Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z połączeniem HC11F1 xprog-m Fiat Seicento

kukiz1986 28 Feb 2012 20:05 13699 20
    kukiz1986
    Level 27  
    Witajcie, wszyscy piszą że xprog bez problemu czyta ten procek w sterowniku z fiata seicento. U mnie jednak nie czyta, czy jest jakiś sposób? Czy czytacie i podłączacie wg schematu?
    autoel
    Level 26  
    W adapterze bez problemu,tylko trzeba się przylożyć do wyczyszczenia nóg.
    janusz2008
    Level 33  
    W adapterze czyta bez problemu.
    kukiz1986
    Level 27  
    cały problem w tym ze tylko tego adaptera z wszystkich nie mam, próbowałem prosić o jakieś jego schematy, jak jest podpięty i nic,

mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie adaptera lub rozpisać połączenia, jestem gotów nawet za to zapłacić bo za darmo raczej nikomu się nie chce, po części rozumiem
    autoel
    Level 26  
    Przecież schemat masz w manualu Xproga więc w czym problem?
    kukiz1986
    Level 27  
    podpinam wg schematu ale nie czyta, przed chwila wylutowałem i tez nic, adapter jest chyba inaczej podpinany. Nie jest tylko podpinany do tych goldpinow co wpinamy się czytając w układzie, jest tez chyba podpięty do tego drugiego rzędu pinów które są nie opisane
    miwi
    Level 28  
    Musisz użyć adaptera z kwarcem. Miałem taki sam problem z niektórymi prockami i po kontakcie ze sprzedawcą programatora zapytał mnie od razu czy nie mam przypadkiem adapterów ze zwykłego xproga (są właśnie z kwarcami) a że wcześniej używałem zwykłego xproga to odkopałem adaptery i teraz jak mi jakiegoś proca nie czyta w adapterach oryginalnych to w tych starych jest ok.
    Ewentualnie między pinem 6 i 7 kwarc 8MHz no i oczywiście kondensatory ok 22pF do masy
    miwi
    Level 28  
    Tak Masz ??
    B2 > 29
    B3 > 28
    B4 > 2
    B5 > 17
    GND > 1
    XTAL > 6 i 7
    Może spróbuj wybrać inną maskę w programatorze
    miwi
    Level 28  
    A co z pinem 3 ?? bo na schemacie widzę że jest do masy ?? Jutro zobaczę na adapter jak fizycznie jest połączony i Ci odpiszę.
    jaca 75
    Level 14  
    kolego spróbuj z kwarcem 4 MHz mi poszło pozdrawiam
    15darekvw
    Level 27  
    Podepne sie pod temat bo jest podobny ja tez mam problem z odczytem HC11E20 xprog-m tez mi go nie czyta ani układzie ani w podstawce,''device ist silent'',ostanio czytałem motke z EWS 2 BMW security i czyta pieknie,czy jest jakis myk na jej odczyt HC11E20 bo juz sam nie jestem pewien czy problem lezy po stronie proga ryzowy czy po mojej stronie prosze o jakies podpowiedzi ktore pomoga mi rozwiazac ten problem.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak jest w układzie to cos podniesc trzeba?
    tzok
    Moderator of Cars
    HC11F1 w IAW-16F - MODA, MODB i Vss zwarte razem, ja to flashowałem kabelkiem od Erricsona w układzie (zasilanie z 12V na sterownik przez złącze) ;) :

Problem z połączeniem HC11F1 xprog-m Fiat Seicento Problem z połączeniem HC11F1 xprog-m Fiat Seicento
    glutek
    Level 14  
    Odświeżam ten temat.
    A mianowicie mam sterownik od seicento 1.1 iwa16fm.e6, procek motki 68hc11f1 i próbuje odczytać, edytować i zapisać wartość przez upa. Problem w tym że nie mam adaptera. Wiele o tym czytałem i dowiedziałem się że należy w takim wypadku zrobić to w układzie. Z tego co wywnioskowałem należy połączyć kabelkami z nóżkami według instrukcji z upa (podałem w załączniku), wyjście J1 upa na 5V (czyli bez dodatkowego zasilacza) oraz podać zasilanie na jednostkę. Mam rację? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki.
    15darekvw
    Level 27  
    Jesli podłaczysz sterownik pod zasilanie to nie podłanczasz z programatora(to jest zaznaczona ta kreska przerywana w manualu) i tyczy sie to w odwrotnej kolejnosci.