Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PFL 800 - wymiana grzałki

27 Lut 2012 19:49 5965 10
  • Poziom 9  
    Witam,

jestem kompletnie "zielona" i "atechniczna", z góry przepraszam!

Mam pralkę Polar PFL 800 i przestała grzać wodę. Pierze normalnie, ale woda jest zimna. Nawet jako blondynka domyślam się, że to grzałka. Nie stać mnie na wzywanie serwisanta (zażyczył sobie 150zł + koszt części), a podobno grzałka kosztuje od 40zł, znalazłam sklep z grzałkami, ale powiedzieli, że mam przynieść na wzór tą zepsutą. Odkręciłam blachę z tyłu pralki i.... koniec. Widzę pasek klinowy, widzę chyba silniczek i tyle.

Gdzie jest grzałka w tej pralce?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie, bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego schematu tej pralki.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cała grzałka wygląda tak;

Pralka Polar PFL 800 - wymiana grzałki

a na zewnątrz bębna widać tylko to jasne po lewej stronie zdjęcia.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję!
    Czyli jak rozumiem muszę odkręcić całą tą blachę z przodu, tak?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak, a zacznij od wyjęcia fartucha z otworu w przedniej blasze. Jest on zabezpieczony wkoło opaską z drutu, króry wczesniej trzeba wyjąć.
  • Poziom 9  
    Ok, dziękuję, te śrubki na dole mam strasznie zardzewiałe, ale już się za to biorę, dziękuję za pomoc!
  • Poziom 9  
    Znalazłam grzałkę, jest na niej napisane SHD 03125 tylko teraz mam dwa pytania jeszcze:

- jak ją wyjąć? jak ona jest tam przymocowana? bo widzę tylko jedną nakrętkę i trzy kabelki, a jak ciągnę to nie chce wyjść.
    - czy ten model grzałki jest ogólnodostępny? jeśli nie to jakim modelem mogę go bez obaw zamienić?

Z góry dziękuję!
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Witam.
    Poczytaj tutaj a jak ją już wymontujesz to z grzałką do sklepu i na pewno coś dobierzesz.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zacznij od zdjęcia przewodów,które sobie zapisz(gdzie który ma być). Następnie pożycz od znajomego miernik(omomierz),aby się upewnić, że ta grzałka jest spalona. Oczywiście,możesz tego nie sprawdzać,uznając,że to na pewno grzałka spalona. Teraz odkręć nakrętkę tą na środku.Kolejny krok wepchnij tą wystającą śrubkę do środka,a następnie wkładając śrubokręt między tą błyszczącą blaszkę,a obudowę pralki, staraj się wyciągnąć grzałkę na zewnątrz Ostrożnie,żeby nie zniszczyć bębna.Możesz tez ciągnąć za końce na których były zapięte wsuwki przewodów.
    Jeśli chodzi o model grzałki -to najlepiej sklep AGd-części zamienne.
  • Poziom 9  
    Super, dziękuję!
    Grzałka wyjęta! Jutro będę szukać nowej na wymianę.

Ale w tej dziurze po wyjęciu grzałki znalazłam moją metalową spinkę i trochę śmieci (jakieś nitki, kurz). Może to od tego się zepsuło?

No nic, poszukam grzałki, a tymczasem bardzo dziękuję za pomoc!
  • Poziom 9  
    Wymieniłam grzałkę (co prawda dwa razy jeszcze rozkręcałam wszystko bo mi ciekło najpierw spod grzałki później spod uszczelki) ale UDAŁO SIĘ!!!

Dziękuję wszystkim za pomoc i niniejszym udowodniłam, że z Wami to nawet Blondynka potrafi ;-)