Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Photosmart C5180 Drukowanie bez kolorowych tuszy

m4gnum 27 Feb 2012 23:03 9160 17
    m4gnum
    Level 12  
    Witam. Mam problem z drukarką HP Photosmart C5180, a mianowicie skończyły mi się kolorowe tusze i chciałbym wydrukować tylko z czarnym tuszem. Czy jest taka możliwość, aby wydrukować coś bez kolorowych tuszy? Pokazuje się błąd "Wymień następujące puste pojemniki z tuszem, aby wznowić drukowanie".
    Stan-S11
    Level 31  
    Musisz wymienić pojemniki z tuszem. Urzadzenie musi mieć komplet tuszy w okresie przydatności który jest okreslony i zapisany w chipie.
    m4gnum
    Level 12  
    A czy jest możliwość "oszukania" tej drukarki?
    Tusze kolorowe były prawie w ogóle nie używane, używam jedynie czarnego tuszu.
    Stan-S11
    Level 31  
    Jesli na dole ekranu urzadzenia pokazuje sie znak strzałki w prawo to prosze zrobić tak jak pokazują komunikaty. Natomiast w przeciwnym razie konieczna jest wymiana pojemnikow 363.
    m4gnum
    Level 12  
    Pisze, że pojemniki z tuszem są puste, a jak się da ok to, że tusze są przeterminowane.
    Nie ma żadnego sposobu na obejście tego?
    Stan-S11
    Level 31  
    Kupić nowe tusze, a przynajmniej te które sa przeterminowane.
    m4gnum
    Level 12  
    W sklepie mi pewien Pan powiedział, że da się jakoś zrobić, żeby drukarka działała tylko z czarnym tuszem. Jest podobno jakiś program do tego.
    m4gnum
    Level 12  
    Dowiedziałem się, że są zamienniki tuszy 363, które mają "zhakowane" chipy i można je dopełniać. Czy spotkał się ktoś kiedy z czymś takim do mojej drukarki?
    m4gnum
    Level 12  
    Przeczytałem, ale zakleić się raczej nie da, ponieważ w kartridżach są dziurki i jak je zakleję to nie dam rady ich założyć.
    adamjur1
    Level 41  
    A możesz zamieścić fotkę kartridza z tyłu i miejsce w które go się wkłada ( najlepiej po wyjęciu wszytystkich)
    Pozdr.J.
    m4gnum
    Level 12  
    Nie mam teraz dostępu do drukarki, natomiast oryginalne kartridże wyglądają tak
    Kolorowy:
    Link
    Czarny:
    Link

A w drukarce w miejscu gdzie się je wkłada mają wypustki które wchodzą w dziurki w kartridżach.
    adamjur1
    Level 41  
    Sprawdż czy te wypustki ( albo jedna z nich) nie jest ruchoma - może to być czujnik napełnienia pojemnika. Tak jest w K5400
    Pozdr. J.
    m4gnum
    Level 12  
    Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale nie miałem dostępu do drukarki przez jakiś czas.
    Wypustki są nieruchome. Nie da się ich ruszyć, więc muszą one wejść w te dziurki w kartridżach.
    ajbram
    Level 10  
    Możesz kombinować ale to urządzenie to photosmart i ma mieć wszystkie tusze, jak zgłosił już błąd tuszy to masz pozamiatane i kup sobie orginałki na gwarancji a pochodzą jeszcze długo, inaczej możesz jeszcze długo kombinować i nawet firmowe resety ci tutaj nie pomogą.
    m4gnum
    Level 12  
    A czy mogą być zamienniki?
    ajbram
    Level 10  
    Żeby nie było, na HP-owskich ruszy na zamiennikach niby też powinno ale gwarancji nie masz.
    ferguson6600
    Level 21  
    Ja używam zamienników do niej, tylko musisz często drukować bo jak ci zaschnie karetka to masz przechlapane, pół urządzenia do rozbiórki żeby wymoczyć dyszę.