Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka LiteOn LTR 40x12x48

01 Mar 2003 00:06 2515 21
  • Poziom 11  
    Mam kłopot z tą nagrywarką. Bardzo często w Nero nie przechodzi weryfikacja nagrania. Myślałem, ze to wina płyt. Jednak ostatnio wypaliłem kilkadziesiąt płyt i przy okazji przetestowałem wiele różnych nośników. Testowałem prinko, esperanza, platinium, dysany, werbatim i inne o dziwnych nazwach. Nie były to próby jednostkowe. Na próbę przypadało co najmniej 5 płyt tego samego rodzaju. Najlepiej wypadły prinko. Przechodziły najwięcej weryfikacji po wypaleniu. Wypalałem filmy z szybkością x12. Szybkości x8 czy nawet x4 nic nowego nie wnosiły do sprawy. Wypalała tak samo źle (czytaj nie przechodziło weryfikacji w Nero). Tyle o próbach a teraz sprawa częściowo się wyjaśniła.
    Ku mojemu zdziwieniu moje dvd poprawnie czytało te niby złe płyty.
    Do weryfikacji użyłem Beyond Compare 2. Wszystkie "złe" płyty przeszły poprawną weryfikacje w samej nagrywarce. Jednak nagrywarka cięła się przy tej weryfikacji. Przeważnie przy 42% następuje totalne zacięcie a potem powoli rusza dalej.
    Dzisiaj zrobiłem inny test - płyta która nie przeszła weryfikacji trafiła do ZIMNEJ nagrywarki. Trzy razy skopiowała dane na dysk bez najmniejszego zacięcia. Czwarty raz i - totalne zacięcie tej samej płyty.
    Wygląda to tak jakby nagrywarka z czasem działała coraz gorzej. Gdy ostygnie zaczyna odczytywać dane poprawnie. Laser czysty - przynajmniej teoretycznie gdyż czyściłem płytą czyszczącą. Nagrywara nowa więc rozebrać za bardzo jej nie mogę.

Koniec przynudzania i teraz pytanie:
    Co się dzieje?
    Co ewentualnie się przegrzewa?
    Może ktoś ma - miał podobny problem?
    Co mogę jeszcze zrobić zanim zaniosę ją do serwisu.
    Czy serwis przyjmie taką dziwną awarię?
  • Poziom 11  
    :D ja mam Liteona 481248S wypalam trochu plut moze nie tyle co AZAR ale takich problemow ni mam
  • Poziom 11  
    djHaki napisał:
    :D ja mam Liteona 481248S wypalam trochu plut moze nie tyle co AZAR ale takich problemow ni mam

A czy co kolwiek weryfikowałeś? :)
  • Spec od komputerów
    Moze jest jej za cieplo? MA pod soba albo nad soba wolna wneke 5.25 cala?
  • Poziom 11  
    Nagrywara jest pod samym "sufitem" :)
    Pod nią jest pusto.
    Pod "pusto" jest DVD :)
    Więc jeżeli się przegrzewa (czy aby na pewno?) to sama sobie kuku robi.
    Więc co dalej? :(
  • Poziom 21  
    Czy aktualizowałeś Nero do nowszej wersji?
  • Poziom 11  
    karoluss napisał:

Nie aktualizowałem.
    Mam dość stare które dostałem z nagrywarą.
    Lecz jakie to ma znaczenie?
    W pierwszym liście opisałem jak wygląda kopiowanie samą Windą.
    Ta sama płyta za 4 razem miała problemy z kopiowaniem na twardy dysk. Dam odpocząć nagrywarce i kopiowanie znowu jest bezbłędne.
    Zawsze jest bezbłędne ale przy czwartym kopiowaniu czasy zaczęły się wahać w okolicy 16 minut. Przy cięła się w jakimś momencie a wtenczas zaczyna męczyć płytę aby ją odczytać. Na "Zimno" kopiuje ją 3 minuty.
    Przed chwilą skopiowałem płytę która mała kołopoty wczorajszego wieczora na twardy dysk. Poszła jak burza bez problemu.
    Kompa załączyłem 10 minut temu.
  • Poziom 11  
    8) Moze to wina tego ze BIOS zmieniles?? sprawdz na starym chlopie...
  • Poziom 21  
    Spróbuj wyczyścić (najlepiej płynem do mycia naczyń) samą rolkę napędu płyty , chodzi o te gumki. Podobno w niektórych przypadkach pomaga!
  • Poziom 30  
    co za ludzie, do nowej nagrywarki stare Nero dają... a na poważnie, ja w takim układzie wyjąłbym nagrywarkę na"dach" kompa , podłączył kable i uruchomił..wtedy ma się łatwy dostęp, nawet można pobawić się w sprawdzenie, czy skierowanie na nagrywarkę wentylatora stołowego eliminuje wadę, jeśli nie, zdjęcie obudowy, może któraś z kości "parzy"
  • Poziom 30  
    Ja mam tą nagrywareczke i dostałem oryginalnie do niej nero i nie mam problemu a nero w wersji box nawet przy niej nie piernie bo sa jakieś błędy może to tego wina ?
  • Spec od komputerów
    Zainstaluj nowsze nero (lepiej dziala niz te od nagrywarki), i zobacz czy bedzie dobrze po wyłączeniu DMA.
  • Poziom 11  
    Pomińmy Nero.
    Załóżmy, że go nie mam i nie używam.
    Kopiuję dane na dysk.
    Za którymś kopiowaniem tej samej płytki nagrywarka zaczyna się ciąć.
    Czas odczytu dochodzi momentami do 16 minut.
    Na początku było 3 minuty.
    Daję jej odpocząć.
    Czekam 15 minut.
    Kopiuję tą samą płytę na dysk i nawet jej nie wyciągałem z napędu.
    Płyta kopiuje się max 3 minuty.
    Kasuję dane.
    Kopiuję je ponownie.
    Znowu totalne zacięcie.

Rozbieranie nagrywarki raczej odpada.
    Ona jest zaplombowana i ma 2 lata gwarancji.
    Wygląda na to, że trzeba ją oddać.
    Bo co innego mogę zrobić?

Co do DMA - zawsze mam włączone.
  • Poziom 11  
    Myślę że nie masz na co czekac oddaj ja do serwisu. Albo najlepiej najpierw sprawdz ja w inneym kompie.
    mam ta nagrywarke i jest wszystko ok.
    pzdrw
  • Poziom 15  
    [quote="Azar"]
    karoluss napisał:

Nie aktualizowałem.

Moim zdaniem ma. mam taka same spawarke i z dolaczonym do niej Nero byly powazne problemy. Po zainstalowaniu najnowszej wersji nero problemy zniknely.
  • Poziom 11  
    [quote="Pawel Zalecki"]
    Azar napisał:
    karoluss napisał:

Nie aktualizowałem.

Moim zdaniem ma. mam taka same spawarke i z dolaczonym do niej Nero byly powazne problemy. Po zainstalowaniu najnowszej wersji nero problemy zniknely.

Czy obecność Nero jest wymagana aby nagrywarka poprawnie działała w systemie? ;)
    Od kiedy Nero ma znaczenie gdy kopiuję dane za pomocą exploatora windows? Kopiuję a nie wypalam i nie robię żadnego image.
    Tylko kopiuję. Wtenczas nagrywarka robi za zwykły cedek i jako cedek ma działać poprawnie. Mam kaprys skopiować 5 plików po 700mega każdy więc powinna kopiować każdy bezbłędnie.
    Ja kopiuję w kółko jeden i ten sam plik 700 megowy.
    Skopiować da się poprawnie 3 razy. Za czwartym razem mam już kino.
    Między kopiowaniami wysówam tackę. Nie wiem czemu ale to przyspiesza proces zacinania się nagrywarki.
    Więc jeżeli w tym momencie Nero ma znaczenie to mi łapy opadają i proszę wytłumaczyć mi to łopatologicznie ;)
    Acha aby nie było niedomówień.
    Nero nie startuje w żaden sposów z moim systemem.
    Jak go nie włączę teoretycznie nie istnieje oprócz jego bibliotek z któryś coś może skorzystać. Za chwilę odinstaluję całkowicie Nero z systemu.
    Wtenczas zrobię jeszcze jedną próbę i wyspowiadam się na tej liscie.
  • Poziom 26  
    :arrow: 1: Jak użyłeś płyty czyszczącej to masz szczęście że nie rozwaliłeś nagrywarki do końca, do tak szybkich napędów nie używa się czegoś takiego, ponieważ przy dużej prędkości obrotowej włoski z płyty czyszczącej uderzają z dużą siłą w głowicę i mogą ją popsuć, pozatym płyta może wpaść w wibracje. Płyty czyszczące to nie było nigdy dobre rozwiązanie używa się ich do maks 8x -12x, ale lepiej umyć laser w IPA (izopropanolu wacikiem, masz pewność)

:arrow: 2 Po co się bawisz, jak masz 2 lata gwarancji to oddaj i po sprawie, opisz tylko w serwisie dokładnie co się dzieje z napędem. Może dostaniesz nowy.

:arrow: 3 Nero teoretycznie nie ma wpływu na odczyt płyt, ale wydaje mi się że integruje się z windowsem, nagrywa nowe swoje sterowniki ASPI, możesz to zobaczyć np: daj właściwości CD doszła tam 2 zakładka w której pisze ile jest sesji.

Nie wydaj mi się żeby nero mogło coś popsuc, lepiej sprawdź najpierw u kogoś tą nagrywarkę na najnowszej wersji nero i zobacz co będzie, jak źle to won z nią do serwisu :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najlepiej by było jak byś mógł ściągnać obudowe i obadać kości czy się nie grzeją bo to na 90% będzie tego wina i nero nie ma tu nic do gadania bios nagrywarki raczej też. Ale w twojej sytuacji oddaj nagrywarke do naprawy.
  • Poziom 11  
    Najpierw to :) :

1: Jak użyłeś płyty czyszczącej to masz szczęście że nie rozwaliłeś nagrywarki do końca, do tak szybkich napędów nie używa się czegoś takiego, ponieważ przy dużej prędkości obrotowej włoski z płyty czyszczącej uderzają z dużą siłą w głowicę i mogą ją popsuć, pozatym płyta może wpaść w wibracje. Płyty czyszczące to nie było nigdy dobre rozwiązanie używa się ich do maks 8x -12x, ale lepiej umyć laser w IPA (izopropanolu wacikiem, masz pewność)

Jak używam odpowiedniej płyty czyszczącej symuluje ona nagrania audio.
    Przy odczycie audio płyta kręci się bardzo wolno.
    Coś niby gra ale w rzeczywistości nie gra bo sobie czyści soczewkę.
    Trwa to maksymalnie 40 minut.
    Tyle czasu trwa całkowita procedura czyszczenia soczewki ten czas można skrócić w Winampie przesuwając wskaźnik długości nagrania.

Teraz wracam do tego nieszczęsnego Nero ;)
    Od instalowałem. Zeskanowałem w poszukiwaniu błędów w systemie.
    Zacząłem zabawę. Trochę dłużej to trwało ale za 6 kopią pliku wszystko wróciło. Dodaję graba tej sytuacji.
    Zaraz poszukam Nowego Nero skoro starego sobie wywaliłem ale Nero ma w tej sytuacji tyle co kapelusz do kiosku ruchu ;)
    Wczoraj zgłosiłem awarię za pomocą strony WW.
    Na razie nie mam odpowiedzi :(
    Chyba pojadę osobiście jak nie zareagują na następne zgłoszenie.

ps. Jeszcze sprawa Aspi:
    Mam teoretycznie najnowsze.
    Akurat tej sprawy pilnuję.
  • Poziom 12  
    Mam nagrywarke LiteOn LTR 52246S i niestety mam podobny problem:
    Nagrywarka wypala płyty bez problemu, ale potem weryfikacji w 75% nie przechodzą :(
    Wydaje się że im większa prędkość tym większe prawdopodobieństwo wywalenia (przeważnie wypalam płyty 40x na 24x)
    Niestety mój problem polega na tym że nagrywarka niby jest na gwarancji, ale ten efekt nie pojawia sie ciągle i znając prawa Murphiego to jak ją oddam to będzie chodzić normalnie.

Pozdro
  • Poziom 11  
    Przez moje ręce przeszło wiele nagrywarek LiteOn i niestety są z nimi problemy odnośnie nagrywania płyt. To co się dzieje jest winą układu optycznego. W wielu modelach - od x24do x52 są problemy z poprawnym zapisem płyt. Radziłbym się wystrzegać tych napędów, chociaz prawdopodobnie te nowe x52 są już poprawione i nie ma z nimi problemów. Warto dodać że po roku w nagrywarkach tych zaczyna laser siadac i nie da się już nagrywać z max prędkością (tak było w moim :( ).
    Sprubój dogadać się ze sprzedawcą może na inej sztuce LiteOn będzie ok ...
  • Poziom 12  
    Będzie trudno, to wyszło ostatnio, mam już ją od 3 miesięcy i nagrałem na niej bez większych problemów z 25-30 cd (a pewien jestem bo często weryfikowałem). Dopiero teraz sie problemy pojawiły :(

Pozdro