Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat 1,9 115 ajm tdi,wymiana turbiny

mir977 29 Feb 2012 16:46 6974 5
    mir977
    Level 10  
    Witam mam zamiar wymienić turbinke,no i pytanko w zwiazku z tym czy warto zakładac od mocniejszego silnika(czy bedzie różnica),no i czy założenie od wiekszego wiąze sie z jakimiś przerobkami typu podłączanie pod kompa zmiana jakiś parametrów.Chodzi mi o to,że jestem w stanie przełożyć sobie ją sam ale jeśli mam cos gdzies przestawiac(np w kompie)to wole jednak założyc taką jaką miałem do tej pory.
    kobylak2206
    Level 17  
    Kolego, www.forum.vw-passat.pl ! Dział B5, dział Tuning mechaniczny... Z mojej strony dodam tylko tyle że zwiększenie mocy na oryginalnej turbinie czy też wsadzenie większej dmuchawy wiąże się ze zmianami w kompie których sam nie zrobisz. Koszt ok 700zł...
    domex32
    Moderator of Cars
    Nic nie zyskasz, chyba że większą turbo dziurę, bo czym większa turbina tym większa dynamika spalin musi być, a co za tym idzie zmiana map paliwa i ciśnienia doładowania.
    kidu22
    Level 35  
    domex32 wrote:

Nic nie zyskasz, chyba że większą turbo dziurę

Właśnie dlatego niektóre samochody mają dwie turbawki jedną maciupeńką i drugą dużą.

A tu autor od razu chce cykopa włożyć.
    wiesiek3d
    Level 29  
    Wkładaj oryginalną turbinę, chyba że chcesz robić chiptuning.
    kobylak2206
    Level 17  
    No właśnie o chipowaniu pisałem... Na forum Passata jakieś 80% diesli jest po chipie... Jedne bardziej, inne tylko po korekcji dlatego kolegę odrazu tam wysłałem żeby poczytał opinie posiadaczy tegoż właśnie silnika :)