Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do Yamahy Pianocraft Mcr-550

cracle 29 Lut 2012 19:57 2965 4
  • #1 29 Lut 2012 19:57
    cracle
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Kupiłem miniwieże Yamaha Pianocraf MCR-550.Po podłączeniu w domu okazałało się,że nie jest to taki miód malina jak mówią.
    Jestem bardzo zaskoczony jakością dźwięku.Kolumny słabe,dźwięk jakby zostawał w skrzynkach,brak basów.
    Wydaje mi się,że moja stara wieża Sony grała dużo lepiej ale niestety się zepsuła.Mam pytanko.Czy podłączenie innych głośników uratuje sytuacje?
    jeżeli tak to jakich?Może B&W 865.Czytałem sporo dobrych opinii o nich.Może inne,jakieś tańsze bo w przypadku wspomnianych koszt przekroczy cenę sprzętu.
    Myślałem też nad podłączeniem subufera.Co myślicie na ten temat.Wiem,że to tylko miniwieża i to niezbyt droga ,ale jakoś muszę wybrnąć z tej sytuacji.
    Od dźwięku oczekuję dynamiki i miłego basu przy słuchaniu roka,jazzu oraz muzyki poważnej.
    Proszę o wasze opinie i pomoc.Dziękuję.

0 4
  • #2 29 Lut 2012 21:25
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Jaki duży masz pokój?
    Wieżyczka jest dobra ale do pokoju max 10m2

0
  • #3 29 Lut 2012 23:09
    cracle
    Poziom 2  

Pokój ma tak ok 16m.

0
  • #4 09 Cze 2012 17:55
    seboc
    Poziom 1  

Sprawdź z różnymi nagraniami.
    Niektóre, głównie starsze, mają tak, że dźwięk jest mocno ograniczony.
    Nagrania dobrze zrealizowane, nowe lub zremasterowana powinny brzmieć nieźle.

Piszę jako użytkownik MCR-755 wyposażonego w takie same kolumny. Pomieszczenie również mam niewielkie.

Zdrówko,
    S.

0
  • #5 10 Cze 2012 00:04
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Lepiej dokup sobie subwoofer aktywny, niż kupuj nowe kolumny do tej miniwieży. Słyszałem kilka razy ten sprzęcik i na dźwięk nie można narzekać. Basu też jest trochę. Dobrze masz podłączone te kolumienki (+ do + a - do - )? Niby taka podstawa ale sprawdź

0