Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki - wiodące marki

wolv 11 Lip 2012 11:25 179403 283
    kamyk9988
    Poziom 11  
    Ale łożysko może się w każdej pralce posypać, więc nie widzę sensu w poście powyżej. Zalety DD w stosunku do konwencjonalnego rozwiązania wypisał/a revela.
  • IT SerwisIT Serwis
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    patryk260983
    Poziom 18  
    sebeqone napisał:
    Trzykrotna wymiana łożysk, i to do tego w pralce ładowanej od góry gdzie mocowanie bębna występuje z dwóch stron? To dopiero pech albo nieprawidłowa wymiana i przez to nieszczelność :)

podejrzewam, że takie dobre były te łożyska ;-)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kamyk9988
    Poziom 11  
    adrianarktos12 napisał:
    Cie wiem co wszyscy mają z tym DD ?!?!?! Bosch w swoich pralkach stosuje silniki Eco silence drive wykonane w technologii BLDC z paskiem !!!! A zapewniam że nie jego pralkich chodzą o niebo lepiej niż LG. Dalczego pasek ma być głośny; Jeśli przełożenie jest małe to problem znika. Oczywiście mowa to o pralkach po 2,5-3k których statystyczny polak poprostu nie posiada. W tym segmencie dominują pralki za 999zł :-) Coraz częściej niestety 899 i 799 jak to się sklepy chwalą. Tylko taką pralkę sobie można w tyłek wsadzić bo nie nadaje się do niczego innego.

Za 3k to wolałbym miele kupić. Piszemy tu o pralkach z średniej półki jeśli nie zauważyłeś, a w tych cenach to LG raczej wiedzie prym.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ve.lo
    Poziom 10  
    No wlasnie. A co sadzicie o pralkach Aristona z lini Aqaltis. Interesuje mnie model AQ103F 69C EU. Zbiorniki rozbieralne ? Ogolna ocena awaryjnosci ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • IT SerwisIT Serwis
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ve.lo
    Poziom 10  
    Dokladnie. Mastercook nie jest wcale zly. Moze nie ma super silnika, ale za to jest tani, ma rozbieralne zbiorniki i naprawy najtansze z wszystkich producentow chyba.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kamyk9988
    Poziom 11  
    Marka = kasa, Bosch jest marką istniejącą od lat w branży agd, natomiast LG dopiero startuje, więc jest tańsza, co nie znaczy gorsza w tym przypadku. To jak wypadnie to się dopiero okaże.
    revela
    Poziom 11  
    A ja słyszałam, że Bosche są głośne, a cena między LG a nimi jest również znacząca. Także zgadzam się że, marka=kasa, ale jednocześnie uważam że LG to też jest marka i to szybko rozwijająca się na naszym rynku.
    kamyk9988
    Poziom 11  
    LG jest znaczącą marką ale póki co na rynku rtv bardziej, na rynku agd jest w fazie rozwoju.
    revela
    Poziom 11  
    Ale to, ze rozwija się w dobrą stronę i to dynamicznie widać po nagrodach i wyróżnieniach na targach CES i nie tylko.
    Limonka78
    Poziom 11  
    Szukam, czytam Wasze wszystkie wypowiedzi o pralkach i zaczynam mieć mętlik w głowie.
    Pralka jak dla mnie musi:
    - prać,
    - mieć ok.6 kg wsadu
    - być dosyć cicha,
    - energooszczędna.
    Wodę może pić ile się jej podoba, bo i tak często korzystam z opcji "dodatkowe" płukanie.
    W co warto zainwestować ciężko zarobione pieniądze:
    LG 6 motion ma model F-1281ND czy coś z Boscha? Kwota max. 1800 zł.
    kamyk9988
    Poziom 11  
    Ja brałbym LG:) Co do Boschów to ponoć też nie ma pewności bo niektóre modele nie mają rozbieranych bębnów i jest problem z naprawą. Gdzieś jest o tym na forum napisane i jest lista modeli które są felerne.
    ~wac
    Poziom 20  
    Z Boschów to tylko seria WAA ma nierozbieralny zespół piorący
    kamyk9988
    Poziom 11  
    I właśnie ta seria wyglądem prezentuje się najlepiej. Tak to jest, że zawsze trzeba iść na kompromis, jak jedno jest ok to z drugim coś nie pasuje. Ja jak wybierałem pralkę to chyba wszystkie modele Boscha, LG, Gorenje i Siemensa przeszukałem.
    Limonka78
    Poziom 11  
    kamyk9988 napisał:
    Ja jak wybierałem pralkę to chyba wszystkie modele Boscha, LG, Gorenje i Siemensa przeszukałem.

Jaki model ostatecznie kupiłeś?
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Kup sobie PFD 1226, do tego dokup przedłużenie gwarancji na stronie producenta do 5 lat i masz wszystko z bani. Bardzo dobrą pralkę z 5 letnią gwarą i rozbieralnym modułem pioracym.
    kamyk9988
    Poziom 11  
    Ja kupiłem LG 1089ND i jesttem bardzo zadowolony, ładnie wygląda, świetnie pierze i jest bardzo cicha:)
    Limonka78
    Poziom 11  
    kamyk9988 napisał:
    Ja kupiłem LG 1089ND i jesttem bardzo zadowolony, ładnie wygląda, świetnie pierze i jest bardzo cicha:)

Sporo czasu poświęciłam w ten weekend na poszukiwaniu odpowiedniej pralki. Pralki Bosch i Siemens od samego początku brałam pod uwagę. Cenowo różnie z nimi bywa ale mam takie wrażenie, że z technologią np. LG idzie do przodu, a Bosch i Siemens niekoniecznie.
    Z drugiej strony jestem laikiem w sprawach sprzętu ADG, bo wiadomo dla kobiety to kolor i wygląd na pierwszy rzut oka się liczą :) Dlatego cieszę się, że trafiłam na to forum, bo wybierając sprzęt AGD kupuje się go na lata i znaczenie poza kolorem mają także funkcje, mniejsze rachunki za prąd czy wodę oraz serwis, o którym przy zakupie niekoniecznie się myśli...
    Muszę jeszcze Was pomęczyć i zgłębić temat LG, a dokładniej 6 motion. Interesuje mnie ta pralka LG 6 motion F-1281ND. Jakie jest Wasze zdanie na temat 6 motion. Co "ta funkcja" tak naprawdę oznacza?
    kamyk9988
    Poziom 11  
    6 motion polega na tym, że bęben oprócz ruchów obrotowych w prawo, bądź w lewo wykonuje także ruchy względem innych osi obrotu. Więcej na ten temat nie wiem, niech wypowie się ktoś kto ma pralkę z 6 motion.
    kaskaq
    Poziom 11  
    Moja siostra ma aristona i nie narzeka, ale ja też wolałabym LG i jak tylko będę miała trochę kasy to chyba sobie Big In z tym programem 6 motion zafunduję.
    rabasnup
    Poziom 12  
    A co powiecie na nowość od Mastercook - pralkę PTDE-2246WS "Water Saver" http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1025&mcp_id=1759 ??
    Warto kupić? Czy może lepiej w tej cenie (~1600zł), np. Boscha? Mam jeszcze pytanie, czy może ktoś się orientuje czy poza Miele (model AllWater) jeszcze jakaś marka oferuje pralkę z możliwością podłączenia do deszczówki? (oddzielny zawór dopływu)
    ikarikar
    Poziom 1  
    Wtrącę swoje trzy grosze. Przeczytałem cały wątek i nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: subiektywizm. Większość opinii jest ferowana na podstawie doświadczeń własnych z jakaś marką w momencie konieczności zakupu czyli jak coś się zazwyczaj zepsuło
    . Ok parametry to na pewno sprawa marki i wydanej kasy ale trwałość to na pewno nie kwestia marki- nawet Chińczycy robią dobre rzeczy jak się za nie dobrze zapłaci.
    Awaria jakiegokolwiek sprzętu to zazwyczaj nie nie kwestia tabliczki z nazwą firmy tylko drobnych błędów na etapie produkcyjnym ( surowiec, podzespoły, montaż, transport i wiele wiele innych) składających się w rezultacie nie zależnie ad marki na długość życia danego produktu. Do tego oczywiście jeszcze warunki użytkowania które też są bardzo różne.
    Dla przykładu ( oczywiście też subiektywnego) mam pralkę Ardo A500l ma już 17 lat wyprała rzeczy 3 dzieci i nam z żoną przez te 17 lat nie zepsuła się ani razu i nic w niej nigdy się nie zepsuło. Najwyższy czas ją zmienić bo można w dzisiejszych czasach nazwać ją "franią " ale działa i na pewno nie jest to zasługą marki bo pewnie setki takich pralek padło tylko rachunku prawdopodobieństwa który mówi że każda kombinacja się zawsze kiedyś wydarzy :-) - nawet przy rozkładzie Gaussa dla prawdopodobieństwa wystąpienia awarii w najgorszym sprzęcie jaki kiedykolwiek wykonano.
    Limonka78
    Poziom 11  
    Od niedawna na stronie Boscha pojawiły się jako "nowość" wąskie pralki, które w nazwie mają WLO. Czy mógłby ktoś powiedzieć mi gdzie są one produkowane?
    Są całkiem przyzwoite - mają 6 kg ładowności. Jedna jest chyba z klasą wirowania B, kilka z C.
    ryt
    Poziom 8  
    ikarikar napisał:
    Awaria jakiegokolwiek sprzętu to zazwyczaj nie nie kwestia tabliczki z nazwą firmy tylko drobnych błędów na etapie produkcyjnym ( surowiec, podzespoły, montaż, transport i wiele wiele innych) składających się w rezultacie nie zależnie ad marki na długość życia danego produktu.
    Też doszedłem do podobnych wniosków jakiś czas temu. Dlatego jeśli już ktoś z ekspertów coś poleca, to radzi kupić w zadanym budżecie i rozszerzyć gwarancję producenta.