Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarki i temperatura grafiki.

Grathon 27 Lut 2012 09:16 860 3
  • #1 27 Lut 2012 09:16
    Grathon
    Poziom 9  

Witam.

Zacznę od początku. Miałem kartę graficzna GF8800GTS 512MB, jednak nie wytrzymała CRYSIS'a 2 na max ustawieniach. I od tamtej pory, średnio co 1.5 miesiąca musiałem ją wkładać do piekarnika. Aż w końcu nadszedł dzień - i kupiłem NVIDIA GeForce GTX460 OC. Wszystko śmiga aż miło, a skok wydajności i grafiki jest po prostu niesamowity. Po jakimś czasie, zauważyłem że jak korzystam z FireFox'a często wywala mi sterownik obrazu. Ekran się resetuje, robi czarny, i po chwili jest git. W dziennikach znalazłem błąd, jednak teraz nie pamiętam nazwy, i wydaje mi się że to ten nvlddmkm. Również na poczatku karta była bardzo cicha, i wraz z pojawieniem się problemu w FireFoxie moje temperatury grafiki sięgają 51'C. To na grach mam 55-58'C [Skyrim HighDetale 59'C i się utrzymuje]. A tu takie temperatury tylko przy przegladarce. Ok, zmieniłem przeglądarkę dla pewności. Na Chrome i Operze na początku jest dobrze, 33'-35'C. Po jakiś 20 minutach znowu coś się włącza i wskakuje na 51'C. I tu moje pytanie. Co może powodować tak wysokie temperatury? Dodam że w stanie pulpitu mam ok 33'C. Jak tylko odpalę przegladarkę, wzrasta.

edit. Na Chrome i Operze nie wywala mi sterownika ekranu. Na FF tak.

Stery do grafy to 285.62.

0 3
  • #2 27 Lut 2012 09:57
    daavid117
    Poziom 42  

Uszkodzone sterowniki karty graficznej lub uszkodzona karta graficzna. Tyle można stwierdzić patrząc na "mnogość" informacji jakie podałeś. Widzę, że przeczytanie regulaminu działu i podklejonego tematu ponownie jest zbyt trudnym wyzwaniem.

0
  • #3 27 Lut 2012 22:55
    1010011010
    Poziom 32  

Wywalanie sterownika przy przeglądarce FireFox jest teraz częstym problemem (szczególnie przy najnowszym Fx). Sam zmagam się z tym problemem, support zalecił powrót do starszej wersji lub czekanie na najnowszą aktualizację.
    Kupiłeś nową kartę graficzną czy używaną?

"średnio co 1.5 miesiąca musiałem ją wkładać do piekarnika" no no, mądrze :)

0
  • #4 28 Lut 2012 05:53
    Grathon
    Poziom 9  

Kartę kupiłem nową. Na początku było dobrze. Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie że to wina jakiegoś flasza, najgorzej jest podczas oglądania stron naładowanych grafiką. No nic, zrezygnowałem z FF. Może znajdzie sie rozwiązanie.

Co do pieczenia. No przez pół roku było git, ale w końcu mnie to zaczeło wpieniać :)

0