Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skype - przekazywanie obrazu jako web cam

segijakojuschi 27 Feb 2012 19:01 2198 3
    segijakojuschi
    Level 2  
    Witam,

od dłuższego czasu szukam rozwiązania odnośnie przekazywania obrazu ze skype "dalej"

Chodzi mi dokładnie o to iż,

jak osoba "A" łączy się ze mną "B" przez skype i udostępnia swój obraz z wideo kamery,

to ja chciałbym udostępnić ten obraz osobie "C", która łączy się ze mną np. przez msn, etc (nie ważne przez co)

Aby dokładnie zrozumieć sytuację opiszę ją na przykładzie:

Wyobraźcie sobie, że jesteście studentami w kursie internetowym i chcecie skorzystać z konferencji online, w której widzicie na bieżąco co wykładowca przedstawia. Nie musicie tutaj przekazywać wykładowcy żadnych danych, chodzi tylko i wyłącznie o to abyście go widzieli. Pomiędzy wami a wykładowcą stoi jeden komputer który korzysta z oprogramowania typu SplitCam do tworzenia wirtualnej kamery.

Korzystałem już z takich rozwiązań jak udostępnianie wycinka ekranu przez program Splitcam, jednak nie zdaje to egzaminu ponieważ sam program splitcam jest zbyt mocno rozbudowany i przy przekazaniu obrazu z kamery "A" do użytkowników "C", "D", "E", "F"... obraz zaczyna się wieszać. Nie jest to również dobrym rozwiązaniem ponieważ jakość przekazywanego obrazu ma wiele do życzenia.

Moim pytaniem jest: Czy istnieje jakiś program bądź sposób, którym mógłbym zrobić ze skype kamerę internetową (tak aby program rozkładający sygnał mógł zobaczyć skype jako kamerę internetową)

Jeśli nie, to czy ma ktoś propozycję jak rozwiązać ten problem ?

Bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu, gdyż jak pisałem zajmuję się tą łamigłówką już od jakiegoś czasu i póki co znajduje same substytuty.

Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc.
    1010011010
    Level 32  
    Program manyCam pozwala używać zaznaczonego fragmentu (w tym wypadku czyjejś kamery) jako virtualnej kamery.
    segijakojuschi
    Level 2  
    Wiem, również sprawdzałem, jednak chciałbym pominąć korzystanie z części ekranu.

Chciałbym znaleźć rozwiązanie tego typu:

Program np. Flash Live Encoder zainstalowany na 1 komputerze przesyła obraz do programu Flash Live Encoder zainstalowanego na 2 komputerze. W programach typu SplitCam, ManyCam etc pojawia się owy program jako kamerka internetowa.

(Flash Live Encoder podałem jako przykład - bo nie wiem czy spełnia on taką funkcję, właśnie to sprawdzam)

Odpada również pulpit zdalny u "wykładowcy" - nie sprawdza się to w 100 %
    segijakojuschi
    Level 2  
    Może prościej, potrzebuje rozwiązania, które pozwoliłoby mi na przekazanie obrazu ze skype w ten sposób, że ten obraz będzie "moją kamerką" (widziany jako kamerka internetowa w systemie bądź oprogramowaniu do rozdzielania sygnału "Splitcam", "manycams" etc)