Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać

29 Lut 2012 19:53 8636 14
  • Poziom 16  
    Witam. Tak jak w temacie. Uruchomiłem zgrzewarkę po paru latach stania i pozgrzewałem parę blaszek w warsztacie nagle sprzęt przestał zgrzewać. Myślałem że uchwyt się przegrzał i trzeba go ostudzić bo to podobno normalne w tej zgrzewarce ale na drugi dzień sprawdzałem na jednym i drugim uchwycie i nic nie idzie. Zgrzewarka normalnie się włącza jak nacisnę włącznik na uchwycie do zgrzewania to załącza się cały układ regulujący czas zgrzewu ale nic więcej się nie dzieje. Co mogło paść i co mogę sam posprawdzać? Nie znam się na elektryce ale podstawy obsługi miernika znam to może ktoś mnie naprowadzi które kabelki posprawdzać ?

Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Tzn. możesz coś więcej napisać ? Co sprawdzić co ewentualnie można wymienić.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kondensatory są jakoś dziwnie przebarwione.
    Stawiam na to, że padły.
    Od nieużywania elektronika niszczeje. Do środka dostał się kurz, wilgoć, styki zaśniedziały i efekt gotowy.
    Zrób leprze zajęcia w lepszej jakości tych płytek i nie z boku, tylko widok z góry i widok z drugiej strony.
    Widzę dużo elementów dyskretnych, więc po zdobyciu zamienników powinieneś sobie poradzić naprawą.
    Nawet schemat jest.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Porobiłem foty mam nadzieje że coś wypatrzycie.

Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać Zgrzewarka punktowa RZP-2A- przestała zgrzewać
  • Poziom 30  
    Zastanawiam się czy te białe walce to też nie są przypadkiem kondensatory.
    Na zdjęciach wyglądają jak by były dziwnie przytopione .
    Nie widać żadnych układów scalonych.
    Tobie nie pozostaje nic innego jak multimetr i zabawa w detektywa.
    Najczęściej padają kondensatory, tranzystory, diody.
    Nieodległość nikt ci diagnozy nie poda. Układ nie jest aż tak skomplikowany, żebyś sobie z nim nie poradził.
  • Poziom 16  
    Hmm może wymontuje te płytki i wyśle do jakiegoś serwisu żeby mi to zrobili ? Ile może kosztować naprawa tego cuda i kogo polecasz ?
  • Poziom 30  
    wierzba123 napisał:
    Hmm może wymontuje te płytki i wyśle do jakiegoś serwisu żeby mi to zrobili ? Ile może kosztować naprawa tego cuda i kogo polecasz ?

Jakiś "serwis" niedaleko ciebie, i nie same płytki, ale całą maszynę, żeby serwisant wiedział co i po co naprawia.
    Jeśli naprawa zgrzewarki przekroczy co najmniej 50% jej wartości to nie opłaca ci się jej naprawiać w "serwisie".
    Czas naprawy może wynieść od 1 do 3 dni roboczych.
    W najgorszym przypadku umawiając się na ryczałt wziąłbym 500zł.
    Koledzy licytujcie. Kto weźmie więcej.
  • Poziom 16  
    Pobawie się miernikiem może coś znajdę. Mam elektryka w pracy to chyba mu przytargam ta zgrzewarkę jak nie dam rady nic znaleźć.
  • Poziom 12  
    Sprawdź obwód sterowania stycznikiem st a w szczególności dwa małe przekaźniki.Sprawdź zasilanie czy są podłączone wszystkie fazy i 0.
  • Poziom 16  
    Padla plytka od regulatora czasowego. Nowej raczje nie dostane to stara bedzie naprawiana.
  • Poziom 30  
    Masz kolego nie kompletny filtr - zdjęcie 5,6.Nie naprawi to zgrzewarki ale przynajmniej sieć zabezpieczy .
  • Poziom 10  
    szukam adresu producenta lub telefonu
  • Poziom 23  
    To ich wytwór.

FIGEL

ul. Jesienna 23
    80-298 Gdańsk - Matarnia

Tel.: (+48 58) 34 00 678
    Fax: (+48 58) 34 94 635
    E-mail: figel(malpa)figel.pl
  • Poziom 10  
    Podłączesię pod temat
    Czy układ czasowy można zastąpić przeakźnikiem PCU-510 ?