Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tp link + edimax nie łączy się przez Wi-Fi

michal180183 28 Feb 2012 11:48 1668 4
    michal180183
    Level 14  
    Witam.
    Zakupiłem zestaw telewizja internet i telefon w PETROTELU. Dostałem od nich router tp-linka do którego podłączam dekoder TV i internet oraz telefon. Router ten nie posiada Wi-Fi więc do routera tplinka podłączyłem router edimaxa który posiada Wi-Fi i teraz jest taka sytuacja że jak podłączam komputer stacjonarny kablem pod ten router Edimaxa to internet działa ale jak laptopem łącze się przez Wi-Fi to połączy się z routerem lecz nie ma internetu. Laptop posiada win7. Kolega mieszkający obok bez problemu łączy się przez Wi-Fi laptopem z win XP i konsolą do gier. W czym może być problem że laptop z win 7 ma ograniczenie łączność? Nie wiem czy to ma znaczenie ale zauważyłem we właściwościach połączenia że komputery które łączą się bez problemu mają protokół internetowy (TCP/IP) a ten z win 7 ma protokół internetowy (TCP/IPv4) i (TCP/IPv6) Nie znam się na tym i nie wiem czy wersje tego protokołu mają jakieś znaczenie.
    Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    W edimaxie
    - wyłącz DHCP server
    - kabel z tplinka do portu lan edimaxa, port wan pusty (o ile istnieje)
    - zmień LAN IP na zgodny z tplinkiem.
    michal180183
    Level 14  
    Tylko jest taka sprawa że za chiny nie chce mi wejść w ustawienia edimaxa. Wpisuje w przeglądarce 192.168.2.1 i nic nie łączy się z edimaxem. I jeszcze jedno pytanie jak zrobić twardy reset edimaxa ? trzeba jakiś czas trzymać ten reset wciśnięty czy jak?
    A routery podłączyłem ze sobą tak: w tplinku 1 i 2 port to internet a 3 i 4 to telewizja więc podpiąłem kabel z portu 1 w tplinku do portu 1 w edimaxie a pod port 2 w edmiaksie kabel do kompa. Facet z petrotelu powiedział że sie za bardzo nie zna ale trzeba wyłączyć ADSL w edimaksie a reszta automatycznie dostosuje sie do tp linka ale nie wiem czy tak to zadziała.
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    michal180183 wrote:
    Wpisuje w przeglądarce 192.168.2.1

Jak to robisz to twój komputer musi mieć IP 192.168.2.*, inaczej nie wejdziesz, ustaw ręcznie na 192.168.2.222

Dodano po 43 [sekundy]:

michal180183 wrote:
    I jeszcze jedno pytanie jak zrobić twardy reset edimaxa ?

prodręcznik do rąsi studiujemy i szukamy 'reset'.
    michal180183
    Level 14  
    Fachowiec z petrotela rozwiązał problem.