Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32lv3550 - kolorystyka

altair 27 Lut 2012 18:18 1167 2
 • #1 27 Lut 2012 18:18
  altair
  Poziom 8  

  Witam.

  Posiadam telewizor LG 32lv3550 i mam kłopot z wyregulowaniem wyświetlanych kolorów. Podłączyłem do wyżej wymienionego telewizora laptop poprzez złącze HDMI i na podstawie kilku testów wyszło, że telewizor ten ma jeden problem.

  Praktycznie w pełnym zakresie jasności telewizor posiada zdecydowanie przesyconą kolorystykę dla koloru Cyan, Magenta i Yellow. Czy jest jakaś możliwość otrzymania równego poziomu nasycenia dla wszystkich kolorów, czy jest to nie możliwe?

  Idąc dalej, porównałem obraz wyświetlany na telewizorze z obrazem wyświetlanym przez monitor z matrycą SPVA. W przypadku wyświetlania obrazów nie widać żadnych różnic, to samo tyczy się obrazów w których występuje mała ilość mocno nasyconych kolorów CMY. Większość zdjęć porównawczych, wygląda bardzo podobnie, jeśli jednak do porównania służy zdjęcie z dużą ilością fioletów/różów, różnica jest bardzo duża - LG jest przesycony.

  Co z tym faktem zrobić? Czy istnieje możliwość zlikwidowania tej niedogodności? Głównie zależałoby mi aby nie występowała ona podczas podłączania laptopa pod gniazdo HDMI, więc również w grę wchodzą rozwiązania softwarowe.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  0 2
 • #3 28 Lut 2012 00:21
  altair
  Poziom 8  

  Co to znaczy fachowe ręce? Oddać komu, kogo szukać? Zakładam, że to nie usterka, tylko "wada", więc kogo szukać?

  0