Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje

28 Lut 2012 19:13 11817 11
 • Poziom 23  
  Witam.Usterka dotyczy maszyny tak jak w temacie.Maszyna zrywa dolną nić nie wykonuje ściegu prostego.Położenie chwytacza jest tak na foto.Maszyna Łucznik predom 444 nie szyjeW jaki sposób wykonać regulację by chwytacz miał właściwą pozycję. 1.Nie działa transport materiału uszkodzona jest biała zębatka na foto.Maszyna Łucznik predom 444 nie szyjeCzym ona steruje i w jaki sposób można ją wymienić.Dysponuję tylko instrukcją z 1975 roku.Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 • Poziom 21  
  witam. ta biała zębatka napędza transporter materiału. jak jest wyłamana to trzeba wymienić na nową. wymiana takiej zebatki jest bardzo trudna dlatego lepiej zeby to zrobił fachowiec. to również może byc przyczyną tego że maszyna zrywa nici ,nie chce szyć.

  Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje


  to ta zębatka.
 • Poziom 23  
  Witam.Dzięki za informacje.Chcialbym tę wymianę zrobić sam ale instrukcja jest bardzo skąpa .Gdzie mogę pobrać manual tej maszyny.Lub coś zbliżone do tego,
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  nigdzie nie znajdziesz instrukcji serwisowej,ponieważ zaden serwis nie udostepnia takich rzeczygdyz oni z tego zyją.
 • Poziom 23  
  Muszę sam spróbować .Jest kwestia ustawienia pobieracza na fotoMaszyna Łucznik predom 444 nie szyje Przy położeniu igły do powrotu do góry wygląda to tak.Jak ustawić by było prawidłowo foto dolnej częściMaszyna Łucznik predom 444 nie szyjeMaszyna Łucznik predom 444 nie szyjeMaszyna Łucznik predom 444 nie szyje Półzębatka osadzona na wałku poziomym jest plastikowa i wykazuje luz promieniowy na tym wałku.
 • Poziom 21  
  ten pobieracz to inaczej chwytacz. a więc regulacja skoku pętlowego, bo tak to się nazywa wygląda tak: .kręcąc kołem pasowym w kierunku w którym maszyna szyje doprowadzic igielnicę do dolnego martwego punktu. następnie kręcąc dalej w tym samym kierunku igielnicę podnieśc 2 mm. w górę. w tym momencie czubek chwytacza powinien równac sie z osią igły. w tej pozycji trzeba zakręcic śruby regulacyjne .śruby te znajdują się najczęściej na mosiężnej zębatce która współpracuje z zębatką tzw.półksieżyc . czubek chwytacz powinien w tej pozycji byc jakieś 0.5mm. nad oczkiem igły. czubek chwytacza nie może dotykac igły ale też nie może byc zbyt oddalony od osi igły .powino byc jakieś od 0.00 mm. do 0.05 mm. odstepu chwytacza od igły. jeżeli oczko igły jest za wysoko lub za nisko względem chwytacza trzeba otworzyc boczny dekiel i poluzowac srubę mocującą igielnicę następnie wyregulowac wg. wskazań.


  Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje  czerwona strzałka dolny martwy punkt igły ,zielona z dolnego martwego punktu 2 mm. do góry i w tm momencie czybek chwytacz ma być w osi igły.  Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje


  regulacji chwytacza dokonuje się tymi wkrętami, jest jeszcze jeden wkręt, niewidoczny. tylko uwaga: po dokonaniu regulacji i dokreceniu wkretów sprawdzic czy luz pomiedzy zebatka mosiężną a połksięzycem plastikowym jest dobry.tzn. luz powinien być minimalny ale powinien być .jak bedzie za duzy to plastikowa zebatke szybko druga zebatka zniszczy. ale zanim dokonaszreulacji chwytacza to najpierw dokrec plastikowy połksiezyc zeby nie maiał luzu jak to pisałes promieniowy.po tym dopiero regulacja chwytacza.
 • Poziom 23  
  Dzięki za informacje.Mam pytanie dotyczące tego białego koła zębatego.Mianowicie zdemontowałem do tego momentu jak na foto.Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje Czy po zamontowaniu nowego potrzebne są ustawienia względem wału maszyny.
 • Poziom 21  
  tak ,trzeba będzie od nowa zsynchronizować zabki (transport) względem igły.jak ja wymieniałem tą zębatke to wyjmowałe to wszystko na czym ona jest zamocowana tzn z całym niby zespołem. proponuje wymontować jeszcze przeciwwagę , kolor fioleowy i sprubować odkręcić nakrętkę która przytrzymuje zębatkę, może się uda. kolor czerwony


  Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje
 • Specjalista AGD
  W korpusie pod kołem zamachowym znajduje się otwór przez,który można swobodnie włożyć klucz nasadowy i odkręcić nakrętkę.Trochę sprytu i nie trzeba wyjmować całego mechanizmu na zewnątrz.
 • Poziom 23  
  Koło wymontowałem zostawiając część zespołu.Demontaż wykonany od dołu maszyny za pomocą klucza wygiętego oczkowego 14-tki i oczkowy 11.Wykonałem w ten sposób bo nie posiadałem odpowiedniej średnicy klucz nasadowy.Dalszy montaż po otrzymaniu zamówionej zębatki.
 • Poziom 23  
  Po zmontowaniu koła zębatego i regulacji wystąpił problem z chwytaczem.Na foto od dolnego położenia igły do powrotu .Maszyna Łucznik predom 444 nie szyjeMaszyna Łucznik predom 444 nie szyjeMaszyna Łucznik predom 444 nie szyjeMaszyna Łucznik predom 444 nie szyje Foto robione bez bębenka ponieważ maszyna nie wyciąga dolnej nitki.Tak jak na ostatnim foto i dalej wraca z powrotem z chwytaczem.
 • Poziom 23  
  Witam.Przyczyną tej usterki był nadmierny luz na zacisku łączniku między korbowodem a wałkiem poziomym napędu chwytacza.Maszyna Łucznik predom 444 nie szyje Obecnie chwytacz nie zmienia swej pozycji i chwyta nitkę.Temat uważam za zamknięty.