Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak namierzyć skradziony telefon

mpeterko 27 Lut 2012 08:51 13577 4
 • #1 27 Lut 2012 08:51
  mpeterko
  Poziom 8  

  Witam.
  Mam taki problem skradziono mi telefon SAMSUNG WAVE 2 niestety karta nie odpowiada stad przypuszczam że złodziej dawno się jej pozbył. Czy w dalszym ciągu jestem w stanie namierzyć swój telefon po numerze IMEI ? wiem że to unikalny numer więc pewnie tak tylko do którego operatora się zwrócić czy mojego czy któregokolwiek innego - chodzi mi o to że do telefonu może być włożona jakakolwiek inna karta innego operatora - czy to ma znaczenie?

 • #3 17 Mar 2013 21:08
  Bezpior
  Poziom 1  

  Zgłoś stratę u operatora który wypuścił twój egzemplarz na rynek . Opisz sytuację , okoliczności straty. Weź potwierdzenie zgłoszenia i wal na Policję . Tam zgłoś stratę podobnie jak u operatora podaj okoliczności utraty telefonu. Policja i prokurator mają mozliwość śledzenia twojego aparatu po numerach mack i imei u wszystkich operatorów występujacych na naszym rynku . W praktyce wygląda to tak że jeśli twój skradziony telefon zaloguje sie do którejś z sieci , obojetnie której to przy tej operacji podaje swoje szczególne dane tj. nr mack , imei , numer karty załadowanej do telefonu wraz z przypisanym jej numerem telefonicznym i parę innych . W naszym kraju nie ma obowiązku rejestrowania kart pre-paid ale namierzenie użytkownika danej karty w procesach operacyjnych też nie stanowi wielkiego problemu bo w końcu niezarejestrowany numer pre-paid połączy się z jakimś numerem który jest zarejestrowany na kogoś z imienia i nazwiska w tą lub w drugą stronę, obojętnie. Po bilingach policja może ustalić wg. częstotliwości połączeń z konkretnym zarejestrowanym numerem kto jest właścicielem Twojej "zguby". Skradziony telefon czy znaleziony ( przywłaszczony ) nadal pochodzi z przestępstwa co jest ścigane z urzędu przez policję . Ostatecznie policjanci "zapraszają" do siebie w charakterze świadka Pana/Panią z zarejestrowanym numerem i "grzecznie " ;) pytają z kim to Pan/Pani zarejestrowana się łączyła ( numerem załadowanym obecnie w Twoim Aparacie telefonicznym). Przeważnie ci z zarejestrowanym numerem są nieświadomi tej sytuacji i nie chcą mieć kłopotów ani być kojarzeni z kradzieżą lub kradzionym przedmiotem wtedy grzecznie podają dane obecnego użytkownika twojego telefonu . Wymaga to trochę czasu i cierpliwości ale skutkuje niemal w 100% sukcesem. Najgorsze jest to że policja ma zwyczaj uprawiania spychologii i nie w smak jej uganianie się za telefonem wartości kilka stów . Bo żeby takie dochodzenie wszcząć "biedny" policjant musi trochę pism powysyłać tu i tam a później cały czas monitorować sprawę . Jak się zaprzesz i konsekwentnie będziesz domagał się informowania powiedzmy dwa razy w miesiącu o postępach śledztwa to dasz radę wyegzekwować swoje prawa . Przecież policjant jak każdy nie lubi skarg na siebie , wizyt na dywaniku przełożonego itp a pracować musi ! Życzę powodzenia :) . W powyższy sposób mój kolega odzyskał swój telefon , który skradziono mu z biurka w pracy. Najśmieszniejsze w tym to że facet który go posiadał kupił go synowi w saloniku gsm jako używany i miał na niego dowód zakupu . Za przestępstwo beknął właściciel saloniku he he . Pozdrawiam

  Dodano po 23 [minuty]:

  No i zapomniałem o najważniejszym pisząc poprzedni "elaborat".
  Absolutnie nie blokuj u operatora samego aparatu (imei ). Zablokuj tylko połącznia wychodzące z Twojej karty. Zablokowanie numeru imei spowoduje tylko tyle i aż tyle że twój telefon stanie się bezużyteczny i nie zaloguje się do żadnej sieci ( w Polsce i całej UE ) i nie bedzie można go wyśledzić podaną przeze mnie metodą . Więc lepiej żeby po kradzieży miał nadal możliwość logowania się do sieci .

 • #4 17 Mar 2013 21:14
  ssb.mixer
  Poziom 17  

  Bezpior napisał:
  W naszym kraju nie ma obowiązku rejestrowania kart pre-paid ale namierzenie użytkownika danej karty w procesach operacyjnych też nie stanowi wielkiego problemu bo w końcu niezarejestrowany numer pre-paid połączy się z jakimś numerem który jest zarejestrowany na kogoś z imienia i nazwiska w tą lub w drugą stronę, obojętnie.  Za dużo filmów się naoglądałeś, będzie umorzenie ze względu na wykrycie sprawców. Nikt nie będzie się ganiał za jednym aparatem, policjanci mają inne zmartwienia na przykład zacinająca się maszyna do pisania na której piszą protokoły albo brak srajtaśmy do podtarcia tyłka w sraczu.

 • #5 18 Mar 2013 22:35
  ftp.kowal
  Poziom 33  

  ssb.mixer napisał:
  Za dużo filmów się naoglądałeś, będzie umorzenie ze względu na wykrycie sprawców. Nikt nie będzie się ganiał za jednym aparatem, policjanci mają inne zmartwienia na przykład zacinająca się maszyna do pisania na której piszą protokoły albo brak srajtaśmy do podtarcia tyłka w sraczu.
  O dziwo do mnie kiedyś przyszli do domu mówiąc że telefon którym aktualnie się posługuje jest kradziony. Musiałem go oddać. Więc jednak mają czas na szukanie. A telefon został wtedy znaleziony a nie skradziony.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME