Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GOY 1054 L czy warto ?

tomeki 27 Lut 2012 14:49 3858 15
  • #1 27 Lut 2012 14:49
    tomeki
    Poziom 10  

Zastanawiam się nad zakupem pralki Candy GOY 1054 L - czy warto ją kupić i jak z eksploatacją jej ? opinie na temat tej pralki są podzielone czy ktoś może udzielić informacji na jej temat ?

0 15
  • #2 27 Lut 2012 20:11
    my41s
    Poziom 31  

Jeśli potrzebujesz pralkę 33cm, to myślę, że dużego wyboru nie masz.
    Wolałbym Candy niż Indesit, czy Beko, ale zastanowiłbym się też nad Whirlpoolem.
    Ale jeśli chodzi o pojemność - pozostaje jedno - Candy.

0
  • #3 27 Lut 2012 20:22
    ~wac
    Poziom 20  

Ja kiedyś słyszałem ,że te pralki Candy ze względu na swoje nietypowe wymiary mają częste problemy z równomiernym rozłożeniem prania przed wirowaniem i w związku z tym lubia nie wirować prania.Czy to prawda, nie mam pojęcia.

0
  • #4 27 Lut 2012 20:31
    my41s
    Poziom 31  

Praktycznie wszystkie wąskie (33-37cm) tak mają. Do tego jak masz pralkę na 6 kg i wsadzisz 1kg to prawie każda nie będzie dobrze wyważać.

0
  • #5 27 Lut 2012 20:45
    ~wac
    Poziom 20  

To chyba wąskie, niemieckie Bosche najlepiej wypadają ,bo sam taką użytkuje i ona rozkłada pranie dobrze.Nawet jesli źle ułoży to po kilku próbach układania i tak odwiruje.Troche trzęsie się ,ale jednak śmialo odwiruje przynajmniej ten egzemplarz ,który posiadam

0
  • #6 27 Lut 2012 20:46
    my41s
    Poziom 31  

~wac napisał:
    To chyba wąskie, niemieckie Bosche najlepiej wypadają ,bo sam taką użytkuje i ona rozkłada pranie dobrze.Nawet jesli źle ułoży to po kilku próbach układania i tak odwiruje.Troche trzęsie się ,ale jednak śmialo odwiruje przynajmniej ten egzemplarz ,który posiadam

Ale to raczej większość pralek dostępnych na rynku tak ma. Moja Amica (wbrew opinii) zawsze wywirowała pranie, czasem tłukła i waliła jak wściekła, ale wirowała i nie skakała - była idealnie wypoziomowana, po chęci sprzątniecia za pralką, troszkę się rozpoziomowała, ale nadal nie skakała do góry (chociaż wpadała w duże drgania) :)

0
  • #7 27 Lut 2012 21:50
    tomeki
    Poziom 10  

a jak z serwisem i z częściami do niej ?

0
  • #8 27 Lut 2012 22:19
    my41s
    Poziom 31  

Różnie to bywa. Ja się z serwisem Candy poznałem osobiście, bo Candy miałem. Obsługa nawet niezła, ale w moim wypadku, że to nie była popularna pralka, to części musieliby sprowadzać z Włoch. Ogólnie takie rzeczy jak grzałka, czy pompa do drogich (za grzałkę pamiętam zapłaciłem ok. 40zł) nie należą, ale do mojej programator to był koszt ok. 800-1000zł.
    Jak trafisz na dobry egzemplarz, to z 6 lat pochodzi bez awarii i nie będzie wykazywać nadmiernego zużycia. Zresztą możesz kupić super Miele, które także się może popsuć i to zaraz po zakupie.
    Jeśli chodzi o pralki o głębokości 33cm, to ja wybrałbym Candy, m.in. biorąc pod uwagę pojemność tych pralek.

0
  • #9 28 Lut 2012 11:15
    tomeki
    Poziom 10  

Trochę przerażają mnie nierozbieralne bębny i koszty wrazie padnięcia łożysk.

0
  • #10 28 Lut 2012 14:02
    my41s
    Poziom 31  

tomeki napisał:
    Trochę przerażają mnie nierozbieralne bębny i koszty wrazie padnięcia łożysk.

Jeśli musisz mieć pralkę do 33cm, to chyba wszystkie mają nierozbieralne zbiorniki. Ale ja bym się tym zbytnio nie przejmował. Dlaczego? Bo w zasadzie dużego wyboru nie ma.

0
  • #11 28 Gru 2012 21:35
    moroszka123
    Poziom 2  

właśnie piąty raz próbuję wywirować pranie.... układane na różne sposoby, odejmowane, dodawane. Nic.
    Wiruje jeśli jej się zechce, raz na pięć prań.
    Zaraz dostanę szału.
    Odradzam.

Serwis był u mnie jakieś 2mce temu - stwierdzili, że za mało prania wkładam. Pralka świruje niezależnie od ilości prania i już nie mam cierpliwości do układania prania i dziesięciokrotnego próbowania na różne sposoby żeby w końcu raczyła zakręcić.

0
  • #12 28 Gru 2012 21:58
    elektrocez
    Uczeń

Mam 1254 L, różni się tylko obrotami wirowania 1000 vs. 1200. Pralkę mam kilka miesięcy. Z moich obserwacji problemy są gdy:

- ubrań jest za mało (np. jedna podkoszulka). Wystarczy zebrać 2-3 + jakąś bieliznę.

- wkładasz duże rzeczy, które się zwijają i są niewyważone. Chodzi o to, żeby nie było kłębów. Pralka wyczuwa nierównomierne rozłożenie wsadu i chroni mechanizm wewnętrzny. Dzisiaj prałem dwie małe kołdry. Jedna odwirowała się bez problemu. Drugą musiałem wyjąć, ułożyć równomiernie i włączyć ponownie wirowanie. To samo z poszewką - zwinęła się w kłębek przy praniu (długie pranie w wysokiej temperaturze). Po rozwinięciu i ułożeniu w pralce, nie było problemów z wirowaniem.

Podsumowując: z wirowaniem ubrań problemów nie ma. Koce, pościel, kołdra, dostarczają dodatkowej obsługi. Z tym, że to przecież nie codziennie.

0
  • #13 28 Gru 2012 22:04
    moroszka123
    Poziom 2  

widocznie nie umiem rozłożyć równomiernie poszwy tak, by pralka Candy to zaakceptowała. Było już pięć prób, rozwijam, rozkładam. Nic, zaczyna wchodzić na wysokie obroty i koniec, słabnie i tak sobie pitoli powolutku.
    NIgdy w życiu nie próbowałam prać jednej podkoszulki....

0
  • #14 28 Gru 2012 22:20
    elektrocez
    Uczeń

Sposób na poszwę, koce, kołdry - duże powierzchniowo rzeczy (np. 200x150): rozkładamy "pacjenta", następnie składamy na pół (do 200 x 75), potem jeszcze na pół (do 200 x 37). Układamy "pacjenta" wewnątrz bębna rozścielając ściany. Jeśli "pacjent" jest za długi, układamy drugą warstwę (wewnątrz pierwszej).

Kołdrę ułożyłem na szybko, bez aptekarskiej precyzji i udało się. Powodzenia. Po kilku próbach, dojdziesz do wprawy.

0
  • #15 29 Gru 2012 11:44
    moroszka123
    Poziom 2  

no dzięki za radę. Nie zmienia to faktu, że średnio jestem zadowolona z pralki, która wymaga tak specjalnego traktowania.
    Za siódmym razem się udało ale fundnęłam jej dodatkowe płukanie, żeby poszewka się wyluzowała :|

0
  • #16 29 Gru 2012 12:07
    tomeki
    Poziom 10  

od czasu zadania pytania minęło duuuuużo czasu ale może podsumuję mój wybór jednak padł na LG F1292LD jest ona co prawda trochę szersza od pierwotnego wyboru ale jak do tej pory nie narzekam na jej pracę - żona tym bardziej bo to ona ją obsługuje - jest prosta w obsłudze nie spotkałem się z takimi rzeczami jak nierównomierne rozłożenie podczas wirowania może nie zwracałem na to szczególnej uwagi ale zawsze pranie było prawidłowo odwirowane co do wad tej pralki nieraz trzeba troszkę mocniej dopchnąć drzwiczki bo wyskakuje błąd otwartych drzwiczek co do innych wad to narazie nie widzę ich :) a pralkę mam już około pół roku wiec troszkę już popracowała u mnie i narazie chodzi bez zarzutu aby tak dalej :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo