Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5737Z dziwne zachowanie

Piotrekk128 29 Feb 2012 00:11 2074 4
    Piotrekk128
    Level 10  
    witam, problem dotyczy laptopa Acer aspire 5737Z. Sprawa wygląda tak że laptop po podłączeniu zasilacza nie reaguje, ale gdy się bardzo mocno naciśnie obudowę w okolicy włącznika, zapalają się diody i tak jakby wszystko było ok, ale po puszczeniu wyłącza się i zero reakcji. Rozebrałem go, wyjąłem płytę i obejrzałem wszystko dokładnie. wygląda ok. doszedłem które miejsce się naciska i gdy tylko dotknąłem palcem znowu diody się zapaliły. Gdy puszczam znowu nic. Pomyślałem że słaby styk albo zimny lut, jeszcze raz polutowałem ale nie pomogło. a gdy dotykam palcem lub śrubokrętem jest reakcja. Załączam zdjęcie i zaznaczam to miejsce. Dodam ze płyta to KALAO LA-4681P Rev 2.0.
    Z góry dziękuję za jakieś sugestie i podpowiedzi.

(przepraszam za jakość, zdjęcie skopiowane z wyszukiwarki)

Acer Aspire 5737Z dziwne zachowanie
    dreaper
    Level 18  
    Wygląda na pękniętą ścieżkę lub ścieżki, albo przydał by się reballing jakiegoś układu. Czy ten laptop kiedyś latał?
    Piotrekk128
    Level 10  
    ciężko mi powiedzieć, sprzęt znajomego ale z tego co mi mówił to raczej nie
    eprom
    Level 25  
    Witam,mam ten sam objaw i też jak docisnę obudowę zaświecą się niebieskie diody,czy kolega rozwiązał ten problem?
    Piotrekk128
    Level 10  
    Niestety problem nie został rozwiązany, nie chciałem więcej przy nim kombinować, oddałem właścicielowi, w sumie nawet nie wiem co z nim dalej zrobił.