Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia- nie odpala, sygnalizuje błąd.

Berti12 01 Mar 2012 07:43 9580 8
    Berti12
    Level 2  
    Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące skody octavi 1.9 tdi z roku 2002. Mianowicie dzisiaj rano zapaliła się kontrolka "samochodu z kluczykiem" i przez to nie mogę odpalić samochodu. Wyczytałem już że jest to układ elektroniki silnika ale mimo wszystko chciałbym prosić o radę co to może być dokładnie?

Jestem tutaj pierwszy raz, mam nadzieję że temat umieszczam w dobrym miejscu.
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ravelation
    Level 21  
    A próbowałeś drugim kluczykiem?
    Wygląda na błąd immobilisera.
    Berti12
    Level 2  
    tak próbowałem. Przekręcam kluczyk silnik niby odpala ale od razu gaśnie dodatkowo chwilę po pali się kontrolka poziomu oleju i grzania świec. nie wiem czy to coś wspólnego ale miałem też z miesiąc temu wymianę paska rozrządu
    kbso
    Level 12  
    mi również wygląda na immobilser
    może być luźny przewód w kostce

Dodano po 3 [minuty]:

możesz też mieć włączony alarm, u mnie czasem mimo otwarcia drzwi z pilota i wejścia to alarm się nie wyłącza (led się cały czas świeci) i objawy takie jak u Ciebie czyli przekręcam kluczyk, auto odpala i po chwili gaśnie.
    siedząc w środku włączam i wyłączam jeszcze raz alarm z pilota, led gaśnie i auto odpala
    Gate
    Level 23  
    Musisz odczytać błędy i będziesz wiedział co jest powodem blokady. Klucze raczej nie bo 2 w jednym czasie nie mogą się zepsuć. Stawiam na usterkę w instalacji np. w okolicy anteny przy stacyjce lub przy liczniku.
    Berti12
    Level 2  
    pobawiłem się wczoraj komputerkiem. wyświetlił mi 3 oka, w których miałem następujące informacje. I P1654 Komputer sterujący tablicy przyrządów - niesprawność w systemie
    II P1570 Komputer sterujący silnika immobiliser aktywny.
    III P1538 Zawór elektromagnetyczny odcinający paliwo- przerwany obwód prądowy / zwarcie z masa-N109.

Po przeczytaniu informacji problem znikł a samochód działa. Ale pytanie czy to może się powtórzyć??
    trans-serwis
    Level 39  
    Berti12 wrote:
    pobawiłem się wczoraj komputerkiem. wyświetlił mi 3 oka,
    Berti12 wrote:
    Po przeczytaniu informacji problem znikł a samochód działa. Ale pytanie czy to może się powtórzyć??
    Cud po prostu cud.
    Śmiechu nie mogę opanować. Ubawiłeś mnie do łez.
    msepl
    Level 25  
    No cóż zabawa fajna rzecz - szczególnie jak wyświetla 3 oka.
    trans-serwis
    Level 39  
    msepl wrote:
    No cóż zabawa fajna rzecz - szczególnie jak wyświetla 3 oka.
    W tym jedno to oko proroka.