Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT MEGANE COUPE BENZYNA+GAZ PROBLEM

3stiven3 29 Feb 2012 16:52 2534 12
    3stiven3
    Level 9  
    witam!!!

Kupiłem megane coupe 1,6 benz.+gaz (sekwencja) autko odpala bez problemu
    ale po pewnym czasie jak sie rozgrzeje zaczyna strzelac , 2 raz wymieniłem juz rure od przepustnicy do filtra bo poprostu pękła .filter nowy stożkowy , nagle straci moc i ledwo jedzie a odgłos przypomina cinquecento.Jak ja zgasze i odpale czasem wraca do normy a czasem jest tak jak było , pomożcie
    szyba20
    Level 19  
    Witam
    Przy instalacji LPG najważniejszy są świece kopułka i kable WM wydaje mi się ze przyda się wymiana a na pewno nie zaszkodzi.

Jeśli chodzi o fil ter zamontuj oryginalny, wydaje mi się ze zamontowałeś stożek bez dolotu itd poczytaj o tym to oprócz fajnego dźwięku nic ci nie daje a na pewno nie na plus.
    3stiven3
    Level 9  
    auto ma tylko takie objawy jak wzrosnie temperatura
    teraz jak ta rura pękła jest ok i nic sie nie dzieje czyżby termostat ?
    szyba20
    Level 19  
    Co ma t do tego ? reduktor jest połączony z nagrzewnica wiec nic mu do termostatu wymień świece i kable WM a na pewno silnik zacznie lepiej pracować.
    3stiven3
    Level 9  
    świece wymienione a kabe wymieniał poprzedni własciciel miesiac temu ale chyba nie WM nie znam sie zreszta po czym to sprawdzic czy WM

Dodano po 53 [sekundy]:

ale czy zalezało by to od kabli jak jest zimny jest ok a jak temperatura wzrasta wtedy zaczyna się szczelanie w kolektor
    szyba20
    Level 19  
    WN (moja pomyłka z tym M) czyli te od świec.
    3stiven3
    Level 9  
    mówisz ze strzelanie zniknie i ze kable moga miec cos wspólnego z tym
    zapomniałem jeszcze dodac ze jak sie przełacza sam z benzyny na gaz to sie zadławi albo zgaśnie

Dodano po 41 [sekundy]:

ale nie zawsze ...
    szyba20
    Level 19  
    LPG jest bardzo czułe na świece i kable WN niestety mam auto na LPG od 5 lat i co rok to samo strzela rozwala przepływomierz itd wymiana kabli i świec zawsze pomaga oczyścicie kopułka i palec też o ile są już zmęczone. o ile na BP nic się nie dzieje.

Co do przełączenia możesz już mieć rozwalone membrany i nie trzymają jak są zimne albo źle wyregulowaną instalację.
    3stiven3
    Level 9  
    no ok spróbuje z tymi kablami zobaczymy to jest moje pierwsze auto z gazem i takie cyrki są coraz bardziej mnie to odstrasz a sekwencja 2 letnia . Pytanie tylko dlaczego ciągle rozpier*** tą rure od filtra
    szyba20
    Level 19  
    Jak wiesz gaz z reduktora idzie do przepływomierza miesza się i idzie dopiero do silnika, jak masz przebicie na kablach lub świecach iskra przechodzi po silniku i masz mini wybuch w rurce :)

Pewnie zaraz ktoś mnie wykpi teraz zauważyłem ze ty masz sekwencję.....
    3stiven3
    Level 9  
    ten mini wybuch w rurce już mnie przerasta ja n a te rurki nie zarobie :(
    a jesli jesli po założeniu kabli nadal bd takie objawy masz jeszcze jakis pomysł ?
    ogólnie to dzieki za jakies info w tym temacie a podziekuje jak bd meganka chodzic bez zarzutu :)
    Bo coraz bardziej mam jej dosc i chyba bedzie trzeba sie jej pozbyc
    szyba20
    Level 19  
    Niestety nie miałem nigdy sekwencji tylko 2 generacji i zawsze pomagała wymiana kabli świec nie raz kopułki i palca ale nie wiem jak to w sekwencji....
    3stiven3
    Level 9  
    no no rozumiem tylko dlaczego tak się dzieje tylko i wyłacznie jak temperatura wzrosnie i auto sie zagrzeje .