Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wsteczny Renault Clio 1.2 1994

29 Gru 2004 15:24 6399 12
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z wstecznym. Otoz nie wlaczaja mi sie lapy od wstecznego. Nie wiem jaka moze byc tego przyczyna. Sprawdzalem zarowke i bezpiecznik. Sa dobre. Szukalem tez wlaczniki na schemacie. Jest niby pod maska nie daleko akumulatora. Nie moge go niestety zlokalizowac. Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam. Czujnik od wstecznego znajduję sie w skrzyni biegów. Miałem podobny problem w swoim autku-był zabrudzony wyłącznik i początkowo raz działało, raz nie. Wyczyszczenie pomogło, ale tylko na jakiś czas. Dopiero wymiana czujnika pozwoliła zapomnieć o problemie:). Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Wylacznik jest wkrecony do skrzyni chyba od przodu i podlaczona jest wtyczka do niego z 2 kablami.
  • Poziom 10  
    pod maska mam szukac czy odkrecic konsole? sory za glupie pytanie:) ale nie wiem.jutro bede szukal. dzieki za info. moze wiecie gdzie mozna ta gume ktora oslania dzwignie zmiany biegow?
  • Poziom 27  
    Tak pod maska i tam jest skrzynia biegow do niej bedzie wkrecony czujnik do ktorej bedzie podpiea wtyczka z dwoma kablami njaprawdopodobniej od strony choldnicy lub z gory.
  • Poziom 10  
    dzieki @cobraa jutro sprawdze :)
  • Poziom 27  
    Nie to jest chyba wkrecone w silnik ale z tych zdjec slabo widac i wyglada na czujnik oleju. powinny dochodzic dwa kable ! Sprawdz jezeli to jest wkrecone w skrzynie to to jest to. Albo popatrz z gory skrzyni.
  • Poziom 10  
    no tez mi sie tak wydawalo ze to nie to bo przewodzi i mozna bylo sprawdzic miernikiem. jest to mowisz dobrze z reguly widoczne golym okiem? jak cos to moge machnoc kilka innych fotek. kolo alternatora chyba widzialem taka wtyczke co miala dwa kable. ona nie byal z niczym polaczona. wydawalo mi sie to troche podejrzane
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Kolego tam gdzie alternator to jest silnik Stojac z przodu samochodu to silnik wentylatora chlodnicy i na tej wysokosci jest laczenie skrzyni biegow i silnika ty sprawdzasz na prawo od tego laczenia.
  • Poziom 12  
    Ale dajecie po jajach.Jak sie nie wie gdzie jest skrzynia a gdzie silnik to po co w ogóle maske otwierać.Kolego jak staniesz przed samochodem i otworzysz maskę to czujnik jest po twojej prawej stronie gdzie kończy się takie duże aluminiowe coś (skrzynia),ale możesz go nie widzieć bo jest na dole skrzyni.
  • Poziom 10  
    @Anioł nie kazdy musi sie znac na wszytskim. bez problemu bym go znalazl ale jak sie okazalo wczoraj niestety go nie ma. ktos go wykrecil. znalazlem miejsce gdzie byl czujnik i znalazlem tez wtyczke. nie wie moze ktos gdzie takie cudo da sie kupic i za ile?
  • Poziom 27  
    Zgadza sie jedni pomagaja drugim ktorzy wcale nie musza sie znac.