ulic używać prawej strony ekranu około 1 cm .

Żeby przeciągnąć prawą strone ekranu w prawo trzeba zwiększyć drugą wartość o 115 (to około 1cm)
    Wtedy w pliku cal.txt zapiszemy tak 828 338 653 337 a jak by się ją zmniejszyło o te 115 to ekran nie działał by poprawnie na 2cm.
    Czyli w skrócie cyfra 828 odpowiada za lewą strone ekranu, 338 prawa strona ,653 góra ekranu i 337 dół ekranu.

Oczywiście te wartości mogą być inne w waszym urządzeniu więc metodą prób i błędów ustawicie swoją navi mi wyszło to za trzecim podejściem.

Plik ten zapisujemy w naszym urządzeniu tam gdzie nasze navcore do katalogu głównego, w moim przypadku G:\cal.txt i tam zostaje na stałe.
    U mnie działa i stary tomtomek jeszcze mi posłuży.