Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co w moim podłączeniu TV, Amplitunera i DVD jest nie tak?!

turysta1983 28 Lut 2012 21:19 2684 5
  • #1 28 Lut 2012 21:19
    turysta1983
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam TV Sony LCD KDL-32BX420, Amplituner Yamaha HTR-6030 oraz DVD Yamaha S663.
    DVD - TV : kabel HDMI
    DVD - Amplituner : Coaxial
    TV - Amplituner : kabel Optyczny
    Zaznaczam, że amplituner nie posiada złącza HDMI.
    Moje pytanie brzmi, dlaczego gdy słucham np muzyki z płyty CD po chwili na DVD zapala się dioda HDMI i tracę wówczas dźwięk na około minutę?
    Chciałem się dowiedzieć także, co mam zrobić, aby podczas np odsłuchu muzyki z płyty CD przez Amplituner, gdy włączę TV, nie tracić sygnału dźwiękowego. Czy da się zrobić tak, żeby można było osobno korzystać z DVD i Amplitunera a osobno z TV w jednym czasie?
    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

0 5
  • #2 28 Lut 2012 21:52
    romeok01
    Poziom 35  

Zmień ustawienia przesyłania dżwięku w amplitunerze, bo teraz masz prawdopodobnie tak ustawione, że dźwięk z DVD przesyłany jest po kablu HDMI do TV, a z TV wyjściem optycznym do amplitunera i dlatego tak sie dzieje, bo dżwięk przechodzi przez TV.
    Do DVD w amplitunerze przyporządkuj wejście coaxial z DVD, wtedy nie będziesz musiał włączać TV, aby korzystać z DVD i bedziesz mógł niezależnie oglądać TV i słuchać muzyki z DVD.

Kabel (optyczny) Toslink z Tv podłącz do DTV/CBL w amplitunerze, wtedy pod DTV będzie dźwięk z TV, a pod DVD dźwięk z DVD.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Lut 2012 21:53
    orzelpiotr
    Poziom 34  

turysta1983 napisał:
    Czy da się zrobić tak, żeby można było osobno korzystać z DVD i Amplitunera a osobno z TV w jednym czasie?
    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Prawdopodobnie masz w tv włączoną funkcję - sterowanie hdmi + włączanie urządzeń, dlatego w dvd jak wyczuje sygnał z tv przełącza dźwięk. Wyjścia są dwa albo wyłącz powyższą funkcje albo tv przyciskiem z boku (nie z pilota) na czas słuchania muzyki.

0
  • #4 01 Mar 2012 11:12
    turysta1983
    Poziom 2  

Jeśli chodzi o sugestie "romeok01", to w amplitunerze mam trzy cyfrowe wejścia audio tj.
    1. DVD - Coaxial
    2. DTV/CBL - wejście optyczne
    3. CD - wejście optyczne
    DVD z Amplitunerem mam podłączone za pomocą kabla Coaxial do gniazda 1 tj. DVD, natomiast TV podłączyłem do Amplitunera kablem optycznym do gniazda 2 tj. DTV/CBL. W amplitunerze w ustawieniach INPUT ASSIGN moje ustawienia wyglądają tak:
    In (1) DVD
    In (2) DTV/CBL
    In (3) CD

Jeśli chodzi o sugestie "orzelpiotr" to skutecznym okazało się całkowite wyłączanie TV. Próbowałem pozmieniać ustawienia sterowania HDMI i włączania urządzeń, ale niestety nie przyniosło to efektu, ponieważ TV nie wykrywa urządzeń HDMI (dziwne).
    Jeśli ktoś wie dlaczego mój TV nie wykrywa odtwarzacza DVD to bardzo proszę o odpowiedź, być może problem polega tutaj tylko na odpowiednich ustawieniach audio a nie w samym podłączeniu sprzętu.
    Pozdrawiam

0
  • #5 01 Mar 2012 19:47
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Sterowanie przez hdmi może nie działać prawidłowo na niektórych urządzeniach szczególnie jeśli są innych producentów.

0
  • #6 02 Mar 2012 10:56
    turysta1983
    Poziom 2  

OK, dzięki za poświęcony czas, temat zamykam,
    Pozdrawiam

0