Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki - wiodące marki

wolv 02 Gru 2013 21:45 178572 283
    my41s
    Poziom 33  
    qstosz napisał:
    W zeszłym tygodniu kolega gdzieś wypatrzył i kupił wa6129

Ja również szukałbym czegoś wśród Gorenje
    sokarsg-1
    Poziom 11  
    Dobra zakupiłem to WA6129 na dniach przyjdzie. Zobaczy się co to za wynalazek. Dzięki za pomoc.
    Tomasz0123
    Poziom 2  
    Witam.
    Nosze sie z zamiarem zakupu pralki electrolux EWT1567VDW (ze wzgledu na 1500 obrotow). Zadzwonilem na infolinie z pytaniem , czy ta pralka ma rozbierlany (nie klejony) zbiornik. Odpowiedziano mi, ze wszystkie pralki electroluxa ladowane od gory maja rozbierlany zbiornik.

Mam jednak informacje od prywatnego serwisanta, ktory spotkal sie juz z pralkami electroluxa ladowanymi od gory, ktore mialy klejony zbiornik.

Czy wiec ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc informacji jaka otrzymalem na infolini producenta ?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    sonneillon
    Poziom 8  
    skryn napisał:
    Tomasz0123 napisał:
    Zadzwonilem na infolinie z pytaniem , czy ta pralka ma rozbierlany (nie klejony) zbiornik. Odpowiedziano mi, ze wszystkie pralki electroluxa ladowane od gory maja rozbierlany zbiornik.

Pani na infolinii doznała rozstroju żołądka słuchając takiego bełkotu.
    Też bym dostał... :)

PS. Żaden Electrolux produkowany obecnie nie posiada rozbieralnego zbiornika.

Żaden? Czyli te ładowane od frontu też? Czy chodzi Ci moze tylko oładowane od góry.

Sam jestem na etapie zakupu pralki łądowanej od frontu, głebokość max 45 cm(najlepiej do 40 cm) cena do ok. 1200 zł, i patrzac na opinie z Ceneo, wychodzi, ze Electrolux to najlepsza marka. W pierwszej 20-stce mają kilkanaście najlepiej ocenianych pralek. Ale czy pierwsze wrazenie kupujących nie jest mylne, tego nie wiem, bo w ogóle temat AGD jest mi obcy.

Sam wytypowałem kilka modeli według opinii na ceneo i wyszła z tego lista samych Electroluxów:

ELECTROLUX EWS11066EW
    ELECTROLUX EWS11064EW
    Electrolux EWS11054EDU
    Electrolux EWS11254EDU
    Electrolux EWS11252EDU
    ELECTROLUX EWS11266EW
    Electrolux EWS11052EDU
    ELECTROLUX EWS1066EDS
    ELECTROLUX EWS1264EDW

Czy poleciłbyś którąś z nich, mając na uwadze niezawodność i przyszłe koszty serwisu?

Z góry dziękuję za odpowiedz
    MieleSuper
    Poziom 11  
    Czytając opinie o Electroluxach na Ceneo, odnoszę wrażenie, że zdecydowanie większość jest pisana na zamówienie.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    leonard666
    Poziom 18  
    Z tym zbiornikiem rozbieralnym, czy nie, to bym się za bardzo nie podniecał, bo aktualnie tendencja jest taka, że montowane są coraz mniejsze łożyska. Przy częstym praniu wymiana co kilkanaście miesięcy. W np. Wirlpoolach nie wytrzymują okresu gwarancji. Oczywiste jest, że w zbiorniku rozbieralnym koszt wymiany jest mniejszy, ale przy małych łożyskach nie wiele to zmienia. Największe koszty naprawy związane są z wymianą, uszkodzeniem silnika lub programatora (z punktu kosztów produkcji ich ceny są nie logiczne),ale ich ocena w nowych sprzętach, to wróżenie z fusów. Mercedesa już nie znajdziecie takiej jakości jak "beczka" a o pralkach średniej klasy szkoda pisać.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    marioti
    Poziom 2  
    dołożę swoje 3-grosze.
    Mam Electrolux EWS 106410 - jedna z tańszych tego producenta. Niestety.
    Po 7-miesiącach, wzmożony szum łożyska. Serwis i wymiana bębna, bo klejone łożysko.
    przepracowała pół roku i to samo. Kolejna wymiana bębna. serwisant mówił, że podobno tamte były wadliwe ale ten co montuje pochodzi z nowszej linii i nie powinno być problemów.
    Gwarancja wyszła jakieś 3 mies. temu i łożysko zaczyna już szumieć.
    Dodam jeszcze, że pralka nie była jakoś specjalnie eksploatowana. 2-3x w tyg.

W mojej ocenie, patrząc na to co mają znajomi, rodzina, nie ma znaczenia marka. Następna moja pralka będzie od tego producenta, który daje najdłuższą i najlepszą gwarancję (niekoniecznie Beko - bo niby 6 lat ale dużo ograniczeń)
    Możliwe że będzie LG z silniczkiem DD (na przedłużonej gw.), lubię ciszę a electrolux coprawda przy praniu nie jest źle, ale wirowanie nawet na 700obr, to koszmar. Tylko zaznaczam, że jestem wyczulony na wysokie dźwięki.
    waldek1981
    Poziom 11  
    To doradźcie panowie fachowym okiem, jakiego producenta wybrać, żeby uniknąć wtopy kupując pralkę w granicach 1000zł.
    Czym się kierować? Czy tylko wyższe modele za ponad 1500zł dają jako-taka pewność bezawaryjnej pracy w okresie załóżmy 3 lat?
    Bo czytając ten wątek, to wiadomo że każdy swoje chwali, więc mam wypisaną liste modeli boscha, siemensa, gorenje, panasonica i AEG, które ludzie polecają.
    Jak jest z rozbieralnośćią bębna w tych modelach o których pisano?
    bosch wae20165pl
    aeg L60270FLP
    panasonic NA-10vc4wgn
    whirlpool awo/c 6314
    siemens wm 10e4fepl
    gorenje wa 6120
    i który model wybrać żeby nie było problemów z dostępnością części i łatwością naprawy po zakończeniu gwarancji, kiedy to zmartwienie spadnie z serwisu na moje barki.
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Z rozbieralnym to chyba tylko:

bosch , siemens i gorenje z tych które podałeś.

Dokładnie te modele.
    patryk260983
    Poziom 18  
    waldek1981 napisał:

bosch wae20165pl

też się czaiłem na ten model, ostatecznie wybrałem trochę droższy, z wyświetlaczem, przynajmniej żonka widzi, ile czasu postało do końca prania ;-)
    mam trochę starszy model - 20164, ponad 3 lata będzie i do tej pory, odpukać!, nie było z nim problemów, a od modelu 165 niczym w zasadzie się nie różni. A no i zwróć uwagę na zużycie wody na cykl, bo niektóre modele mają 11l, inne 47 l, tak jak ta moja "stara".
    A model Boscha 7kilo z wyświetlaczem spokojnie do 1200zł kupisz. Mnie zależało przede wszystkim na osobnej funkcji 'wirowanie', dlatego wybór padł akurat na WAE2048FPL.
    MieleSuper
    Poziom 11  
    patryk260983 napisał:

niektóre modele mają 11l

Kwadratowa ściema i/lub literówka.
    http://www.ceneo.pl/16491663#tab=spec
    Tę pralkę posiadam na co dzień od ponad 13 miesięcy. 11 litrów to ona ciągnie na samo zasadnicze i to bez ręczników we wsadzie. Już pomijam to, że takie zużycie na cały cykl po prostu jest nierzeczywiste. A żeby moja pralka bardzo dobrze dopłukała mi taki 5,5-kilogramowy załadunek (nie cierpię nawet najmniejszej nuty proszku na ciuchach!) to z 80 litrów (!!!) na cykl jest potrzebne. Czyli pranie zasadnicze i 3 płukania w wodzie lekko dotykającej szyby (jakiś 1 cm od krawędzi na postoju).
    waldek1981
    Poziom 11  
    qstosz , patryk260983 dzięki za pomoc, zamówiłem w końcu boscha wae 20165pl
    http://www.megamarket.com.pl/bosch-pralka-bosch-wae-20165-pl,id-140649
    chyba taki najrozsądniejszy kompromis między funkcjonalnością, trwałością, oszczędnością wody i energii i wymiarami ( poniżej 60 cm) w których musiałem sie zmieścić.
    Cenowo tez w porządku, 962 zł , z przesyłką za pobraniem 1051zł
    my41s
    Poziom 33  
    patryk260983 napisał:
    bo niektóre modele mają 11l, inne 47 l,

Jakiś błąd pewnie, bo jak 'klikniesz' to całkiem sporo pralek ma 11l/cykl w opisie na ceneo.
    To mój Siemens 4 kilowy ciągnie z 50-60l wody :) na programie bawełna na cykl... Do tego wyższy poziom wody... Ale chwała jej za to. Przynajmniej rzeczy są całkiem nieźle wypłukane.
    movzx
    Poziom 39  
    my41s napisał:
    jak 'klikniesz' to całkiem sporo pralek ma 11l/cykl w opisie na ceneo
    To może autorom pomyliło się z działem "zmywarki".
    Albo ładują jakąś totalną ściemę - choćby namocz 5-6kg ciuchów w 11 litrach wody, nie mówiąc o wypraniu i wypłukaniu - powodzenia...
    patryk260983
    Poziom 18  
    my41s napisał:
    patryk260983 napisał:
    bo niektóre modele mają 11l, inne 47 l,

Jakiś błąd pewnie, bo jak 'klikniesz' to całkiem sporo pralek ma 11l/cykl w opisie na ceneo.
    To mój Siemens 4 kilowy ciągnie z 50-60l wody :) na programie bawełna na cykl... Do tego wyższy poziom wody... Ale chwała jej za to. Przynajmniej rzeczy są całkiem nieźle wypłukane.

no to wiem, skąd producent wziął te 11 l ;-)
    pralka bierze 11 l na każdy cykl prania, osobno na pranie, osobno na każde płukanie itd., wyjdzie mniej więcej 44-47l, biorąc pod uwagę, że pralka na danych programie płucze 3 razy.
    Im cięższe pranie (bawełna, wełna) tym wody tez pójdzie więcej, dzięki "automatyce wagowej", reasumując na jedno wyjdzie :-)
    monnkad
    Poziom 9  
    Witam. Próbuję wybrać pralkę i nastawiłam się na Electrolux. Spodobała mi się EWF1276GDW, ponieważ ma funkcję prania parowego. Jednak użytkować będę ją sama, a wielkość załadunku ma aż 7kg. Z instrukcji wynika, że pralka dobiera ilość wody i czas prania do ciężaru wsadu. Czy rzeczywiście tak jest, czy to ściema ? Jeżeli instrukcja mówi prawdę to znaczy, że wielkość załadunku nie powinna mieć dla mnie znaczenia.
    Wahałam się też pomiędzy EWF1276GDW a Electrolux EWS11277FW i dlatego mam też pytanie, czy ważne jest posiadanie przez pralkę funkcji: mniej zagnieceń, równomierne rozłożenie ciężaru w bębnie, kontrola maksymalnego ciężaru wkładu.
    Proszę o pomoc, to moja pierwsza własna pralka.
    patryk260983
    Poziom 18  
    monnkad napisał:
    Witam. Próbuję wybrać pralkę i nastawiłam się na Electrolux. Spodobała mi się EWF1276GDW, ponieważ ma funkcję prania parowego. Jednak użytkować będę ją sama, a wielkość załadunku ma aż 7kg. Z instrukcji wynika, że pralka dobiera ilość wody i czas prania do ciężaru wsadu. Czy rzeczywiście tak jest, czy to ściema ? Jeżeli instrukcja mówi prawdę to znaczy, że wielkość załadunku nie powinna mieć dla mnie znaczenia.
    Wahałam się też pomiędzy EWF1276GDW a Electrolux EWS11277FW i dlatego mam też pytanie, czy ważne jest posiadanie przez pralkę funkcji: mniej zagnieceń, równomierne rozłożenie ciężaru w bębnie, kontrola maksymalnego ciężaru wkładu.
    Proszę o pomoc, to moja pierwsza własna pralka.

Co do ilości doboru wody - jest to tzw. automatyka wagowa, pralka utrzymuje stały poziom wody w bębnie, jeśli załadujesz wodochłonnymi rzeczami, np. wełna, bawełna, pralka dopompuje sobie odpowiednią ilość wody - tak to mniej więcej działa, więc im lżejsze (z reguły syntetyki pochłaniają mniej wody) i im mniej ubrań, tym mniej wody, jednak jakieś minimum musi być, by pranie w ogóle się doprało.
    Druga kwestia - mniej zagnieceń i takie bajery - po obserwacji swojej pralki wysuwam jeden wniosek, iż to wszystko różni się tylko ruchem bębna i mocą wirowania, program "stop zagnieceniom" u mnie max ma 600 obrotów/min.
    Ja bym bardziej zainteresował się energooszczędnością pralki, max obrotami wirowania i stopniami ustawienia temp. na poszczególnych programach. Moja pralka ma naście programów, z czego używam tylko dwóch na dobrą sprawę ;-)
    MieleSuper
    Poziom 11  
    patryk260983 napisał:

pralka bierze 11 l na każdy cykl prania, osobno na pranie, osobno na każde płukanie itd., wyjdzie mniej więcej 44-47l, biorąc pod uwagę, że pralka na danych programie płucze 3 razy.

Moja do płukania pompuje 17-18 litrów na pełen wsad - a i tak woda ledwo chlupie (przeważnie napakuję ze 4-5 ręczników i jakieś bawełniane rzeczy).
    Akurat Mniej zagnieceń w Boschach jest fajne. Zamiast przez całe pranie się patyczkować, zmienia tylko wirowanie końcowe (4 impulsy, max. 800 rpm), a po nim długo jeszcze obraca bębnem (5 minut) - w sumie pranie naprawdę wychodzi mniej pogniecione, zwłaszcza niepełne wsady (bo pełne i tak się nie będą zbytnio przewalać na tych ruchach po wirowaniu).
    monnkad - mniejsze załadunki można prać na krótszych oraz mniej wodo- i prądożernych programach - przynajmniej ja tak w swojej robię :) Bo po co turlać 3 kg przez 2h 36', skoro pralka i tak mi nie skróci czasu? :/
    Greenek
    Poziom 9  
    Witam, podłącze się do tematu.
    Zaznaczam, że nie mam pojęcia o pralkach a po przeczytaniu wielu postów na tym forum doszedł do tego mętlik w głowie.

Chciałbym zakupić pralkę dla singla, czyli raczej mała. Nie potrzebny mi bęben do 7kg, w sumie to 2 -3 wystarczą. Musi być prosta w obsłudze jak to dla singla ;p Będzie stała w kuchni w szafie więc tak na prawdę wygląd i dźwięki jakie wytwarza nie mają większego znaczenia. Byle by była mało awaryjna :)

Znacie może modele spełniające te kryteria i możecie coś polecić?
    Cena nie gra roli ale myślę, że czegoś droższego niż 1500 zł to srednio jest sens kupować.
    agii
    Poziom 15  
    Witam :)

Chciałabym prosic o poradę odnośnie wyboru pralki - wypatrzonych mam 5 modeli i przyznam, że pojęcia nie mam, na co się zdecydować. Dlatego też jeżeli ktoś orientuje się szczegółach "technicznych", byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
    Wytypowane przeze mnie modele:

POLAR PTL 61003 D
    POLAR 1016 D
    POLAR 1109
    POLAR 1261 D
    Whirlpool AWE 6519 P

Wszystkie w sumie wydają się być podobne, jedyne co to polar 61003 ma klasę energetyczną A+++, zaś whirlpool ponoć bęben na 2 łozyskach.
    Pomiędzy najtańszą, a najdroższą jest ok. 200 zł i pytanie, czy warto te pieniądze wydać, czy też jednak nie będzie specjalnej różnicy?

Gdyby ktoś coś wiedział i mógł doradzić, będę wdzięczna :)
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    movzx
    Poziom 39  
    skryn napisał:
    Ja nawet za dopłatą ich bym nie wziął.
    Zapewne (głównie) chodzi o niewymienialne łożyska. I podpisuję się pod tym - jeśli pralkę to nie Whirlpoola bo za 2-3 lata będzie bieda.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    agii
    Poziom 15  
    Znaczy tak - jeśli sie popsuje, to na pewno serwis bym musiała wołać, bo sie sama w to bawić nie będę.
    Z związku z tym przyznam, ze z wyżej wymienionych jakoś najbardziej kusi mnie chwilowo polar 61003d, który ma 5letnia gwarancje bez dopłaty :P i niby najwyższą klasę energetyczną...

A jeśli mogłabym prosić o poradę, jaka bys sugerował pralkę?
    Cena około 1000zl, choc tez nie jest to ostateczna granica, pralka do mieszkania studenckiego (choć sumie wiadomo - im trwalsza, tym lepsza), koniecznie albo otwierana od góry, albo bardzo wąska od przodu.
    Szukam juz od jakiegoś czasu i strasznie tego dużo, w każdym sklepie mówią co innego, a w internecie tez ciężko rozeznać sie po samych opiniach na stronach oferujących sprzęty AGD. ;/
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    agii
    Poziom 15  
    Hmm... to inaczej - którą z marek/znanych Ci modeli odradzałbyś najmniej?

Napisałam na elektrodzie, bo wiem, że obecni są tutaj fachowcy, mnie zaś nawet do nazwania amatorem bardzo daleko - z pralkami tyle mam wspólnego, że nastawiam pranie, a potem je wyjmuję :)
    Wiem, że sprzedawcy nie zawsze wychwalają to, co rzeczywiście godne jest polecenia, a często to, co sami chcą sprzedać -stąd też rady osób znajacych się na temacie byłyby dla mnie niezwykle cennymi wskazówkami podczas poszukiwania pralki.
    Robertoza
    Poziom 8  
    Nie doradzę, ale powiem tak
    10 lat temu kupiliśmy whirpoola (pralaka używana bardzo intensywnie) z 2 i pół oku temu wymieniliśmy na Electroluxa... starą oddałem ojcu - cały czas chodzi idealnie. Electrolux juz na początku był głośniejszy od whirpoola, a aktualnie go wywalam bo poszły łozyska. I tyle w temacie..., ale uważam że nie należy uogólniać to tak jak ze wszystkim tzn kupisz miele a przypadek będzie chciał że ci się rozpadnie i co ...?

także nie należy generalizować, ale ja już electroluxa nie kupię (kiedyś tez bardzo negatywne doświadczenia mialem z piekarnikiem, taki sam model mieli teście i dokładnie te same wady, ale kuplem nowy tez electroluxa (nie nauczyłem się na blędach)..., ale działa dobrze:-).

A co do forów to jak nic piszą tam podstawieni ludzie - tu pewnie też by sie kilku znalazło - nie ma na to siły.