Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1.8 RN 1996 Pb+LPG Nie odpala

blacha_mc 29 Feb 2012 21:38 5412 12
    blacha_mc
    Level 11  
    Witam pojawił się u mnie kolejny problem otóż jak silnik jest zimny to w ogóle nie daje się odpalić mogę kręcić rozrusznikiem aż do rozładowania akumulatora i nic sytuacja ma miejsce na LPG ponieważ na paliwie ostatnio rzuciła palenie prawdopodobnie pompka nie daje ciśnienia, bo ją słychać, że pracuje ale jakby paliwo nie dochodziło.
    Odpala dopiera z zaciągu i to bez większych problemów jak już wystartuje i złapie trochę temperatury to później nie ma problemów i pali z rozrusznika.
    Wcześniej paliła z dotyku czy to na LPG czy na benzynie.
    Poradźcie proszę o co może chodzić.
    uchpal
    Level 13  
    Witam.sądze że problemem jest czujnik temperatury silnika.
    panam
    Level 29  
    Wiesz co , myślę że w tych temperaturach auto nie powinno palić na gazie tylko na benzynie, dlatego przy nowych instalacjach na gaz przełącza się dopiero jak silnik się nagrzeje, więc musisz zrobić coś z tą pompą paliwa, albo udać się do kogoś kto zna się na żeczy, bo na forum zabijesz akumulatar, albo rozrusznik, ale równie dobrze morzesz wypalić gniazda zaworowe. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    uchpal
    Level 13  
    A spuszczałeś ostatnio syf z parownika?im nizsza temperatura tym gorzej dla membram,bo sztywniejsze,miałem ten problem.Pomogło czyszczenie parownika.
    blacha_mc
    Level 11  
    No nie spuszczałem z powodu utrudnionego dostępu do parownika. Ale gazownik oglądał i stwierdził, że problem nie leży po stronie instalacji.
    uchpal
    Level 13  
    Wykonaj prosty test,zagrzej wode w czajniku,polej ostroznie parownik i cewke,tylko tak aby przewodów nie za bardzo zalać,i odpal.A jak gazownik sprawdził parownik?rozebrał go,czy telepatycznie?pozostaje jeszcze filtr gazu,ale to pewnie już wymieniłeś?No i na końcu sama cewka,jak jest popękana może być uszkodzona...
    archaniol40
    Level 21  
    Naprawić układ zasilania benzyny. Ale przecież można kupić nowy rozrusznik. Sprawdzić, czy pompka podaje paliwo. A w ogóle jest coś w baku?
    blacha_mc
    Level 11  
    Samochód u mechanika niech on się martwi!!!
    blacha_mc
    Level 11  
    I na razie po kłopocie pompa paliwa wymieniona, a jeśli chodzi o LPG to winny był silniczek krokowy więc został wyrzucony i w jego miejsce wstawiona została śruba.
    blacha_mc
    Level 11  
    panam wrote:
    Super naprawa gazu!!! polecam.

Możesz napisać o co Ci chodzi, bo nie bardzo wiem co masz na myśli?
    panam
    Level 29  
    blacha_mc wrote:
    to winny był silniczek krokowy więc został wyrzucony i w jego miejsce wstawiona została śruba.

,ta część do czegoś służyła( konkretnie do regulacji mieszanki) więc chyba była potrzebna, sama śrubka się nie wkręca i wykręca w czasie zmiany parametrów silnika, ale to jest twój pojazd i robisz z nin co chcesz( oby przeszedł badanie techniczne)
    Czarzasty_1990
    Level 10  
    Dokładnie tak jak mówi panam - łopatologicznie - silnik krokowy jest od regulacji obrotów sam je będziesz regulować w trakcie jazdy? Na pewno jego brak wpłynie nie korzystnie na spalanie a i kto wie może i na zużycie podzespołów silnika, jeśli był problem z silnikiem krokowym można było to sprawdzić podpinając się pod komputer i wykonując diagnostykę. A ja i tak bym celował w czujnik temp. cieczy chłodzącej bo miałem już taki problem z odpalaniem ale tylko na benzynie (gdyż gazu nie miałem) przy czym wzrosło spalanie, a "cuda" mechaników przekroczyły moje zarobki ale w końcu jakoś się udało a czujnik kosztował grosze, z resztą możesz sprawdzić