Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 RN 1996 Pb+LPG Nie odpala

29 Lut 2012 21:38 5253 12
  • Poziom 11  
    Witam pojawił się u mnie kolejny problem otóż jak silnik jest zimny to w ogóle nie daje się odpalić mogę kręcić rozrusznikiem aż do rozładowania akumulatora i nic sytuacja ma miejsce na LPG ponieważ na paliwie ostatnio rzuciła palenie prawdopodobnie pompka nie daje ciśnienia, bo ją słychać, że pracuje ale jakby paliwo nie dochodziło.
    Odpala dopiera z zaciągu i to bez większych problemów jak już wystartuje i złapie trochę temperatury to później nie ma problemów i pali z rozrusznika.
    Wcześniej paliła z dotyku czy to na LPG czy na benzynie.
    Poradźcie proszę o co może chodzić.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Witam.sądze że problemem jest czujnik temperatury silnika.
  • Poziom 29  
    Wiesz co , myślę że w tych temperaturach auto nie powinno palić na gazie tylko na benzynie, dlatego przy nowych instalacjach na gaz przełącza się dopiero jak silnik się nagrzeje, więc musisz zrobić coś z tą pompą paliwa, albo udać się do kogoś kto zna się na żeczy, bo na forum zabijesz akumulatar, albo rozrusznik, ale równie dobrze morzesz wypalić gniazda zaworowe. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 13  
    A spuszczałeś ostatnio syf z parownika?im nizsza temperatura tym gorzej dla membram,bo sztywniejsze,miałem ten problem.Pomogło czyszczenie parownika.
  • Poziom 11  
    No nie spuszczałem z powodu utrudnionego dostępu do parownika. Ale gazownik oglądał i stwierdził, że problem nie leży po stronie instalacji.
  • Poziom 13  
    Wykonaj prosty test,zagrzej wode w czajniku,polej ostroznie parownik i cewke,tylko tak aby przewodów nie za bardzo zalać,i odpal.A jak gazownik sprawdził parownik?rozebrał go,czy telepatycznie?pozostaje jeszcze filtr gazu,ale to pewnie już wymieniłeś?No i na końcu sama cewka,jak jest popękana może być uszkodzona...
  • Poziom 21  
    Naprawić układ zasilania benzyny. Ale przecież można kupić nowy rozrusznik. Sprawdzić, czy pompka podaje paliwo. A w ogóle jest coś w baku?
  • Poziom 11  
    Samochód u mechanika niech on się martwi!!!
  • Poziom 11  
    I na razie po kłopocie pompa paliwa wymieniona, a jeśli chodzi o LPG to winny był silniczek krokowy więc został wyrzucony i w jego miejsce wstawiona została śruba.
  • Poziom 11  
    panam napisał:
    Super naprawa gazu!!! polecam.

Możesz napisać o co Ci chodzi, bo nie bardzo wiem co masz na myśli?
  • Poziom 29  
    blacha_mc napisał:
    to winny był silniczek krokowy więc został wyrzucony i w jego miejsce wstawiona została śruba.

,ta część do czegoś służyła( konkretnie do regulacji mieszanki) więc chyba była potrzebna, sama śrubka się nie wkręca i wykręca w czasie zmiany parametrów silnika, ale to jest twój pojazd i robisz z nin co chcesz( oby przeszedł badanie techniczne)
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak jak mówi panam - łopatologicznie - silnik krokowy jest od regulacji obrotów sam je będziesz regulować w trakcie jazdy? Na pewno jego brak wpłynie nie korzystnie na spalanie a i kto wie może i na zużycie podzespołów silnika, jeśli był problem z silnikiem krokowym można było to sprawdzić podpinając się pod komputer i wykonując diagnostykę. A ja i tak bym celował w czujnik temp. cieczy chłodzącej bo miałem już taki problem z odpalaniem ale tylko na benzynie (gdyż gazu nie miałem) przy czym wzrosło spalanie, a "cuda" mechaników przekroczyły moje zarobki ale w końcu jakoś się udało a czujnik kosztował grosze, z resztą możesz sprawdzić