Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trwają prace nad lepszymi źródłami światła laserowego do mikroprojektorów

exti 28 Lut 2012 22:01 1206 1
 • Trwają prace nad lepszymi źródłami światła laserowego do mikroprojektorówDzisiejsze telefony komórkowe są w stanie wyświetlać obrazy i filmy w wysokiej jakości, lecz małe, kilkucalowe ekrany nie pozwalają się nimi w pełni cieszyć. Dlatego też Fińskie Centrum Badań Technicznych (VTT) wraz z firmą EpiCrystals i Uniwersytetem Aalto pracują nad lepszymi źródłami światła laserowego do projektorów, które zostaną zintegrowane w telefonach.

  Niewielkie projektory o długości 1-2 centymetrów mogą być integrowane w różnego rodzaju drobnym sprzęcie elektronicznym, kamerach, konsolach do gier, czy właśnie telefonach. W praktyce obraz przez nie wyświetlany może być rozmiarów kartki A3.

  Wyzwaniem jest opracowanie małego, sprawnego energetycznie i jasnego trójkolorowego (RGB) źródła światła. Jak jednak mówi Timo Aalto z VTT, projekt trzech wspomnianych podmiotów, powołany do życia zeszłej jesieni, wkracza teraz w fazę budowania prototypów, a do następnego lata powinny się już pojawić duże ilości nowych źródeł światła.

  Firma EpiCrystals z kolei zamierza do 2015 roku stać się liderem w technologii i sprzedaży źródeł światła laserowego do mikroprojektorów. Jak mówi Tomi Jouhti, wiceprezes ds. rozwoju w EpiCrystals, zintegrowane projektory są już obecne na rynku, lecz jest to początkowa faza rozwoju i ich jakość oraz ceny nie są zadowalające.

  Moduły laserowe EpiCrystals będą masowo produkowane w Azji, lecz ośrodki badawczo-rozwojowe pozostaną w Finlandii.

  Źródło:
  http://www.physorg.com/news/2012-02-small-size-laser-projectors-mobile.html

 • #2 29 Lut 2012 17:35
  iagre
  Poziom 35  

  A nie lepiej zamontować gniazdo VGA? ;)

  Szukaj w 5mln produktów