Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP laser Jet 1300 słabe nasycenie czerni

29 Lut 2012 10:34 1761 4
  • Poziom 23  
    Jak w temacie. Dwa Nowe oryginalne tonery i 3 z innej drukarki napełniony w 89% i na każdym z nich mam słaby wydruk czerni. Nie da się palcem rozetrzeć wydruku więc chyba piec jest ok. Miała problem z odczytaniem stanu tonera (ile stron, ile % pozostało etc.) ale to już załatwiłem, była ułamana końcówka jednej z dźwigni. Przekopałem forum i znalazłem dwie opcje :

- coś nie tak z tonerem,
    - zabrudzone lustra,
    - wyregulować potencjometrami laser

Co do pierwszego to odpada gdyż na innej drukarce każdy z tonerów drukuje prawidłowo i z właściwym nasyceniem. Co do luster to jeszcze nie rozbierałem ale zaraz będę się do tego zabierał. Co do trzeciego to podpowiedzcie mi czy jest w ogóle sens dłubać przy tych potencjometrach i czy nie wpłynie to znacznie na żywotność tej już leciwej drukarki?? W załączniku skany przykładowych wydruków przy słabym i przy właściwym nasyceniu z innej drukarki

HP laser Jet 1300 słabe nasycenie czerni HP laser Jet 1300 słabe nasycenie czerni
    HP laser Jet 1300 słabe nasycenie czerni
  • Poziom 15  
    w jakim stanie jest elektroda nanosząca? Jeżeli zbita i zaczopowana starym tonerem - umyj szarym mydłem i wysusz przed włożeniem :) Na pewno pomoże.
  • Poziom 27  
    Kolego miałem to kilka razy, wymiana płyty zasilającej załatwiała problem, nie zagłębiałem się co było powodem.
  • Spec od drukarek
    servicemen napisał:
    Kolego miałem to kilka razy, wymiana płyty zasilającej załatwiała problem, nie zagłębiałem się co było powodem.

Prawdopodobnie kondensatory :)
  • Poziom 23  
    To może lepiej kondensatory powymieniać?? Zawsze to taniej niż nowa płyta główna tym bardziej, że (chyba) płyta nie ma elementów SMD więc poradziłbym sobie z takim zabiegiem