Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP B9180 - jak zmusić drukarkę do dalszej pracy gdy brak koloru?

Wieslaw3 29 Lut 2012 15:11 5022 7
  • #1 29 Lut 2012 15:11
    Wieslaw3
    Poziom 18  

Chodzi o drukarkę A3 HP Photosmart Pro B9180
    HP B9180 - jak zmusić drukarkę do dalszej pracy gdy brak koloru?
    Korzystamy akurat z tego modelu bo potrafi drukować na grubym (około 1 milimetrowym) kartonie. Robimy tylko czarne nadruki. Problem w tym że w kolorowych pojemnikach też ubywa tuszu i drukarka gdy któregoś braknie zatrzymuje się na dobre.
    Czy istnieje jakiś sposób (jakiś mod firmware) który pozwoliłby na dalszą prace gdy braknie któregoś z koloru?

0 7
  • #2 29 Lut 2012 16:12
    adamjur1
    Poziom 39  

Kolego - miałem podobny problem z Hp Officejet Pro KS5400 - rozwiązałem to przez zaklejenie mocną taśmą otworów w pojemnikach z kolorowym atramentem.
    Czujnik poziomu działa tam przez nacisk na balonik z tuszem. Drukuję tylko faktury i pisma więc musiałem tak zrobić ze świadomoscią, że już nigdy nie wrócę do koloru - po pewnym czasie wężyki ( i pewnie głowice) od tych kolorów zaschną i jest to nie do udrożnienia.
    Twoja drukarka ma podobne( jak nie takie same) tusze, więc ze swiadomością utraty kolorów na zawsze możesz tego sposobu spróbować.....
    Pozdr.J.

0
  • #3 29 Lut 2012 16:16
    jannaszek
    Poziom 39  

Ja w opcjach wydruku mam ustawione drukuj w skali szarości, tylko pojemnik z czarnym atramentem.
    Tak juz 4 lata, ale to w HP 1410.
    Może masz takie opcje ustawień?

0
  • #4 29 Lut 2012 16:20
    adamjur1
    Poziom 39  

Ale pewnie w kolorowych masz tusz tylko go nie używasz.....
    W modelu w temacie ( i w moim) drukarka nie przechodzi testów przy uruchomieniu jak nie widzi tuszu w kolorowych pojemnikach.
    Pozdr.J.

0
  • #5 29 Lut 2012 16:25
    jannaszek
    Poziom 39  

Kolorowy jest pusty jak bęben i dysze zaschnięte, robiłem "reset" i się udało.
    Musisz w takim razie zainwestować jeszcze raz w zakup i odpowiednio używać wg. porad.

0
  • #6 01 Mar 2012 13:41
    Wieslaw3
    Poziom 18  

Dziękuję za odpowiedź. Zaklejenie wylotu z pojemnika jest raczej niewykonalne. Proszę spojrzeć na załączone zdjęcie. Wylot (ten w aluminiowym wykończeniu) jest względem obudowy trochę cofnięty. Poza tym w drukarce jest taka jakby iglica, która wchodzi w ten wylot. Pewnie przebiła by taśmę. Może większe szanse były by na zaklejenie tej poduszki o której kol. adamjur1 wspomniał (to ten środkowy otwór). Taśma bądź zalanie ciepłym woskiem/klejem mogło by dać jakieś rezultaty. Nie wiem jaką rolę spełnia chip i czy drukarka nie sugeruje się też informacjami z niego. Poza tym co jakiś czas drukarka wykonuje kalibrację głowic (tak sama z siebie), czy jeśli kolory nie będą drukować taka kalibracja nie zatrzyma drukowania na dobre?
    HP B9180 - jak zmusić drukarkę do dalszej pracy gdy brak koloru? HP B9180 - jak zmusić drukarkę do dalszej pracy gdy brak koloru?

0
  • #7 01 Mar 2012 14:05
    adamjur1
    Poziom 39  

Mam tak zaklejone kilka lat i czip się nie wścieka, a kalibrację przecież ty oceniasz na podstawie wydruku, drukarka nie ma chyba kamery...
    Pozdr.J.

0
  • #8 03 Mar 2012 16:47
    Wieslaw3
    Poziom 18  

Kamery nie ma ale skubana robi co jakiś czas sobie taką kalibrację - nie wiem dlaczego.

0