Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionowe kreski na ekranie laptopa

28 Lut 2012 11:47 7170 19
  • Poziom 22  
    mały MSI X320
    Przy odpalaniu pojawiał sie gruby na 3-5 cm pionowy pasek z naprzemiennymi kolorami biało-czarno-bodajże zielonymi. Nie ruszał sie, stał w miejscu. Gdy złapałem za pokrywę i nią rusząłem pasek zmieniał swoja grubość i malał pokazując prawidłową zawartość. Najczęściej udawało sie po dłuższym czasie zlikwidować całkowicie ten pasek. Zawsze po restarcie kompa wracał.
    Otworzyłem obudowę ekranu. Było to mozliwe dopiero po ściągnieciu tylnej obudowy całego lapka. Nie znalazłem niczego szczególnego. W sumie poza brudem to oczekiwałem przerwanego kabla.
    Zamknąłem bo i tak nie dałem rady śćiągnąć całej obudowy ekranu bo coś trzymało.
    Po zamknięciu i włączeniu teraz mam kreski na całym ekranie. Nie wiem co się stało.
    Zakłądam że tak czy siak trzeba wymienić cały ekran. Czy na pewno? Czy coś jeszcze?
  • Poziom 17  
    Problemem może być taśma/matryca, lub karta graficzna lecz ją wykluczam ponieważ, paski znikały po chwilowej "zabawie" pokrywą. Najlepiej jak byś miał coś na podmiankę, wtedy będziesz wiedział na pewno co jest winowajcą.
  • Poziom 12  
    Wyświetlacz do wymiany lub bardziej prawdopodobne układ grafiki do wygrzania.
  • Poziom 22  
    Dobre wieści, podłączyłem my mój monitor i normalnie wszystko pokazał. Doszełem do momentu logowania windowsa, hasła nie znałem, no ale wyświetlił ładnie całą planszę więc w czym problem?
    sam ekran?
    czy mam coś jeszcze zamówić? jeśli kabel to jaki?
  • Poziom 13  
    jeśli na zewnętrznym dobrze wyświetla a na matrycy z paseczkiem, to bga do wymiany
  • Poziom 22  
    Gorzej, po tym jak otworzyłem lapka z jakiegoś powodu mam same paski na całym ekrabie. Nie bardzo wiem co mogłem zrobić bo nic nie naderwałem czy zmieniłem, a jedynie zaglądnąłem. W każdym razie o co chodzi z bga, co to jest i gdzie to jest. Strzelam, że to pewnie jakiś ukłąd na płycie głównej.
  • Poziom 22  
    Z tego co piszesz, wywnioskować można że uszkodzona jest matryca a dokładnie połączenie elektroniki z z taśiemkami które łączą ciekły kryształ na panelu czołowym. Zalecam wymianę całej matrycy bo nie zawsze udaję sie naprawić połączenie potrzebny do tego specjalistyczny sprzęt zgrzewarka specjalna zgrzewarka ze stopkami teflonowymi. Zalecam jeszcze sprawdzić taśmę połączeniową pomiędzy płytą główną a matrycą. Co do naprawy bga to objaw na to nie wskazuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kawaipapierosy najlepiej byłoby sprawdzić na innej matrycy i się przekonać... to chyba jedyne wyjście...
  • Poziom 22  
    Nie mam innej matrycy. Pani Basia dała mi już stówę na nowy ekran i tyle też kosztuje. Chciałbym go zamówić, tylko chciałbym się upewnić czy nie tzreba czegoś więcej, np tej tasiemki. Muszę go rozkręcić i zobaczyć czy to można dokupić, może jest tam jakiś numer części czy cos...

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

ok; Laptop rozkręcony. Ruszanie tą biedną tasiemką czasem dawało małe mruganie któregoś paska, ale ogólnie nic nie zmieniło. Liczyłem, że może za długo była zgięta(dokładnie w połowie przy wejściu).
    Pionowe kreski na ekranie laptopa Pionowe kreski na ekranie laptopa Pionowe kreski na ekranie laptopa Pionowe kreski na ekranie laptopa Pionowe kreski na ekranie laptopa
  • Poziom 9  
    Ostatnio miałem podobny przypadek wymiana taśmy matrycy pomogła:D
  • Poziom 22  
    sprawdzałem w paru sklepach online i nikt nie ma komponentów MSI, ebay też milczy. Oj szykuje się klapa.Pani Basia jednak zmieniła zdanie, musi porozmawiać z mężem bo ona myślała, że w tej "stówce" mieści się ekran, kabel i moja robota. Nie będe podawał cen ekranów bo każdy je zna... ehh tych można powzdychać
  • Poziom 12  
    Ja na początek wygrzał bym układ grafiki oczywiście jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt(lutownica na podczerwień) .Miałem już taki sam obiaw i wygrzanie pomogło.
  • Poziom 22  
    Nie mam żadnych takich sprzętó, jestem zwykłym normalnym człowiekiem. Słowo reballing mnie odstrasza nie mówiąc już o samych filmach instruktażowych na youtube. Ale tak, chciałbym umieć takie rzeczy robić i mieć sprzęt do tego. O jakich kosztach wogóle tu mowa?
  • Poziom 9  
    ok.2 tys na sprzet bys musiał wydac
  • Poziom 22  
    pozostanę normalny:P
    no chyba, że kiedyś naprawdę otworzę serwis:P
  • Poziom 39  
    jele17 napisał:
    ok.2 tys na sprzet bys musiał wydac

Gdzie za 2 tys kupisz dobrą stacje do reballingu ?
  • Poziom 10  
    Jak dobrze poszukasz to za te 1500zl skompletujesz sobie sprzet do reballingu.

podgrzewacz T8280 - okolo 700zl z wysp
    hot aid - do 500zl
    sita - komplet 219stik z chin za 210zl z wysylka ;)
    kulki - 10zl na allegro
    topik, pincety, i inne 100-200zl :)l
  • Poziom 39  
    No ale to sprzęt z niskiej pułki, jak to się ma do sprzętu gdzie firmy kupują stacje za 7 tys ?
  • Poziom 10  
    Do amatorskich zastosowan w zupelnosci wystarczajacy. No chyba ze ktos chce robic 10plyt dziennie to juz inna sprawa.
  • Poziom 22  
    Muszę się rozglądnąc ile u mnie taki sprzęt kosztuje. Oczywiście tylko nowy, za 2 koła bym się zastanowił, za 7 nie. Może tu jest tańszy???

Wymieniłem ekran, działa jak żyleta:)