Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW golf czy bora - co kupić?

steff_07 28 Lut 2012 19:37 3791 5
  • #1 28 Lut 2012 19:37
    steff_07
    Poziom 2  

Witam.
    Zastanawiam się nad kupnem VW Bory lub Golfa w dieslu. Niby oba modele są niemalże identyczne, jednak bardziej skłaniam się ku Borze. Wyczytałem gdzieś, że ludzie nie polecają silników VW z pompowtryskiwaczami - podobno są bardzo awaryjne i drogie w naprawie. Macie może jakieś opinie, sugestie, doświadczenia z tymi autami? Czego warto się wystrzegać podczas kupna? Który model byłby lepszy? Golf czy Bora? Każda informacja będzie mile widziana.

0 5
  • #2 28 Lut 2012 19:53
    Pablo1964
    Moderator

steff_07 napisał:
    Wyczytałem gdzieś, że ludzie nie polecają silników VW z pompowtryskiwaczami

Eksploatuję taki silnik (Skoda Fabia 1,9 TDI 101 KM) od wielu lat. Samochód ma obecnie na liczniku 370 tys. km i warsztat odwiedza tylko w celu okresowych przeglądów. Silnik nie lubi krótkich jazd po mieście, jest trochę głośny na wolnych obrotach. Poza tym jazda sprawia przyjemność. Jeżeli poznasz przeszłość samochodu, nie ma się czego obawiać.

0
  • #3 28 Lut 2012 20:00
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Jak ja szukałem auta w zeszłym roku to 6-7miesięcy spędziłem na odwiedzaniu różnych komisów, handlarzy i osób prywatnych. Również byłem nastawiony na Bora/Golf/Passat i niestety bardzo się zawiodłem ofertami. Większość aut była w bardzie "nieciekawym stanie" i praktycznie każde było mocno zawyżone cenowo. Powiem Ci jedno, jeśli chcesz kupić auto sprowadzone to nie kupuj go w Polsce od pośrednika tylko jedź sam do Niemiec/Holandii itp. i kup go osobiście (wyjdzie Cie to dużo taniej i pewniej). Osobiście po długich poszukiwaniach sam byłem zdecydowany na wyjazd, ale natrafiłem na auto innej marki, dużo młodsze, lepiej wyposażone no i cenowo znacznie korzystniej.

steff_07 napisał:
    Wyczytałem gdzieś, że ludzie nie polecają silników VW z pompowtryskiwaczami

Generalnie naprawy pompowtryskiwaczy są dość drogie, a elementy te są bardzo czułe na kiepskie paliwo. Aczkolwiek mam znajomego co ma Golfa na pompowtryskach i od dwóch lat leje 50/50 opał z napędem (kilometrów robi dosyć dużo) i nie ma żadnych problemów (ale osobiście myślę że do czasu ;) )

0
  • #4 28 Lut 2012 22:16
    chojinka
    Poziom 27  

Golf i bora to przecież jedno auto, więc pozostaje kwestia czy chcesz wozić 350l. powietrza w bagażniku czy 500l. Szukaj wersji 110KM TDI.
    Pompowtryski są w nowszych wersjach więc chyba cię to nie dotyczy. Napisz jaki rocznik cię interesuje.
    Jak nie znajdziesz nic w dobrym stanie to daj znać, znajdzie się coś innego.

0
  • #5 29 Lut 2012 17:28
    steff_07
    Poziom 2  

Jeżeli chodzi o rocznik to interesuje mnie 2001/02. Zapomniałem napisać, że chciałbym kombii, wiec to faktycznie to samo auto. Drobne różnice wizualne przekonują mnie do bory. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale te modele blachy miały już ocynkowane? Rdza nie powinna się pojawić, chyba że auto powypadkowe?

0
  • #6 29 Lut 2012 21:29
    collo
    Poziom 12  

W tych rocznikach raczej ciężko będzie o zwykłą pompę, pompowtryski nie lubią słabego paliwa uważaj też na turbinę nie lubią emeryckiej jazdy

0