Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32lv3550 - kolorystyka

altair 27 Lut 2012 18:18 1128 2
  • #1 27 Lut 2012 18:18
    altair
    Poziom 8  

Witam.

Posiadam telewizor LG 32lv3550 i mam kłopot z wyregulowaniem wyświetlanych kolorów. Podłączyłem do wyżej wymienionego telewizora laptop poprzez złącze HDMI i na podstawie kilku testów wyszło, że telewizor ten ma jeden problem.

Praktycznie w pełnym zakresie jasności telewizor posiada zdecydowanie przesyconą kolorystykę dla koloru Cyan, Magenta i Yellow. Czy jest jakaś możliwość otrzymania równego poziomu nasycenia dla wszystkich kolorów, czy jest to nie możliwe?

Idąc dalej, porównałem obraz wyświetlany na telewizorze z obrazem wyświetlanym przez monitor z matrycą SPVA. W przypadku wyświetlania obrazów nie widać żadnych różnic, to samo tyczy się obrazów w których występuje mała ilość mocno nasyconych kolorów CMY. Większość zdjęć porównawczych, wygląda bardzo podobnie, jeśli jednak do porównania służy zdjęcie z dużą ilością fioletów/różów, różnica jest bardzo duża - LG jest przesycony.

Co z tym faktem zrobić? Czy istnieje możliwość zlikwidowania tej niedogodności? Głównie zależałoby mi aby nie występowała ona podczas podłączania laptopa pod gniazdo HDMI, więc również w grę wchodzą rozwiązania softwarowe.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #2 27 Lut 2012 20:45
    mihal2002
    Poziom 43  

altair napisał:

Co z tym faktem zrobić?

Proponuję oddać w fachowe ręce.

0
  • #3 28 Lut 2012 00:21
    altair
    Poziom 8  

Co to znaczy fachowe ręce? Oddać komu, kogo szukać? Zakładam, że to nie usterka, tylko "wada", więc kogo szukać?

0