Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka fiat code. Czy to tylko lampka nie mająca wpływu na zabezpieczenie?

29 Gru 2004 14:45 2804 3
  • Poziom 11  
    Witam. Jestem użytkownikiem fiata brava z motorem 1,6 16v z roku 97'i zauważyłem u siebie następującą rzecz:
    po przekręceniu zapłonu, gdy zrobię to tak by odbiornik sygnału kluczyka nie mógł odebrać kodu (mam dośc wytarty kluczyk i mogę go wyjąć ze stacyjki w takim położeniu, że zapłon jest odłączony, a włączyc go ponownie można np śrubokrętem), zapala się na trwałe lampka FIAT CODE a silnik bez problemu daje się uruchomić (sprawdzałem kilka razy) Ponadto po odpięciu od złącza sterownika kostki powiązanej z tą centralką (udało mi się ją zlokalizować) zapala się trwale lampka Fiat Code nawet po włączeniu stacyjki orginalnym kluczem, a silnik i tak daje się uruchomić. Czy to może oznaczać że system fiat code nie zabezpiecza samochodu a jest tylko lampką świecącą się "dla picu", czy może akurat mój egzemplarz jest walnięty w dziwny sposób i mimo że nie rozpoznaje klucza pozwala sterownikowi wtrysku na prace) . Ponadto w żaden sposób nie udało mi się zlokalizować centralki Fiat Code w swym aucie (kożystałem z książ ki p. Ziembowicza), a przekopałem prawie cały kokpit. Jeśli ktoś miał z czymś takim styczność proszę o podzelenie się doświadczeniem
  • Poziom 13  
    Prawdopodobnie masz usunięty wpis immo ze sterownika silnika.
  • Poziom 11  
    marcinie p dzięki za podrzucenie pomysłu, gdyby ktoś jeszcze wiedział czy mogą to przywrócić panowie od fiata byłbym wdzięczny za odpowiedz
  • Poziom 10  
    Witam

Rzeczywiście nie masz zabezpieczenia fabrycznego i niestety tanio nie da się tego naprawić. Jeśli chcesz zabezpieczyć auto załóż inny immobiliser lub jakiś ukryty wyłącznik.

pozdr
    greg