Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dysk z dekodera polsatu - rozkodowanie

Majster20 26 Feb 2012 23:59 23427 11
    Majster20
    Level 10  
    Witam. Posiadam dysk WD3200BUDT 320GB z dekodera Cyfrowego Polsatu i chciałbym podłączyć go do laptopa. I tu jest problem komputer go wykrywa ale pokazuje 0 GB pojemności. Z tego co wyczytałem to są ponoć szyfrowane. Ma ktoś na ten temat jakieś informacje?
    kizek
    Level 35  
    Jest to sposób zabezpieczenia przed kopiowaniem materiałów wcześniej nagranych. Możesz materiał oglądać ale nie powielać.
    Majster20
    Level 10  
    Ale dysk jest pusty. A ja chce na nim zainstalować system.
    Grubskee
    Level 23  
    Dysk nie jest w żaden sposób szyfrowany czy zablokowany po prostu jego Firmware jest napisany nie dla PC lecz dla Dekodera. Może pomóc jedynie wymiana elektroniki bądź firmware którego nie sposób znaleźć w internecie, być może istnieją narzędzia pozwalające zgrać firmware (z normalnego dysku) i wgrać go na ten Hitachi ale szukałem szukałem i znaleźć nie mogłem a jak już to programy są płatne np. AFF Repair Station. Te informacje mam od serwisu na HGST.com
    sowieso
    Level 11  
    Te dyski da się odblokować, zarówno Hitachi jak WD, jednak to nie ma nic wspólnego z hasełkami, i AFF Repair Station nic nei pomoże, po prostu modyfikacja dysku, dość wyrafinowana i ambitna, ale już do przejścia. Nie ma się jednak co męczyć z próbami zerowania, szukania hasła, itd
    3daniel33
    Level 14  
    sowieso wrote:
    Te dyski da się odblokować, zarówno Hitachi jak WD, jednak to nie ma nic wspólnego z hasełkami, i AFF Repair Station nic nei pomoże, po prostu modyfikacja dysku, dość wyrafinowana i ambitna, ale już do przejścia. Nie ma się jednak co męczyć z próbami zerowania, szukania hasła, itd

To może kolega podzieli się swoimi sposobami do przywrócenia dysku do użytkowania w windze?
    sodipolska
    Level 10  
    czy zmienilo sie cos w temacie? na llegroi sa juz oferty odblokowywania/ zablokowana jest powierzchnia użytkowa, i tyle wiem że nie długo trwa odblokowanie dysku
    helmud7543
    Level 43  
    Odblokowanie polega na pewnej modyfikacji firmware (na jednym z tematów o tym na elektrodzie było podane gdzie można znaleźć to, w czym trzeba pogrzebać). Ja takiego dysku nigdy nie modyfikowałem, więc konkretów nie podam (z resztą jest to zabronione chyba regulaminowo).
    HaPe
    Level 17  
    A można modyfikować tak, aby nasz dysk działał z tym od CP?
    Gienions
    Level 10  
    U mnie dysk cyf.pols. zainstalowany na laptopie bez kłopotu, żadnego odblokowywania.
    Dostępne po zamontowaniu i formatowaniu 298GB z dysku SAMSUNG 320GB.Żadnych problemów.

Dodano po 1 [minuty]:

Do instalacji trzeba podejść najprościej tak jak do większości instalacji dysków zewnętrznych.
    dre_
    Level 10  
    Witam jeżeli chodzi o hasła itd dysk jest widoczny w biosie a nie widoczny pod windowsem polecam spróbować podłączyć dysk do Laptopa z serii E1 ma alternatywny bios pościągałem parę haseł z dysku
    po podłączeniu acer podaje nam kod który wpisujemy w kalkulatorze na stronie acera i otrzymujemy hasło do odblokowania działa na każdym dysku