Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel telefoniczny na słupie zakładu energetycznego

pluszowymis1 28 Lut 2012 15:25 2953 5
  • #1 28 Lut 2012 15:25
    pluszowymis1
    Poziom 6  

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu.
    Sytuacja wygląda następująco, tpsa odmawia mi podłączenia telefonu i internetu ze względu na to, że musieliby specjalnie dla mnie stawiać słup, a to im się nie opłaca. Moje pytanie jest takie czy tpsa może użyć słupa energetycznego i od niego poprowadzić kabel na moją posesje? Jeśli tak to czy muszę uzyskać zgodę zakładu energetycznego i sąsiada na terenie którego stoi słup energetyczny??

0 5
  • #2 28 Lut 2012 15:39
    Czybyszew
    Poziom 20  

Linia energetyczna jest własnością ZE i oni musieli by wydać zgodę. To wiąże się z nanoszeniem zmian w projektach, uzgodnieniami, zatwierdzeniami u zarządców dróg itp. itd. i dość sporymi kosztami Gra nie warta świeczki i na 99% skończy się odmową, z prostej przyczyny, po co ZE parch w postaci Twojego kabla i dodatkowe kłopoty przy serwisie linii ( naprawa przewodów, wymiana słupa itp.).
    Ale jeśli to tylko parę przęseł to dogadaj się z instalatorem z TPSy, powieś sam na "krzywy ryj" kabel na tych słupach i tyle, głowy CI nikt nie urwie. Najwyżej jeśli ktoś się kiedyś do tego doczepi to Ci go wytną albo nakażą demontaż.

0
  • #3 28 Lut 2012 16:57
    INTOUCH
    Poziom 30  

pluszowymis1 napisał:
    Moje pytanie jest takie czy tpsa może użyć słupa energetycznego i od niego poprowadzić kabel na moją posesje? Jeśli tak to czy muszę uzyskać zgodę zakładu energetycznego i sąsiada na terenie którego stoi słup energetyczny??

Tepsa z ZE na pewno się dogada jeśli będzie jej to do szczęścia potrzebne. U mnie na wsi pełno jest kabli telefonicznych na słupach ZE.
    pluszowymis1 napisał:
    Sytuacja wygląda następująco, tpsa odmawia mi podłączenia telefonu i internetu ze względu na to, że musieliby specjalnie dla mnie stawiać słup, a to im się nie opłaca.

Ile tych słupów i jaka odległość, że się im nie opłaca?
    Rozwiązanie które proponuje ci Czybyszew podchodzi pod samowolę budowlaną.

0
  • #4 28 Lut 2012 17:07
    pluszowymis1
    Poziom 6  

W grę wchodzi postawienie 1 słupa. od granicy mojej działki do najbliższego słupa tpsa jest ok 45m. Usłyszałem juz że nie ma warunków technicznych do przyłączenia mnie

0
  • #5 28 Lut 2012 19:38
    zbich70
    Specjalista elektryk

pluszowymis1 napisał:
    musieliby specjalnie dla mnie stawiać słup, a to im się nie opłaca

No proszę! A na energetyce to się w podobnych tematach "wszystkie psy wiesza" :|
    INTOUCH napisał:
    Rozwiązanie które proponuje ci Czybyszew podchodzi pod samowolę budowlaną.

W rzeczy samej.
    INTOUCH napisał:
    U mnie na wsi pełno jest kabli telefonicznych na słupach ZE.

U mnie na wsi też. I mogę się założyć, że to wszystko samowolka :D

pluszowymis1 napisał:
    W grę wchodzi postawienie 1 słupa. od granicy mojej działki do najbliższego słupa tpsa jest ok 45m

Jeśli postawienie słupa jest tylko jedynym problemem Tepsy, postaw go na własną rękę.

Dodane później:
    Skoro kolega pluszowymis1 tak nerwowo podchodzi do tematu
    Link
    i nie zna pojęcia ironia, to nie pozostaje nic innego jak tylko na postawione pytanie
    pluszowymis1 napisał:
    czy muszę uzyskać zgodę zakładu energetycznego i sąsiada na terenie którego stoi słup energetyczny??

odpowiedzieć:
    TAK
    I temat zamknąć.

0
  • #6 29 Lut 2012 16:05
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Na tytułowe pytanie o raz to:

pluszowymis1 napisał:
    czy muszę uzyskać zgodę zakładu energetycznego i sąsiada na terenie którego stoi słup energetyczny??

Prawidłowa odpowiedź brzmi:

zbich70 napisał:
    TAK

Temat wyczerpany - zamykam.

0