Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka amica zwa 4628 nie startuje

stermaj65 28 Lut 2012 14:51 5805 2
  • #1 28 Lut 2012 14:51
    stermaj65
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem ze zmywarką amica ZWA4628, która nie rozpoczyna pracy po włączeniu. Po włączeniu wyświetla się czas trwania programu, ale naciśnięcie przycisku start nic nie daje. Wybór programu nie ma znaczenia. Po resecie jak zaczyna się program testowy zmywarka zaczyna wypopowywać wodę i próbuje nabierać nową, ale dzieje się to nie w sposób ciągły tylko z przerwami. Dopiero po kilku próbach do komory jest podana woda. Na wyświetlaczu wyświetla się błąd H3. Kontrolka na przycisku start mruga i nic sie dalej nie dzieje. Za każdym ponownym naciśnięciem startu do komory wlewa się kolejna porcja wody.
    Znalazłem informację, że błąd H3 to uszkodzony zawór 3W, ale nie wiem, czy to fizyczne uszkodzenie tego zaworu, czy coś innego. Przeczyszczenie sitka przed elektrozaworem nie pomogło, wiatraczek na wężu doprowadzającym wodę obraca sie swobodnie. Na dole zmywarki nie ma wody, ale układ aqua stop też oczyściłem i przesuszyłem. Płytka sterująca jest fabrycznie nowa.W tej sytuacji nie wiem gdzie i czego dalej szukać. Czy ktoś może pomóc, coś podpowiedzieć.

2 2
  • #2 01 Mar 2012 23:15
    lodowaagd
    Poziom 10  

Sprawdz zawór 3W pewnikiem jest zablokowany lub zalany

2
  • #3 09 Mar 2012 10:07
    stermaj65
    Poziom 2  

Dzięki za wskazówkę. Kupiłem i wymieniłem zawór 3W. Zmieniło się tyle, że nie wyświetla mi się żaden kod błędu, ale zmywarka nadal nie staruje. Może jakiś inny pomysł.

1