Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki - wiodące marki

wolv 30 Sie 2012 13:51 167373 283
  • #91 30 Sie 2012 13:51
    Raddo
    Poziom 10  

a sprawdzałeś pralkę Panasonic 168VG3 albo VG4? pojemność 8kg, 16 programów. energooszczędna

• #92 03 Wrz 2012 14:53
    kaskaq
    Poziom 10  

A która pralka teraz nie jest energooszczędna, chyba każdy szanujący się producent dba o to aby pralka było wodo- i energooszczędna. Przy wyborze modelu warto sprawdzić czy pralka jest oznaczona symbolem A++

• #93 03 Wrz 2012 15:51
    ryt
    Poziom 7  

kaskaq napisał:
    Przy wyborze modelu warto sprawdzić czy pralka jest oznaczona symbolem A++
    Różnica jest tak duża między jednym a dwoma plusami, aby warto było zwracać na ten parametr uwagę?

• #94 04 Wrz 2012 09:24
    patryk260983
    Poziom 18  

ryt napisał:
    Różnica jest tak duża między jednym a dwoma plusami, aby warto było zwracać na ten parametr uwagę?

a jaka różnica w cenie??
    pralka z A++ po 2 latach generuje zyski w porównaniu z A+ rzędu 200zł (przy założeniu pranie 2 razy w tygodniu na programie 40 syntetyczne).

• #95 05 Wrz 2012 09:57
    neszad
    Poziom 9  

No właśnie nie jest to tak duża różnica...

• #96 05 Wrz 2012 10:23
    kaskaq
    Poziom 10  

No ale jeszcze są modele oznaczone A+++ Jeśli stać nas na zakup pralki z wyższą klasą energetyczną, to warto jednak to zrobić.

• #97 26 Wrz 2012 21:04
    karyzeusz
    Poziom 10  

Zajmuję się AGD na co dzień od około 8 lat i powiem szczerze jest kilka pewniaków, z którymi nigdy się nic nie dzieje do jednego z nich zaliczam dość nowy model pralki LG
    Link

• #98 26 Wrz 2012 22:43
    astw
    Poziom 17  

W jaki sposób przy relatywnie nowym wyrobie na rynku można jednoznacznie ocenić jego jakość? To wymaga czasu. Po kilku latach użytkowania wyrobu można już mieć jednoznaczne zdanie.
    " jest kilka pewniaków, z którymi nigdy się nic nie dzieje". Czy chodzi o budowę sprzętu, wykorzystane materiały?

• #99 26 Wrz 2012 22:57
    karyzeusz
    Poziom 10  

Pisząc nowy nie miałem na mysli, że jest to model z kilku miesięcy. Sprzedaż jest prowadzona od dluższego czasu. No i testowałem ją osobiście zawsze robię to ekstremalnie :) tak jakby 30 praczek prało włączało i wyłączało na okrągło :) ostatnio po moich testach piekarnik padł po 3 dniach :). oczywiście nic nie sugeruję po prostu wyrażam opinię no i jak tu wszyscy che pomóc :)

Dodano po 5 [minuty]:

astw napisał:
    W jaki sposób przy relatywnie nowym wyrobie na rynku można jednoznacznie ocenić jego jakość? To wymaga czasu. Po kilku latach użytkowania wyrobu można już mieć jednoznaczne zdanie.
    " jest kilka pewniaków, z którymi nigdy się nic nie dzieje". Czy chodzi o budowę sprzętu, wykorzystane materiały?

po prostu są pewne modele produkty, które cieszą się bardzo dobrą jakością. To dlaczego produkty się psują jedne bardziej, drugie mniej. Wiadomo nigdy nie wykluczymy usterki na 100% "pewniak" - chodzi mi o produkty o małej zepsuwalności :)

• #100 26 Wrz 2012 23:20
    ve.lo
    Poziom 10  

Napisz jeszcze co to byl za piekarnik zeby ostrzec potencjalnych kupcow

• #101 26 Wrz 2012 23:44
    karyzeusz
    Poziom 10  

To wpis o pralkach raczej właścicielowi tematu to nie pomoże nie będę psuł tematu, ale wysłałem ci prywatną wiadomość z modelem tego piekarnika

• #102 01 Paź 2012 17:31
    Limonka78
    Poziom 10  

Kupiłam tą pralkę co Kamyk 9988 (swoją drogą bardzo dziękuję za opinie dotyczące tego modelu) LG 1089ND. Jeśli ktoś szuka wąskiej pralki - 6 kg ładowności, klasa A++ to serdecznie polecam. Opinie na innych portalach w odniesieniu do głośnego poboru wody nie są chyba prawdziwe, ponieważ u mnie działa bez zarzutu. Pralka co prawda jest schowana w szafce w łazience, przez co pewnie ma dodatkowe wyciszenie ale przy zamkniętych drzwiach łazienki nic nie słychać. Pierze bardzo ładnie, dobrze wypłukuje pranie. Ma sporo programów (jak dla mnie wystarczająco). Generalnie jestem zadowolona z zakupu. Jeśli ktoś się waha, może ten wpis pomoże w wyborze LG. To mój pierwszy zakup tej marki. Mam nadzieję, że posłuży :)

• #103 07 Lis 2012 20:52
    mocny1
    Poziom 10  

Jak czytam posty, które zachwalają LG, tylko dlatego, że mają silnik DD, lub ładny design, to mnie krew zalewa. Gość chwali pralkę LG, która jest parę miesięcy dopiero na naszym rynku, albo inny, który również ma ją parę miesięcy.
    Pytajcie się o jakość pralki, ich faktycznych użytkowników. Ja miałem lg wd-12170nd prawie 7 lat, kosztowała w tamtym okresie kupę forsy ponad 2K. Zadowolony byłem z niej ok 2,5 roku do czasu pierwszej wymiany łożysk. Później było już z górki, co 8 miechów wymiana następna łożysk i tak przez 7 lat, a przedostatnio napawanie trzpienia na którym siedzą łożyska, bo dostał lekkich luzów, co również wystarczyło na ok. 8 miesięcy. Nawet w początkowym okresie, gdy się tak nie sypała (gwarancyjnym) Nie była taka jak zapewniają to sprzedawcy i firma LG. Tak jest cicha, ale znam cichsze za mniejsze pieniądze, również nie wyobrażam sobie postawienia jej w zabudowie, często potrafi się sama przestawić, nie znaczy to, że łazi sobie samopas po łazience, ale potrafi się przestawić w jedną lub drugą stronę o ok. 5 cm. Również to zniwelowałem (nie do końca) wymieniając amortyzatory przy pierwszej wymianie łożysk. Naprawiana była w różnych serwisach, ale efekt był zawsze ten sam. Mógłbym więcej napisać, ale szkoda mi czasu i nerwów, by rozpisywać się na temat tego chłamu

• #104 09 Lis 2012 19:17
    Limonka78
    Poziom 10  

Nie ma idealnej pralki, jak i innych idealnych sprzętów AGD. Kupiłam pralkę LG ryzykując trochę ale to samo mogę napisać o innych sprzętach. Jeśli mój LG pochodzi 7 lat będę szczęśliwa. W poprzednim mieszkaniu Bosch WAE pochodził 4 lata. Koszt naprawy był mniej więcej na poziomie ceny nowej pralki. Ostatni Electrolux, o którym już pisałam okazał się porażką. Ta pralka to dopiero "tańczyła" po łazience. LG mam faktycznie we wnęce i jak na razie ani drgnie, a trochę już prań zrobiła.
    Mój znajomy pracuje w LG właśnie przy pralkach. Dowiedziałam się o tym niedawno, już po zakupie pralki. Uświadomił mnie, że wszystkie pralki po mniej więcej 5 latach wysiadają i naprawy często są nieopłacalne. Tak właśnie postępują producenci. Ile w tym prawdy, nie wiem. Nigdy nie zajmowałam się sprzętem AGD. Nie sądzę jednak, że pralka (no, może poza MIele, która jest poza moim zasięgiem cenowym) będzie pracowała w dzisiejszych czasach 10 lat. Jasne, że chciałabym mieć taką pralkę, ba... cały taki sprzęt AGD ale jestem realistką i pewnych rzeczy nie przeskoczę.
    Jeśli ktoś zna producenta, który produkuje sprzęt bezawaryjny, w normalnej cenie to niech podzieli się tą wiedzą :)

• #106 15 Lis 2012 21:53
    gs-flieger
    Poziom 2  

Limonka78 napisał:
    Jeśli ktoś zna producenta, który produkuje sprzęt bezawaryjny, w normalnej cenie to niech podzieli się tą wiedzą

Może polar :)? Nie wiem, jak dzisiaj, bo pralkami nie interesowałem się od 12 lat (tyle mamy naszą pralkę), ale nasza PDN 885 dopiero w zeszłym tygodniu zaliczyła pierwszego padalca (łożysko). Najpierw myślałem, że ze względu na wiek i nieopłacalność naprawy trza będzie się rozejrzeć za czymś nowym, ale jak zacząłem czytać o tych nowych pralkach, to stwierdziłem, że trzeba reanimować polara. Zainwestowałem 30 złotych polskich i wymieniłem łożyska - hula. Może pohula następnych 12 lat :-). Wychodzi na to, że trza se szanować staruszkę, bo dzisiaj z pralkami najwyraźniej jest jak z większością urządzeń - byle do końca okresu gwarancyjnego a potem na złom, a i z tym dotrwaniem są nierzadko problemy...

• #107 15 Lis 2012 22:08
    tomekx12
    Poziom 7  

Wiesz, generalnie tutaj możesz poczytać recenzje poszczególnych pralek.

Ale od siebie polecę pralki Candy. Naprawdę nie do zdarcia :) Mam je już 5 lat prawie i działają rewelacyjnie.

• #108 16 Lis 2012 16:17
    Hoaxx
    Poziom 11  

Zastanawiają mnie te klasy energo-oszczędności... na zasadzie czego wydawane są te plusy? Jak patrze dla przykładu na dwie pralki 7kg od AEG, model 60270 i 70270, to ta niższa ma A++ a podane zużycie 0,84kWh i 40L, natomiast druga ma A+++ a zużycie 0,86kWh i 49L.

Stoję w tej chwili przed wyborem pralki i nie do końca umiem się zdecydować, w czołówce wyboru mam:
    Siemens WM12E47 oraz dwie AEG jak wyżej, czyli Lavamat 60270 i 70270.

Cenowo wyższy model AEG wychodzi mi 100zł drożej, niższy AEG 100zł taniej niż Siemens.
    Za Siemens przemawia dla mnie to, że wiem, że są produkowane w Polsce a nie w Chinach czy Turcji i w kwestii naprawy łożysk ponoć są skonstruowane odpowiednio (nie klejony bęben czy coś tam takiego, ...laik ze mnie) - AEG mają lepsze parametry zużycia, ale trudno co do nich znaleźć jakiekolwiek opinie...

• #109 01 Gru 2012 19:39
    Kallmar
    Poziom 1  

Wybaczcie, ale pozwolę sobie wtrącić małe pytanie. Niestety, jestem w takiej sytuacji, że pralkę muszę kupić, ale nie mam zbyt wiele pieniędzy (góra 1000 zł). Czy da się kupić coś w miarę solidnego za tę sumę? Pralka ma służyć tylko mnie, nie musi być duża (tak z 5 kg wsadu). Co by się tutaj najlepiej sprawdziło?

• #111 03 Gru 2012 08:11
    Chris_W
    Poziom 36  

gs-flieger napisał:
    Limonka78 napisał:
    Jeśli ktoś zna producenta, który produkuje sprzęt bezawaryjny, w normalnej cenie to niech podzieli się tą wiedzą

Może polar :)?

Mam 6 lat polara, ładowana z góry. Ostatnio zaczął sie przycinać zegar na jednej z pozycji (bo jest elektromechaniczny). Generalnie przy wyborze kierowałem się prostotą obsługi oraz prostotą wykonania, bo nie lubię zegarów, wyświetlaczy led i mikroswitchy na urządzeniach. Myślę że pralka ładowana z góry nie powinna mieć problemów z łożyskami (moje przypuszczenie) - bo ma dwa punkty podparcia osi bębna, jednocześnie jest wąska - wymaga wolnej przestrzeni nad sobą - więc do zabudowy albo do wstawienia w szafkę średnio się nadaje. Martwiłem się o technikę zamykania bębna - ale akurat w tej co mam jest niezawodna.

• #112 04 Gru 2012 12:08
    patryk260983
    Poziom 18  

Chris_W napisał:

Myślę że pralka ładowana z góry nie powinna mieć problemów z łożyskami (moje przypuszczenie) - bo ma dwa punkty podparcia osi bębna

To wszystko zależy od części, jakie daje producent.
    Znajomi mają ładowana od góry Candy, w ciągu 2 lat 3 razy były wymieniane łożyska. Aż w końcu gwarancja się skończyła i pan domu zmuszony był samemu zainwestować w kupno łożysk , za które zapłacił 40zł i jak dotychczas (ponad 1,5 roku po wymianie) śmigają bez awarii (okazały się lepsze niż te wymieniane przez serwis).
    Dodam, że pralka była dobrze wypoziomowana i użytkowana w sposób zgodny z zaleceniami producenta :-)

• #113 05 Gru 2012 21:33
    narc78
    Poziom 1  

Barton82 napisał:
    jest nowy model pralki gorenje ws 5029 http://www.gorenje.pl/pralnictwo/pralki_slim?c=382737
    wie ktos moze jak sie one sprawują i jak wyglada sprawa z wirowaniem w gorenje z 1000obr bo w jednych pralkach 1000obr pranie prawie suche a w innych bardziej mokre

Też chciałem kupić gorenje, (mam już poprzednią kilkanaście lat), ale znajomy mechanik sprzętu AGD mi odradził.
    Obecnie gorenje przejęli francuzi i narzucili swoją technologię. Powiedział mi, że np. silniki wstawiają 400 Hz? nienaprawialne w razie awarii, itp. Generalnie to już podobno nie ta sama marka co kiedyś.

• #114 06 Gru 2012 09:21
    16misiek90
    Poziom 11  

Witam
    7 letni BOSH WOR16150PL ładowany od góry, po 3 latach zaczął się sypać. Pierwsze co, to wycieki wody w trakcie cyklu prania (akrobacje z kołnierzem niewiele dały), potem padły łożyska, instalacja elektryczna i wszechobecna korozja..... (zdjęcia poniżej sprzed dwóch lat, teraz już blach "kupy" się nie trzyma) Co prawda jeszcze chodzi, ale średnio raz w miesiącu musiałem do niej zaglądać. Tańczy i sypie rdzą po całej łazience dlatego zdecydowałem się na kupno drugiej pralki, jeszcze szukam, ale z kierunkiem na Elektroluxa. Dodam, że pranie średnio dwa-cztery razy w tygodniu (5-cio osobowa rodzinka). Poniżej parę zdjęć i na Bosha już się nie zdecyduję, chociaż wcześniej kierując się jego dobrymi opiniami zdecydowałem się na niego właśnie.

• #116 06 Gru 2012 14:36
    16misiek90
    Poziom 11  

Nie kontaktowałem się z producentem, gdyż, gwarancja na sprzęt dawno minęła, a z reklamacją pralki to tak, jak z reklamacją butów.... i w tym przypadku na co mógłbym liczyć ? wymianę na nową, zwrot kosztów ? Widziałem Bosh'a ładowanego z boku u kolegi, któremu pomagałem wymienić szczotki (chciał już pralkę wyrzucić- bo się wysłużyła 10lat) ale w środku lśniła niemal nowością, zero zacieków, pęknięć itp. chodzi nadal. Moja niestety produkowana w PL już nie jest, niestety, tym samym porządnym produktem. Zawiodłem się na tej marce.

• #117 06 Gru 2012 17:47
    astw
    Poziom 17  

16misiek90 napisał:
    Nie kontaktowałem się z producentem, gdyż, gwarancja na sprzęt dawno minęła, a z reklamacją pralki to tak, jak z reklamacją butów.... i w tym przypadku na co mógłbym liczyć ? wymianę na nową, zwrot kosztów ? Widziałem Bosh'a ładowanego z boku u kolegi, któremu pomagałem wymienić szczotki (chciał już pralkę wyrzucić- bo się wysłużyła 10lat) ale w środku lśniła niemal nowością, zero zacieków, pęknięć itp. chodzi nadal. Moja niestety produkowana w PL już nie jest, niestety, tym samym porządnym produktem. Zawiodłem się na tej marce.

Proszę napisać maila do producenta, wysłać zdjęcia. Jest coś takiego jak "dobra wola", niem. Kullanz w oparciu o którą to konstrukcję producenci czasem naprawiają lub wymieniają sprzęt. Czasami jest to duży rabat na nowy produkt. Informacje znajdzie Pan np. pod hasłem "Dbając jednakże o dobre imię firmy zaproponowano nam zakup zamiennego modelu za połowę ceny". Proszę spróbować i dać na forum znać co z tego wyszło.

• #118 07 Gru 2012 21:41
    michau1993
    Poziom 7  

Ale chwileczke, zacznijmy od tego ze ta pralka z boscha ma sam znaczek. Cała reszta to produkt mastercook, jesli chodzi o pralki otwierane od góry. Zrażanie się co do marki jest w takich przypadkach kompletnie bezpodstawne, nie pracuje dla Bosch a tylko pracuej w handlu, wiem jak ludzie kupuja sprzet - wyłącznie po znaczku na obudowie, a bosch a bosch to jest roznica. Sam użytkuje pralke bosch z serii wlx, 1200 obrotow, bez zadnych problemow od 2,5 roku - wiem ze to krotki czas jak na ocene jakosci, ale nie oszukujmy sie nie ma dlugoowiecznych sprzetow

• #119 24 Sty 2013 10:56
    Behold
    Poziom 1  

Jak rzecz wygląda w kwestii tańszych pralek? Czy tu można zaufać jakiejkolwiek firmie? Czy każda inna będzie mi płatać figle? Muszę jakąś kupić, jednak fundusze nie pozwalają mi na większy wydatek.

• #120 27 Sty 2013 22:10
    respol
    Poziom 9  

Witam
    Szukam pralki w granicach do 1300zł, ma być energooszczędna i wodooszczędna czyli w klasie A+++, nie zależy mi na jakiś mega funkcjach, ma prać, wsad nie za duży do 7kg w zupełności wystarczy. Przewaliłem cały wątek ale nic nie znalazłem dla siebie. Prześledziłem ofertę internetową i znalazłem dwie pralki które są w moim zainteresowaniu:
    - Whirlpool AWO/C6314
    - Samsung WF600B0BKWQ
    Pojęcia nie mam o pralkach ale dobrze jakby była naprawialna ;) hehe

A tak od siebie rodzice w domu mają od 3 lat elektroluxa z time menagerem i jest bezawaryjna. Pierze dobrze tylko trochę przy wirowaniu 1000obr ją słychać ale w domu nikomu nie przeszkadza. Kupiłbym też taką ale tylko klasa A.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo