Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo na mono w czasie rzeczywistym z wejścia "line in" w komputerze

seba18 29 Lut 2012 13:36 2090 3
  • #1 29 Lut 2012 13:36
    seba18
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Mianowicie kolega potrzebuje by zamienić dzwięk płynący z źródła zewnętrznego po przez wej. line in w komputerze na sygnał mono w czasie rzeczywistym. Znalazłem program a właściwie wtyczkę http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-Plugins/Stereo-to-Mono.shtml

Niestety nie wiem jaki program mógł by z niej korzystać i konwertować dźwięk w czasie rzeczywistym po przez wybór źródła sygnału na głośniki czy ewentualnie później na sprzęt zewnętrzy audio przy pomocy komputera.

Pozdrawiam i proszę o sugestię i pomoc w rozwiązaniu najlepiej przy pomocy oczywiście darmowych nie wiele warzących programów

0 3
  • #2 29 Lut 2012 22:06
    stasiekm
    Poziom 29  

Jeśli jedynym zadaniem jest monofonizacja to można ja zrealizować na 2 rezystorach, bez użycia komputera. Latencja będzie na pewno mniejsza :)

0
  • #3 02 Mar 2012 08:15
    seba18
    Poziom 10  

Owszem, niestety komputer jest potrzebny gdyż sygnał ten ma trafiać w "eter" a właściwie do radia internetowego oraz na głośniki użytkownika, więc przydało by się rozwiązanie które, zamienia sygnał wejściowy z karty dźwiękowej w czasie rzeczywistym by trafiało to na głośniki, lub mogło być zapisywane i ewentualnie potem puszczane w do radia internetowego.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi, być może ktoś zna jakiś program lub metodę rozwiązania tego.

0
  • #4 02 Mar 2012 09:01
    wolek14
    Poziom 31  

Cytat:
    Owszem, niestety komputer jest potrzebny gdyż sygnał ten ma trafiać w "eter" a właściwie do radia internetowego

Koledze chodziło o to, że można to zrobić fizycznie na kablu, bez użycia programów:)

0