Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralki - wiodące marki

wolv 11 Jul 2012 11:25 182601 283
Metalwork
    kamyk9988
    Level 11  
    Ale łożysko może się w każdej pralce posypać, więc nie widzę sensu w poście powyżej. Zalety DD w stosunku do konwencjonalnego rozwiązania wypisał/a revela.
  • Metalwork
    User removed account
    User removed account  
    patryk260983
    Level 18  
    sebeqone wrote:
    Trzykrotna wymiana łożysk, i to do tego w pralce ładowanej od góry gdzie mocowanie bębna występuje z dwóch stron? To dopiero pech albo nieprawidłowa wymiana i przez to nieszczelność :)

podejrzewam, że takie dobre były te łożyska ;-)
  • Metalwork
    User removed account
    User removed account  
    kamyk9988
    Level 11  
    adrianarktos12 wrote:
    Cie wiem co wszyscy mają z tym DD ?!?!?! Bosch w swoich pralkach stosuje silniki Eco silence drive wykonane w technologii BLDC z paskiem !!!! A zapewniam że nie jego pralkich chodzą o niebo lepiej niż LG. Dalczego pasek ma być głośny; Jeśli przełożenie jest małe to problem znika. Oczywiście mowa to o pralkach po 2,5-3k których statystyczny polak poprostu nie posiada. W tym segmencie dominują pralki za 999zł :-) Coraz częściej niestety 899 i 799 jak to się sklepy chwalą. Tylko taką pralkę sobie można w tyłek wsadzić bo nie nadaje się do niczego innego.

Za 3k to wolałbym miele kupić. Piszemy tu o pralkach z średniej półki jeśli nie zauważyłeś, a w tych cenach to LG raczej wiedzie prym.
    User removed account
    User removed account  
    ve.lo
    Level 11  
    No wlasnie. A co sadzicie o pralkach Aristona z lini Aqaltis. Interesuje mnie model AQ103F 69C EU. Zbiorniki rozbieralne ? Ogolna ocena awaryjnosci ?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    ve.lo
    Level 11  
    Dokladnie. Mastercook nie jest wcale zly. Moze nie ma super silnika, ale za to jest tani, ma rozbieralne zbiorniki i naprawy najtansze z wszystkich producentow chyba.
    User removed account
    User removed account  
    kamyk9988
    Level 11  
    Marka = kasa, Bosch jest marką istniejącą od lat w branży agd, natomiast LG dopiero startuje, więc jest tańsza, co nie znaczy gorsza w tym przypadku. To jak wypadnie to się dopiero okaże.
    revela
    Level 11  
    A ja słyszałam, że Bosche są głośne, a cena między LG a nimi jest również znacząca. Także zgadzam się że, marka=kasa, ale jednocześnie uważam że LG to też jest marka i to szybko rozwijająca się na naszym rynku.
    kamyk9988
    Level 11  
    LG jest znaczącą marką ale póki co na rynku rtv bardziej, na rynku agd jest w fazie rozwoju.
    revela
    Level 11  
    Ale to, ze rozwija się w dobrą stronę i to dynamicznie widać po nagrodach i wyróżnieniach na targach CES i nie tylko.
    Limonka78
    Level 11  
    Szukam, czytam Wasze wszystkie wypowiedzi o pralkach i zaczynam mieć mętlik w głowie.
    Pralka jak dla mnie musi:
    - prać,
    - mieć ok.6 kg wsadu
    - być dosyć cicha,
    - energooszczędna.
    Wodę może pić ile się jej podoba, bo i tak często korzystam z opcji "dodatkowe" płukanie.
    W co warto zainwestować ciężko zarobione pieniądze:
    LG 6 motion ma model F-1281ND czy coś z Boscha? Kwota max. 1800 zł.
    kamyk9988
    Level 11  
    Ja brałbym LG:) Co do Boschów to ponoć też nie ma pewności bo niektóre modele nie mają rozbieranych bębnów i jest problem z naprawą. Gdzieś jest o tym na forum napisane i jest lista modeli które są felerne.
    ~wac
    Level 20  
    Z Boschów to tylko seria WAA ma nierozbieralny zespół piorący
    kamyk9988
    Level 11  
    I właśnie ta seria wyglądem prezentuje się najlepiej. Tak to jest, że zawsze trzeba iść na kompromis, jak jedno jest ok to z drugim coś nie pasuje. Ja jak wybierałem pralkę to chyba wszystkie modele Boscha, LG, Gorenje i Siemensa przeszukałem.
    Limonka78
    Level 11  
    kamyk9988 wrote:
    Ja jak wybierałem pralkę to chyba wszystkie modele Boscha, LG, Gorenje i Siemensa przeszukałem.

Jaki model ostatecznie kupiłeś?
    zwykły człek
    Level 20  
    Kup sobie PFD 1226, do tego dokup przedłużenie gwarancji na stronie producenta do 5 lat i masz wszystko z bani. Bardzo dobrą pralkę z 5 letnią gwarą i rozbieralnym modułem pioracym.
    kamyk9988
    Level 11  
    Ja kupiłem LG 1089ND i jesttem bardzo zadowolony, ładnie wygląda, świetnie pierze i jest bardzo cicha:)
    Limonka78
    Level 11  
    kamyk9988 wrote:
    Ja kupiłem LG 1089ND i jesttem bardzo zadowolony, ładnie wygląda, świetnie pierze i jest bardzo cicha:)

Sporo czasu poświęciłam w ten weekend na poszukiwaniu odpowiedniej pralki. Pralki Bosch i Siemens od samego początku brałam pod uwagę. Cenowo różnie z nimi bywa ale mam takie wrażenie, że z technologią np. LG idzie do przodu, a Bosch i Siemens niekoniecznie.
    Z drugiej strony jestem laikiem w sprawach sprzętu ADG, bo wiadomo dla kobiety to kolor i wygląd na pierwszy rzut oka się liczą :) Dlatego cieszę się, że trafiłam na to forum, bo wybierając sprzęt AGD kupuje się go na lata i znaczenie poza kolorem mają także funkcje, mniejsze rachunki za prąd czy wodę oraz serwis, o którym przy zakupie niekoniecznie się myśli...
    Muszę jeszcze Was pomęczyć i zgłębić temat LG, a dokładniej 6 motion. Interesuje mnie ta pralka LG 6 motion F-1281ND. Jakie jest Wasze zdanie na temat 6 motion. Co "ta funkcja" tak naprawdę oznacza?
    kamyk9988
    Level 11  
    6 motion polega na tym, że bęben oprócz ruchów obrotowych w prawo, bądź w lewo wykonuje także ruchy względem innych osi obrotu. Więcej na ten temat nie wiem, niech wypowie się ktoś kto ma pralkę z 6 motion.
    kaskaq
    Level 11  
    Moja siostra ma aristona i nie narzeka, ale ja też wolałabym LG i jak tylko będę miała trochę kasy to chyba sobie Big In z tym programem 6 motion zafunduję.
    rabasnup
    Level 12  
    A co powiecie na nowość od Mastercook - pralkę PTDE-2246WS "Water Saver" http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1025&mcp_id=1759 ??
    Warto kupić? Czy może lepiej w tej cenie (~1600zł), np. Boscha? Mam jeszcze pytanie, czy może ktoś się orientuje czy poza Miele (model AllWater) jeszcze jakaś marka oferuje pralkę z możliwością podłączenia do deszczówki? (oddzielny zawór dopływu)
    ikarikar
    Level 1  
    Wtrącę swoje trzy grosze. Przeczytałem cały wątek i nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: subiektywizm. Większość opinii jest ferowana na podstawie doświadczeń własnych z jakaś marką w momencie konieczności zakupu czyli jak coś się zazwyczaj zepsuło
    . Ok parametry to na pewno sprawa marki i wydanej kasy ale trwałość to na pewno nie kwestia marki- nawet Chińczycy robią dobre rzeczy jak się za nie dobrze zapłaci.
    Awaria jakiegokolwiek sprzętu to zazwyczaj nie nie kwestia tabliczki z nazwą firmy tylko drobnych błędów na etapie produkcyjnym ( surowiec, podzespoły, montaż, transport i wiele wiele innych) składających się w rezultacie nie zależnie ad marki na długość życia danego produktu. Do tego oczywiście jeszcze warunki użytkowania które też są bardzo różne.
    Dla przykładu ( oczywiście też subiektywnego) mam pralkę Ardo A500l ma już 17 lat wyprała rzeczy 3 dzieci i nam z żoną przez te 17 lat nie zepsuła się ani razu i nic w niej nigdy się nie zepsuło. Najwyższy czas ją zmienić bo można w dzisiejszych czasach nazwać ją "franią " ale działa i na pewno nie jest to zasługą marki bo pewnie setki takich pralek padło tylko rachunku prawdopodobieństwa który mówi że każda kombinacja się zawsze kiedyś wydarzy :-) - nawet przy rozkładzie Gaussa dla prawdopodobieństwa wystąpienia awarii w najgorszym sprzęcie jaki kiedykolwiek wykonano.
    Limonka78
    Level 11  
    Od niedawna na stronie Boscha pojawiły się jako "nowość" wąskie pralki, które w nazwie mają WLO. Czy mógłby ktoś powiedzieć mi gdzie są one produkowane?
    Są całkiem przyzwoite - mają 6 kg ładowności. Jedna jest chyba z klasą wirowania B, kilka z C.
    ryt
    Level 9  
    ikarikar wrote:
    Awaria jakiegokolwiek sprzętu to zazwyczaj nie nie kwestia tabliczki z nazwą firmy tylko drobnych błędów na etapie produkcyjnym ( surowiec, podzespoły, montaż, transport i wiele wiele innych) składających się w rezultacie nie zależnie ad marki na długość życia danego produktu.
    Też doszedłem do podobnych wniosków jakiś czas temu. Dlatego jeśli już ktoś z ekspertów coś poleca, to radzi kupić w zadanym budżecie i rozszerzyć gwarancję producenta.