Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF 55.230 TI 1998 rok przełącznik skrzyni góra dół

luk.glas 27 Lut 2012 13:40 2495 4
  • #1 27 Lut 2012 13:40
    luk.glas
    Poziom 6  

Witam! mam problem z przełącznikiem który jest w skrzyni i za pomocą klawisza przełącza mi skrzynie na wolne, szybkie biegi a mianowicie mam tylko szybkie nie przerzuca mi na wolne dzięki czemu pod obciązenieniem nie mam możliwości w ogóle ruszenia. Wcześniej miałem ten sam problem powymieniałem wszystkie węże powietrza co wychodziły od tego przełącznika i grało teraz już nie mam co tam wymieniać za wyjątkiem jednego który minimalnie syczy ale to jest wąż tekelana i lekko go się przekręci to zaczyna lekko syczeć ale myślę że to nie stanowi problemu przy przełączniku jak w kabinie przełączam to słyszę przy drążku z małego wężyka lekkie psiknięcie już nie mam pomysłów nie wiem co jeszcze sprawdzić bądź co wymienić wcześniej zgubiłem biegi wolne później wróciły teraz już nie mam pojęcia co zrobić... pomocyyy!!!!! pilne gdyż to jest śmieciarka i ma pełne ręce roboty to autko...

• #2 27 Lut 2012 16:38
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

A jaka to jest skrzynia biegów? Eaton, Allison czy ZF?

• #3 28 Lut 2012 16:49
    luk.glas
    Poziom 6  

skrzynia ZF

• #4 06 Mar 2012 16:55
    hubert04
    Poziom 19  

o ile dobrze pamietam to z tyłu skrzyni po stronie kierowcy jest taka dupka dochodzą do niej dwa przewody na jednym z nich powinno pokazac sie powietrza jesli przebijesz na wysoką lub odwrotnie czyli na nisko

• #5 07 Mar 2012 00:11
    luk.glas
    Poziom 6  

już zrobiłem okazało się że bezpiecznik odpowiedzialny za światła był odpowiedzialny za przekażnik który steruje powietrzem do przerzucania skrzyni z tym ze bezpiecznik przepalał się co zmieniłem na nowy, po włączeniu zapłonu w poszukiwaniu usterki która robiła zwarcie okazał się czujnik (włącznik) elektryczny który w skrzyni jest zamontowany ogólnie są dwa jeden wyłącza a drugi wyłącza bieg wsteczny co mi powiedzieli w serwisie 200zł sztuka plus wtyczka z 50zł bo wszystko było popalone. Skrzynia biegów w moim DAFie to ZF na placu ojciec ma Renault Magnum na częśći z taką samą skrzynią w której też był tego typu czujnik (podobny) z przejściówką na wtyczkę jakąś w sumie pomyśleć że zupełnie inną niż do mojej skrzyni przymierzyłem czujnik na gwint pasował wtyczkę odciąłem od instalacji taśma izolacyjna wszystko podłączyłem i gra. Koszt naprawy w sumie zero złoty ale usterkę rozkminiałem jakieś 3 dni w sumie! :) Serwis nic nie chciał powiedzieć po numerach VIN stwierdzili że ten DAF nawet nie ma takiej skrzyni biegów... ale nic mam nadzieję że mój przypadek coś pomoże obecnym na forum. pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson