Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Java] Jak i od czego zacząć programować?

czaru5 29 Lut 2012 19:37 5661 8
  • #1 29 Lut 2012 19:37
    czaru5
    Poziom 2  

Witam
    Chciałbym zacząć programować w języku Java. Jestem kompletnie początkujący, jak na razie mam książki: "K. Walczak nauka programowania dla początkujących", "Java 2 Podstawy"
    Oraz tą stronkę http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~palka/public/java_pl.pdf
    Co polecicie od siebie dla kompletnego laika???
    Nie zależy mi na szybkim nauczeniu się, tylko dokładnym, zamierzam w przyszłości programować Java i może C++ (tylko nie wiem czy podołam) więc wstęp jakiś trzeba mieć.

Próbowałem już coś z tego co podałem tylko poradniki nie przedstawiają jak dokładnie uruchomić np. Wirtualną maszynę, są napisane pod stare wersje JDK.
    Czy wersja coś zmienia np. 1.3 albo 6?
    Mam w folderze Java pare wersji chciałbym wszystko pousuwać i zainstalować jedną wersję tylko jak? Jaką wersje?

Prosiłbym o kontakt z jakimś programistą Java który by mi mógł co i jak powyjaśniać na GG:2592483.

0 8
  • #2 29 Lut 2012 21:09
    jasjarzy
    Poziom 13  

Jawa to nic wielkiego.Ustawiasz i chodzi. Programuj w C++++i+.

Dodano po 1 [sekundy]:

Jawa to nic wielkiego.Ustawiasz i chodzi. Programuj w C++++i+.

Moderowany przez arnoldziq:

I za tę wielce znaczącą wypowiedź, udzielam koledze Ostrzeżenia #3.

-2
  • #3 29 Lut 2012 21:41
    czaru5
    Poziom 2  

Prosiłbym o wypowiedzi osób które choć trochę się znają na Javie i nie piszą bezsensownych postów :)

0
  • #4 29 Lut 2012 21:41
    McMonster
    Poziom 32  

Środowisko BlueJ, prymitywne, ale wizualizacja klas pomaga początkującym z programowania obiektowego.

0
  • #5 29 Lut 2012 21:50
    1930670
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 29 Lut 2012 23:14
    McMonster
    Poziom 32  

Przy Thinking in Java polecam ostrożność, ta książka potrafi przytłoczyć początkującego. Miałem ją, gdy zaczynałem pisać w Javie, ale mi nie przypadła do gustu wtedy, chociaż po przebrnięciu przez początki może być bardzo cenna.

0
  • #7 01 Mar 2012 07:41
    JazdaONE
    Poziom 10  

Osobiście polecam srodowisko Eclipse - open source i ksiazke "Sams Teach Yourself Java in 21 Days".

Tytul moze lekko dziwny ale ksiazka jest napisana mega przystepnym jezykiem. Wystarczy spojrzec na komentarze na Amozon'ie aby wiedziec ze mamy do czynienia z bardzo dobra ksiazka.

0
  • #8 01 Mar 2012 16:29
    czaru5
    Poziom 2  

Mam aktualnie "K. Walczak nauka programowania dla początkujących", "Java 2 Podstawy" i Thinking in Java III wydanie.
    Książka Walczaka jest według mnie trochę przestarzała i napisana językiem nieczytelnym, chyba sobie ją odpuszczę.

Mieliście styczność z Praktyczny kurs Marcina Lisa??? (Jeżeli tak jak wam się podobał?)

PS: Nie piszcie tytułów książek po angielsku bo raczej nic z niej się nie nauczę (słaby angielski).

0
  • #9 01 Mar 2012 16:32
    JazdaONE
    Poziom 10  

Nie bierz tego zbyt do siebie bo nie staram sie byc wredny ale moim zdaniem bez angielskiego to raczej ciezko widze twoja przyszlosc programisty. Powinienes sie koniecznie wziac za nauke tego jezyka.

Od 5 lat wszystkie ksiazki do programowania sprowadzam ze stanow. Polska literatura jest w 99% przestarzala i kiepskiej jakosci.

-1