Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Excel] Przenoszenie wierszy pomiędzy arkuszami + usuwanie

Gonzo90 28 Feb 2012 13:56 2518 0
 • #1
  Gonzo90
  Level 1  
  Witam wszystkich forumowiczów!
  Jestem absolutnie początkujący jeśli chodzi o programowanie w VBA w Excelu, a potrzebne mi jest makro, które (po jego aktywowaniu np. kombinacją klawiszy) wytnie jeden wiersz z jednego arkusza i wstawi go do drugiego, w pierwsze wolne miejsce. Skoroszyt będzie się składać z 3 Arkuszy. Chciałbym, aby była możliwość przenoszenia wierszy (wraz z ich wycinaniem z dotychczasowego arkusza) z każdego arkusza do każdego np. z 3 do 1, z 2 do 3, z 1 do 2. Podejrzewam że wystarczy stworzenie jednego makra, które to następnie powielę i popodmieniam nazwy arkuszy.
  W internecie znalazłem coś takiego:
  "

  Code: vb
  Log in, to see the code

  "
  Niestety, powyższe makro "zaciąga" jedynie pierwszy wiersz, aczkolwiek dodaje go w pierwsze wolne miejsce w drugim arkuszu.
  Chciałbym, aby zamiast kopiowania, wiersz został wycięty (reszta danych w poprzednim arkuszu przesunęła by się do góry) i wklejony w pierwsze wolne miejsce w drugim arkuszu.
  Dodaję swoje nagrane "makro", które przenosi zaznaczony wiersz do drugiego arkusza (ale robi to do wskazanej komórki zamiast wrzucać od razu w pierwsze wolne miejsce) i wyrzuca ów wiersz ze starego arkusza.
  Code: vbnet
  Log in, to see the code


  Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :)

  Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq