Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie do modelu rc - rajd nocny

29 Lut 2012 13:34 1655 1
  • Poziom 1  
    Witam posiadam taki model http://intermodel.pl/product_info.php?products_id=1195 . Mam jedynie inną karoserię z kloszami , ale to akurat teraz nie jest ważne . Postanowiłem przygotować się do rajdu nocnego modeli rc . Potrzebne jest mi oświetlenie (nie dozwolony montaż latarek ani niczego tego typu) Najpierw chciałem kupić ale jak zobaczyłem cenę modułu tlu-02 (około 290 zł) to postanowiłem zrobić oświetlenie sam . I pojawił się maluteńki problemik . Jak to zrobić aby nie popalić elektroniki . Potrzebował bym 4 białe 5mm diody i 2 10mm białe do przodu i do tyłu 2 albo 4 czerwone 5 mm. Jeśli uda mi się to zrobić to pomyślę wtedy o bajerach typu migające kierunkowskazy gdy skręcam . Światła hamowania czy cofania . Proszę o rady .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Robotyka
    1: kup diody dobrane do zastosowania. (na światła drogowe, polecam raczej diody FLUX).
    2: Zapytaj sprzedawcę o ich dokładne parametry zasilania.
    3: Wejdź do działu "Optotronika" sąsiad Robotyki".
    4: Na poczatku jest przyklejony temat "Vademecum zasilania LED".
    Po jego lekturze powinieneś umieć tak dobrac rezystory do LED-ów, żeby móc je zasilić z dowolnego źródła napięcia w sposób bezpieczny.