Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie nagłośnienie dla sali fitness?

Magister_123 28 Feb 2012 11:08 3265 9
    Magister_123
    Level 36  
    Witam.
    Pomieszczenie 30m² o wymiarach 5x6m gdzie znajdują się rowerki ułożone w koło(ważne).
    Najważniejsze to równomierne pokrycie pomieszczenia dźwiękiem i mikrofon dla instruktora.
    Osobiście myślałem nad czterema nie dużymi kolumnami w rogach pomieszczenia i jeden subwoofer na 12-15 calowym głośniku.
    Druga kwestia to mikrofon przypinany do instruktora który nie może sprzęgać.
    Muzyka będzie dość głośno grała ale ciszej jak na dyskotece.
    Budżet to cztery-tysiące. Myślę że jest wystarczający tym bardziej że pomieszczenie nie duże. Potrzebne jest kompletne nagłośnienie.
    Wszelkie propozycje i własne rozwiązania mile widziane.
    Pozdrawiam.
    Volt
    Level 26  
    W tego typu pomieszczeniach raczej lepiej jest chyba zrobić nagłośnienie 100V.
    Magister_123
    Level 36  
    To sala do ćwiczeń a nie konferencyjna. Tam potrzeba z 500W mocy i nie wyobrażam sobie żeby angażować w to transformatory radiowęzłowe. Był by to przerost formy nad treścią.
    Moderated By dj-MatyAS:

Bzdura jakich mało.
    Nawet zakładając, że sprawność byłaby niewielka, dla takich zastosowań potrzebna moc będzie raczej mniejsza o jedno "zero".
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie.

thomson_87
    Level 19  
    Zapraszam do kontaktu, wysłałem propozycję na PW, zdecydowanie do tego pom. wystarczą 4szt. satelit 10" 150w na porządnych beyma'ch plus wzmacniacz lub powermikser bo trzeba pamiętać o podłączeniu mikrofonu. Jeśli koniecznie zależny Panu na subwooferze, to mogą być 4szt. satelit 8" lub nawet 6" 120w (rms) plus ten subwoofer na 12" 400w w 30m2 w zupełności wystarczy. Są to przetworniki estradowe o wysokiej skuteczności wiec przy takich mocach i pełnym wysterowaniu nikt tam za długo nie wytrzyma, co naturalnie nie będzie konieczne. Opcja z subwooferem to trochę utrudnianie sobie życia, specjalny wzmacniacz z crossoverem, zabieranie powierzchni użytkowej itp. Nie znam układu pomieszczeń itd więc trudno mi określić jak ta instalacja maiłaby wyglądać. Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest podwieszenie 4sz. wydajnych satelit.

Moderated By dj-MatyAS:

Ostrzeżenie za próbę przeniesienia dyskusji poza Forum, oraz za szkodliwą poradę w stosunku do proponowanej mocy sprzętu. Patrz moderacja wyżej.
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

DjMapet
    Level 43  
    Magister_123 wrote:
    Tam potrzeba z 500W mocy

Taka moc, będzie odpowiednia do nagłośnienia dyskoteki w tak niewielkim pomieszczeniu.
    Do sali typu fitness, moim zdaniem, w zupełności wystarczy taki zestaw: http://www.thomann.de/pl/the_box_pro_pub_bundle_i.htm plus niewielki mikser do podłączenia mikrofonu i odtwarzacza: http://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_802.htm
    Do tego taki system bezprzewodowy: http://www.thomann.de/pl/akg_pw45_sport_set_ism.htm

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    thomson_87
    Level 19  
    Po pierwsze nikt nie powiedział a nawet zaznaczyłem to że nie ma potrzeby wykorzystywać takich mocy w tak niewielkim pomieszczeniu. Po drugie autor życzył sobie takie moce mimo uprzedzeń o wysoce przesadzonych oczekiwaniach. Kolejna kwestią jest, że nie jest to dział giełdy lub podobny, by przedstawiać swoje oferty, prywatna wiadomość to wiadomość prywatna i można prowadzić za ich pomocą dyskusje itp. Nie chcąc przedstawiać i zaśmiecać tematu załóżmy specyfikacja, zdjęciami i bóg wie jeszcze czym. proponowałem rozmowę prywatną. Znając forum jestem przekonany że przedstawiając w tematach oferty także otrzymał bym ostrzeżenie gdyż zażółcało by się promocje swoich produktów lub inne tego typu kwestie. W celu ułatwienia kontaktu proponuję kontakt telefoniczny co też można uznać za próbę przeniesienia rozmowy po za forum.
    By realnie doradzić zestaw nie wystarczy kilka odpowiedzi na łamach forum i wie to każdy kto ma o tym pojęcie. Należy uzyskać szczegółowe dane czasem projekt itp. nie mowie że akurat w tym konkretnym przypadku. Trzeba poznać istniejący już system itp. należało by nawet w większości przypadków pojawić się na miejscu dokonać pomiarów, poznać specyfikację instalacji itp. No ale zawsze można doradzić coś rzucając post na forum z znikoma wiedzą o danym lokalu itp czy systemie.
    Naturalnie wypowiedz tycząca się tematu jak i ogółu, w odpowiedzi na zbyt pochopne działanie moderacji. Ale plus za czujność.

A jeśli miał bym już czepiać się szczegółów to moc nie jest wyznacznikiem natężenia dźwięku i moderator o tym wie.

Uważam temat za wyczerpany
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    raf 250f
    Level 9  
    Tu zgodzę się z przedmówcą co do głośników sufitowych (np. taga )
    Mam trzy sale 50m2 siłownia. 60m2 spinning, 100m2 zumba ,fitness i wszędzie są sufitowe i jest OK dźwięk jest wszędzie wyraźnie słyszalny a jednocześnie nie ma problemu ze osoby w pobliżu kolumn nie słyszą instruktora .
    Tylko w tej ostatniej sali jest problem z niskimi tonami i decybelami :D zumba to taniec i trzeba trochę podkreślić rytm .
    I dlatego na innym wątku szukam czegoś

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2233560.html