Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rokonet Orbit 296 i alarm po naruszeniu styku sabotażowego. dlaczego?

adibaw 29 Feb 2012 09:15 2199 6
    adibaw
    Level 16  
    Witam

Mam mały problem z orbitem.
    Czasami zmuszony jestem otworzyć obudowę centrali gdzie styk sabotażowy podpięty jest do wejścia ekspandera i zaprogramowany jako sabotażowa.
    Wchodzę w tryb serwisowy otwieram puchę robie, co muszę
    Zamykam puchę styk wraca do stanu normalnego.
    Wychodzę z trybu serwisowego zapisuję zmiany lub nie i wtedy startuje sygnalizator i działa sobie w tle 45 sekund.
    Na manipulatorze nie ma żadnych oznak alarmu i nie ma możliwości tego przerwać.

W historii zdarzeń jest tylko wzmianka o tym, że była naruszona linia sabotażowa.

Jest to jakaś opcja do wyłączenia? Bo przy spw-100 na sklepie i komplecie klientów jest to strasznie upierdliwe

Z góry dziękuje
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    adibaw
    Level 16  
    Orbit Chyba nie posiada takiego wejścia z tego co pamiętam.
    ProSys owszem.

i tez chodzi o to żeby nie zmieniać nic w kabelkowych tematach bo czas;)

Pozdrawiam
  • Helpful post
    ahawawa
    Level 11  
    Orbit, a chodzi pewnie o Pro 296, ma taki mankament. Traktuje jako linię całodobową. Wejście w tryb serwisowy nic nie daje. Sygnalizator działa przez ustawiony czas. Co ciekawe, można wejść w serwis i skrócić ten czas. Trzeba zmienić linię z całodobowej n np. natychmiastową, ewentualnie parametr EOL, zrobić swoje, a potem cofnąć zmiany.
    Dotyczy to starszych wersji softu. Ahawawa
    dijej
    Level 17  
    Ten typ tak ma. Można zmówić procesor z nowszym softem i problem znika, ale czy warto ?
    adibaw
    Level 16  
    Dobra wydaje mi się że propozycja ahawawa jest najlepsza w tym momencie przy ilości orbitek na obiektach które mam przyjemność macać :)

w poniedziałek przetestuję i dam znać jak wyszło

Dzięki
    Goshky
    Level 20  
    A co by było gdyby sabotaż zrobić nie jako linia całodobowa tylko jako linia natychmiastowa, trójstanowa z rezystorem 2,2 k w szereg, Styk zamknięty = linia gotowa, otwarcie styku = sabotaż linii, efekt chyba ten sam tylko trochę inaczej zrobione. Dodatkowo linia taka nie musi być głośna, zależy jak zaprogramowana sygnalizacja sabotażu w systemie. Szkoda, że nie mam żadnego starego Orbita pod ręką bo bym spróbował.