Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K50ij, nie wyświetla alarmu o niskim stanie, krótko trzyma na baterii, xp.

27 Lut 2012 12:10 2358 2
  • Poziom 31  
    Jak wyżej, oznaczenie baterii A32-F52. Nie rozumiem tylko jednego jak ,,byk" pisze, że bateria ma 4500mAh oraz 10,8V. A wszystkie zamienniki dostępne mają:
    Whitenergy bateria Asus A32-F52 11.1V Li-Ion 4400mAh.

Te 0,3V ma istotne znaczenie na żywotności baterii. W takim razie jest to celowo robione? Gdzie mogę dostać ogniwa do takiej baterii, może taniej wyjdzie?
  • Poziom 27  
    Gdybyś chociaż trochę poczytał podwieszone tematy to byś wiedział, że są ogniwa o napięciu nominalnym 3,6 i 3,7V, a bateria ma 10,8V lub 11,1V bo takich ogniw jest 3 w szeregu, a pojemność jest wynikiem łączenia równoległego. Istotnej różnicy nie będzie jeśli chodzi o te 0,3V. Ogniwa kupisz na popularnym serwisie aukcyjnym. Najpierw jednak zajrzyj do baterii i sprawdź jakie układy znajdują się w środku, bo może się okazać, że kupisz ogniwa a z resetem układu będzie problem.
  • Poziom 31  
    krzychu1985^ napisał:
    Gdybyś chociaż trochę poczytał podwieszone tematy to byś wiedział, że są ogniwa o napięciu nominalnym 3,6 i 3,7V, a bateria ma 10,8V lub 11,1V bo takich ogniw jest 3 w szeregu, a pojemność jest wynikiem łączenia równoległego.

Czytałem przed założeniem postu Link i dlatego zadałem to pytanie ponieważ w linku jest P14. Charakterystyka, która pokazuje że już 0.05V ma wpływ na baterię :D. Źle zinterpretowałem napięcie na ogniwie a napięcie ładowania... Z czego wynika różnica 10,8V a 11,1V?