Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus C 360 nie podnosi zatrzymuje wałek przekaźnika

MaklerX 28 Feb 2012 19:36 12996 13
 • #1
  MaklerX
  Level 9  
  Witam. Mam problem z podnoszeniem dużych ciężarów podnośnikiem zarówno tylnym jak i przednim (turem) Pod obciążeniem podnośnik opada i zatrzymuje się wałek przekaźnika. Słychać zgrzyt
 • #2
  marioo275
  Level 10  
  Witam mam pytanie skąd dochodzi "zgrzyt" czy przypadkiem tarcza sprzęgła drugiego stopnia się nie ścięła?ewentualnie czy na wałku wom jest wyczuwalny luz sypnięte łożysko na wom
 • #3
  MaklerX
  Level 9  
  Zgrzyt dochodzi z pod "plecaka" prawdopodobnie z pompy. jest nowa pompa, sprzęgło jest w porządku, nowe tarcze.
 • #4
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  To prawdfopodobnie rozpadł sie napęd pompy. Podstawka z dwoma zębatkami przy pompie. Na twoim miejscu odkręcił bym tależ, jesli z tamtąd dochodzą zgrzyty to nie masz innego wyjscia.
 • #5
  MaklerX
  Level 9  
  Napęd jest cały. Już kilka razy zdejmowałem i zakładałem cały "plecak" (pokrywę układu różnicowego) Wszystko wygląda na całe dlatego też nie wiem gdzie szukać przyczyny
 • #6
  bobytempelton
  Level 17  
  A wodzik nie jest krzywy? nie jest nadpęknięty? sprawdzałeś bez plecaka czy zazębia się napęd na pełnej powierzchni zębów? bez plecaka spróbuj podłączyć wałek do czegoś co sprawi mu opór i zobacz co za kwiatki tam rosną.
 • #7
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Może być że całkowicie nie zazębia lub rozleciała sie tuleja przesówna. Ona ciągnie i wałek i pompe.
 • #8
  Dowódca baterii
  Level 16  
  MaklerX wrote:
  Napęd jest cały. Już kilka razy zdejmowałem i zakładałem cały "plecak" (pokrywę układu różnicowego) Wszystko wygląda na całe dlatego też nie wiem gdzie szukać przyczyny

  Napęd pompy znajduje się na dole a nie pod ''plecakiem''. Odkręć pokrywę mocującą pompe ''tależ'' tak jak napisał seweryn7701 i spradź stan napędu. Najczęściej rozlatują się łożyska w tym wsporniku co napędza pompę, skutkiem czego jest brak pełnego zazębienia szczególnie przy większym obciążeniu. Przy odkręconej pokrywie pompy masz też możliwość sprawdzenia stanu tulei przesuwnej, o której też Ci wspomniał.
 • #9
  Radekk11
  Level 12  
  Jeśli Napęd pompy masz w porządku,sprzęgło, przyczyną jest wyrobiony wielowypust który łączy dwa wałki od napędu Womu. Jak masz katalog to zobaczysz ,że są tam dwa wałki i tuleja przesówna pompy która zazębia też właśnie te dwa wałki.
  Napisałem ,bo u siebie też miałem to samo najpierw przepuszczało i zgrzytało pod obciążeniem a później już nic nie działało.
 • #10
  rafalweta
  Level 11  
  Witam!
  ostatnio wymieniłem pierścienie uszczelniające na tłoku podnośnika oraz pompę hydrauliczną. Problem z podnośnikiem polega jeszcze na tym, ze jak podniosę np pług lub coś lekkiego a nawet powiedzmy ze na pusto i dzwignię podnośnika szybko skieruję na pozycje opuszczania to podnośnik delikatnie drgnie i ciągle trzyma w górze. Dodam, że pod obciążeniem działa poprawnie. Poza tym jak podniosę jakąś maszynę maxymalnie to podnosnik troszke opuści potem znów podniesie i tak faluje. Po podniesieniu do konca wyje pompa. Czy tak powinno byc??
 • #11
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Jeśli podnośnik faluje znaczy opuszcza i podnosi to znaczy że między rozdzielaczem a siłownikiem jest ubytek oleju. Opuści mechanizm przesteruje na podnoszenie i podniesie. Mi się tak działo jak zapomniałem dokręcić zawór przelewowy na tłoku. A że na max do góry i wyje pompa to z jakiegoś powodu nie przełącza rozdzielacza w stop. Cały czas jest pod ciśnieniem. Najprawdopodobniej coś masz nie tak z mechanizmem steryjącym rozdzielacz.... półksiężyce, rolki i reszta.
 • #12
  rafalweta
  Level 11  
  dzieki za szybka odpowiedz ;)
  a przyczyna nieszczelności moze byc zły stan oringów na rozdzielaczu, bo od 20 lat nikt tam nie zaglądał;p a dodam ze po wcisnieciu nawet sprzegła podnosnik opada i to szybko. a zawor od cylidra to pewnie trzeba wyregulowac na odpowiednie cisnienie, jak to sie reguluje?
 • #13
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Kup oba nowe nie są drogie, stare często maja wypłukane iglice i puszczają olej. Nowe są już ustawione.
 • #14
  przemekzab
  Level 2  
  czy można założyć pierścienie olejowe z zetora do ursusa c-360???
  proszę o szybką odpowiedź jeśli to możliwe