Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie dot. kotła 2-funkcyjnego

tom_ameise 27 Feb 2012 16:25 1438 6
 • #1
  tom_ameise
  Level 9  
  Witam, mam do Was pytanie. Chciałbym się dowiedzieć jaki 2-funkcyjny kocioł polecacie? Chodzi mi o jak najmniej wadliwy oraz zaznaczam mieszkam na parterze 3 pietrowego budynky (kamiennica poniemiecka) i wysokość komina jest 13metrów a mieszkanie 60m2 wysokie sufity (3,45m). Proszę o mądre rady. Pozdrawiam.

  P.S. wiem że już wiele takich zapytań było ale niestety nigdzie nie mogłem znaleść dot. wysokich mieszkań oraz wysokość komina.
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  tom_ameise
  Level 9  
  wspolnoty niestety nie ma! a co do komina to slyszalem że turbo jak i kondensaty moge tylko do 11 metrow dzialac. a u mnie niestety jest 13m. a co do psucia to rozumiem, ale chcialbym taki ktory jest malo awaryjny (bo czytam na forach rozne informacje) a mieszkam w powiecie nyskim woj.opolskie i serwisantow niestety jest malo a jak sa to junkers.
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  tom_ameise
  Level 9  
  Właśnie wczoraj byłem u kominiarza o informacje dot. komina. Niestety poinformował mnie że mam komin o śred. 120, ale niestety jest on krzywy tzn stara metoda niemiecka? :cry: :?:
  ponoć będę miał problem z wstawieniem rury 100, a wysokość komina jest 13,5 metra. Tak więc (najprawdopodobnie) zostaje mi kocioł z komorą otwartą? bo ponoć powyżej 10m komina piec z komorą zamkniętą źle funkcjonuje.I teraz mam pytanie. Czy ma ktoś inforamcje dot. komory zamnkniętej do jakiej wysokości oraz szerokości komina kocioł będzie działał? Proszę o informacje np. piec junkers model ... szerokość wkładu 100/80.
  Dziękuję za każda informację. Pozdrawiam
 • #6
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  tom_ameise wrote:
  ponoć będę miał problem z wstawieniem rury 100

  Wkładasz do tego niemieckiego komina rurę spalinową z CrNi - giętką (atestowaną do kotłów gazowych itd...) a pozostałą przestrzenią komina (czyli pomiędzy rurą a tą niemiecką cegłą) pobierane będzie powietrze w dół. A przy samym kotle robisz sysyem dwuścienny - wg DTR kotła. Zastosowanie rury spalinowej o śr. 80 mm zapewni prawidłową pracę każdego kotła z zamkniętą komora spalania o mocy do 24 kW.