Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kolumn głośnikowych JBL Northridge Cine Pack 5.1

maniek0384 26 Lut 2012 23:12 3061 7
  • #1 26 Lut 2012 23:12
    maniek0384
    Poziom 7  

Witajcie .
    Co sądzicie o tym zestawie głośników JBL Northridge E80 ES25 E20 E150P.
    I drugie pytanie, czym to wszytko napędzić, aby miało sens. :) Czy jest to bardziej dla kina domowego i tylko i wyłącznie ? Czy ze słuchania muzyki czy koncertu tez można być zadowolonym ?

0 7
  • #2 27 Lut 2012 13:05
    Pablo1964
    Moderator

Typowe kolumny o brzmieniu konturowym. Dobre do kina i do słuchania dynamicznej muzyki (rock, techno, pop itp.). W spokojnej muzyce (np. soulowej) może przeszkadzać nadmiar wyższego basu. Koniecznie należy posłuchać przed zakupem.

0
  • #3 27 Lut 2012 18:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że można.
    A ile masz kasy na ampli i w jakich warunkach ma grać kino w mieszkaniu ?
    Ile % do muzyki ?

0
  • #4 27 Lut 2012 19:04
    maniek0384
    Poziom 7  

mam do wydania ok 6000 zł z jakimś tam marginesem, pokój ok 23 mkw. Rodzaj muzy tak jak powyżej czasem koncerty czasem filmy .Czytałem artykuł na naszym forum o tym, ze można podpiąć dwa głośniki fronty do stereo a reszta do ampli jak znajdę temat to podeśle ponieważ myślę nad takim rozwiązaniem . Czy jest to sensowne ?

0
  • #5 27 Lut 2012 19:08
    Pablo1964
    Moderator

JBL to nie są audiofilskie kolumny więc wszystko zależy od amplitunera. Jeżeli zdecydujesz się na amplituner klasy np. AVR460, wzmacniacz będzie zbędny.

0
  • #6 27 Lut 2012 19:13
    maniek0384
    Poziom 7  

cyt ''..''Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki.

Dodano po 1 [minuty]:

czy można tak samo zrobić z każdym zestawem 5.1 ? czyli trzeba mieć i wzmacniacz i amplituner ?

0
  • #7 27 Lut 2012 19:28
    Pablo1964
    Moderator

maniek0384 napisał:
    czy można tak samo zrobić z każdym zestawem 5.1 ?

Tak, pod warunkiem, że amplituner wyposażony jest w wyjście pre-out kanałów frontowych.
    maniek0384 napisał:
    czyli trzeba mieć i wzmacniacz i amplituner ?

Tak jak pisałem w artykule, jest to audiofilskie rozwiązanie. Przed jego zastosowaniem powinieneś posłuchać, czy dodatkowy wzmacniacz przyniesie wymierne korzyści. Tu już decydują subiektywne odczucia.

0
  • #8 28 Lut 2012 18:45
    maniek0384
    Poziom 7  

Ok dzięki. Temat rozwiązano .

0