Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT MEGANE COUPE BENZYNA+GAZ PROBLEM

29 Feb 2012 16:52 2459 12
  • Level 9  
    witam!!!

Kupiłem megane coupe 1,6 benz.+gaz (sekwencja) autko odpala bez problemu
    ale po pewnym czasie jak sie rozgrzeje zaczyna strzelac , 2 raz wymieniłem juz rure od przepustnicy do filtra bo poprostu pękła .filter nowy stożkowy , nagle straci moc i ledwo jedzie a odgłos przypomina cinquecento.Jak ja zgasze i odpale czasem wraca do normy a czasem jest tak jak było , pomożcie
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Witam
    Przy instalacji LPG najważniejszy są świece kopułka i kable WM wydaje mi się ze przyda się wymiana a na pewno nie zaszkodzi.

Jeśli chodzi o fil ter zamontuj oryginalny, wydaje mi się ze zamontowałeś stożek bez dolotu itd poczytaj o tym to oprócz fajnego dźwięku nic ci nie daje a na pewno nie na plus.
  • Level 9  
    auto ma tylko takie objawy jak wzrosnie temperatura
    teraz jak ta rura pękła jest ok i nic sie nie dzieje czyżby termostat ?
  • Level 19  
    Co ma t do tego ? reduktor jest połączony z nagrzewnica wiec nic mu do termostatu wymień świece i kable WM a na pewno silnik zacznie lepiej pracować.
  • Level 9  
    świece wymienione a kabe wymieniał poprzedni własciciel miesiac temu ale chyba nie WM nie znam sie zreszta po czym to sprawdzic czy WM

Dodano po 53 [sekundy]:

ale czy zalezało by to od kabli jak jest zimny jest ok a jak temperatura wzrasta wtedy zaczyna się szczelanie w kolektor
  • Level 19  
    WN (moja pomyłka z tym M) czyli te od świec.
  • Level 9  
    mówisz ze strzelanie zniknie i ze kable moga miec cos wspólnego z tym
    zapomniałem jeszcze dodac ze jak sie przełacza sam z benzyny na gaz to sie zadławi albo zgaśnie

Dodano po 41 [sekundy]:

ale nie zawsze ...
  • Level 19  
    LPG jest bardzo czułe na świece i kable WN niestety mam auto na LPG od 5 lat i co rok to samo strzela rozwala przepływomierz itd wymiana kabli i świec zawsze pomaga oczyścicie kopułka i palec też o ile są już zmęczone. o ile na BP nic się nie dzieje.

Co do przełączenia możesz już mieć rozwalone membrany i nie trzymają jak są zimne albo źle wyregulowaną instalację.
  • Level 9  
    no ok spróbuje z tymi kablami zobaczymy to jest moje pierwsze auto z gazem i takie cyrki są coraz bardziej mnie to odstrasz a sekwencja 2 letnia . Pytanie tylko dlaczego ciągle rozpier*** tą rure od filtra
  • Level 19  
    Jak wiesz gaz z reduktora idzie do przepływomierza miesza się i idzie dopiero do silnika, jak masz przebicie na kablach lub świecach iskra przechodzi po silniku i masz mini wybuch w rurce :)

Pewnie zaraz ktoś mnie wykpi teraz zauważyłem ze ty masz sekwencję.....
  • Level 9  
    ten mini wybuch w rurce już mnie przerasta ja n a te rurki nie zarobie :(
    a jesli jesli po założeniu kabli nadal bd takie objawy masz jeszcze jakis pomysł ?
    ogólnie to dzieki za jakies info w tym temacie a podziekuje jak bd meganka chodzic bez zarzutu :)
    Bo coraz bardziej mam jej dosc i chyba bedzie trzeba sie jej pozbyc
  • Level 19  
    Niestety nie miałem nigdy sekwencji tylko 2 generacji i zawsze pomagała wymiana kabli świec nie raz kopułki i palca ale nie wiem jak to w sekwencji....
  • Level 9  
    no no rozumiem tylko dlaczego tak się dzieje tylko i wyłacznie jak temperatura wzrosnie i auto sie zagrzeje .