Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia po restarcie komputera

29 Lut 2012 10:28 3693 7
  • Poziom 10  
    Witam,

posiadam płytę główną GA-970A-UD3, która ma zintegrowaną kartę sieciową:
    realtek pcie gbe family controller (RTL8111E chip).

Problem polega na tym, że po każdym restarcie/uruchomieniu komputera pokazuje się brak połączenia. Pomaga wyjęcie wtyczki na moment i ponowne podłączenia kabla. Jednak bywa to irytujące.

Mam w domu drugi komputer z inną kartą sieciową, podłączony do tego samego routera, i nie występuje taki problem.

Zastanawiam się czy problem nie tkwi w jakiejś aktualizacji microsoftu. System to win7 64bit. Zaraz po zakupie płyty głównej, na początku jej użytkowania, nie miałem takich problemów. Niedawno zmieniłem sterownik karty sieciowej na starszy, z płyty dołączonej do mobo, ale to nic nie dało.

Za pomoc z góry dziękuje :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Sprawdź ustawienia routera czy masz włączone dhcp dodatkowo czy dhcp jest włączone na karcie sieciowej. Na wszelki wypadek odłącz modem/router niech uruchomi się ponownie. Dodatkowo najnowszy sterownik od płyty. Jak coś to zmień gniazda lan na routerze
  • Poziom 10  
    We właściwościach połączenia sieciowego mam ustawiona automatyczne wykrywanie adresu IP. na router nie mogę się zalogować, po wpisaniu w przeglądarkę 192.168.0.1, nie wiem czemu.
    Router resetowałem i odłączałem już wiele razy. Nie zlikwidowało to na stałe problemu. Porty w routerze też zmieniałem...

W Google gdzieś na ang forum wyczytałem, że niby komputer musi być po zamknięciu systemu, odłączony z całkowicie z zasilania, żeby niby coś tam w komputerze się wyczyściło, bo inaczej karta sieciowa się jakby nie resetuje.
    Tylko, że ja zawsze wyłączam listwę, więc nawet dioda monitora nie ma jak się świecić..

Już się zastanawiam nad zmianą firmware routera, albo wstawieniem zwykłej sieciówki za 10 zł i rezygnacji z tej zintegrowanej, albo jeszcze nad formatem lub zmianą systemu na Viste, czego bym chciał uniknąć:)
  • Poziom 30  
    Jaki to router?
    Podaj co masz po wpisaniu w cmd:
    ipconfig/all

Może być uszkodzony kabel. Jak masz drugi to podmień. Poza tym jeżeli masz 2 urządzenia podłączone to w drugim kompie odłacz kabel od routera i ponownie uruchom kompa z podłączonym kablem. Napisz czy wtedy pobiera IP.
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się, że gdyby był uszkodzony kabel, to nawet po ponownym włożeniu wtyczki do karty, internetu nadal by nie było.

Tera uruchamiałem komputer, gdy ten drugi był całkowicie wyłączony i znowu nie miałem neta od razu po uruchomieniu Windowsa - wyjąłem chwile wtyczkę i net wrócił.

a czy w tym ip config/all nie ma jakiś rzeczy, których nie powinienem tu podawać? :P np. mac karty sieciowej itp.?:)

Router to Linksys, bez antenki, wszytko idzie po kablu.

Jak miałem stary komputer to miałem taki problem, że czasem w pewnym momencie mi zrywało neta, ale to pewnie była wina dostawcy. Był też taki problem że zintegrowana sieciówka traciła połączenie po kilku minutach. W końcu wstawiłem do niego siecówke w slot pci i było ok.

Teraz, w nowym komputerze mam problem za każdym włączeniem kompa.

Może pożyczę od kumpla kartę sieciową i wstawię w pci - może rozwiązanie ze starego kompa pomoże?
  • Poziom 30  
    Po co pożyczać. Najpierw zrób to o co proszę. "Wydaje mi się, że gdyby był uszkodzony kabel, to nawet po ponownym włożeniu wtyczki do karty, internetu nadal by nie było. ' - różnei to w życiu bywa. Przekonałem się nie raz. Zaloguj się na router. Poza tym zamiast wyjmować wtyczkę sprawdź w połączeniach - opcje rozłącza potem połącz, albo napraw i efekt taki sam musi być
  • Poziom 10  
    okazało się, że kabel od dostawcy internetu był wpięty do jednego z czterech portów routera, a kabel od komputera był w porcie "internet". dziwne ze w ogóle internet odbierał...

Dzięki za pomoc. Temat zakończony :D