Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1,9 115 ajm tdi,wymiana turbiny

29 Lut 2012 16:46 6512 5
  • Poziom 10  
    Witam mam zamiar wymienić turbinke,no i pytanko w zwiazku z tym czy warto zakładac od mocniejszego silnika(czy bedzie różnica),no i czy założenie od wiekszego wiąze sie z jakimiś przerobkami typu podłączanie pod kompa zmiana jakiś parametrów.Chodzi mi o to,że jestem w stanie przełożyć sobie ją sam ale jeśli mam cos gdzies przestawiac(np w kompie)to wole jednak założyc taką jaką miałem do tej pory.
  • Poziom 17  
    Kolego, www.forum.vw-passat.pl ! Dział B5, dział Tuning mechaniczny... Z mojej strony dodam tylko tyle że zwiększenie mocy na oryginalnej turbinie czy też wsadzenie większej dmuchawy wiąże się ze zmianami w kompie których sam nie zrobisz. Koszt ok 700zł...
  • Moderator Samochody
    Nic nie zyskasz, chyba że większą turbo dziurę, bo czym większa turbina tym większa dynamika spalin musi być, a co za tym idzie zmiana map paliwa i ciśnienia doładowania.
  • Poziom 35  
    domex32 napisał:

Nic nie zyskasz, chyba że większą turbo dziurę

Właśnie dlatego niektóre samochody mają dwie turbawki jedną maciupeńką i drugą dużą.

A tu autor od razu chce cykopa włożyć.
  • Poziom 29  
    Wkładaj oryginalną turbinę, chyba że chcesz robić chiptuning.
  • Poziom 17  
    No właśnie o chipowaniu pisałem... Na forum Passata jakieś 80% diesli jest po chipie... Jedne bardziej, inne tylko po korekcji dlatego kolegę odrazu tam wysłałem żeby poczytał opinie posiadaczy tegoż właśnie silnika :)