Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlink G604T brak internetu w telefonie galaxy s2

zecino 01 Mar 2012 12:15 1231 2
  • #1 01 Mar 2012 12:15
    zecino
    Poziom 2  

Posiadam router Dlink DSL G604T (pod neostradę). Do tej pory działał bez zarzutu. Do routera podłączone są kablami printserwer i bramka VOIP. Pozostałe urządzenia łączą się przez wi-fi. Problem polega na tym, że kiedy zalogowany jest do sieci laptop to nie mam internetu w telefonie (Samsung Galaxy SII) pomimo połączenia z siecią. Kiedy laptop nie jest zalogowany do sieci lub jest podłączony przez kabel to internet w telefonie jest. Do tej pory w przypadku innych telefonów problem ten nie występował. Samsung Galaxy łączy się też bezproblemowo z innymi sieciami również wtedy gdy zalogowany do sieci jest wspomniany laptop. Zakładam więc, że wina leży po stronie routera. Próbowałem już zmieniać zabezpieczenia w dlinku ale nawet bez zabezpieczeń problem występuje.

0 2
  • #2 01 Mar 2012 12:34
    Bródka
    Poziom 39  

Jak wygląda zakres przydzielanych ustawień DHCP
    Zaloguj sie na router i wybierz LAN Setup/DHCP Configuration, zakres IP jest miedzy 192.168.1.2 - 192.168.1.254 ?

0
  • #3 01 Mar 2012 13:47
    zecino
    Poziom 2  

dokładnie tak jest ustawione. Dzisiaj po poprzednich moich próbach różnych ustawień przywróciłem router do ustawień fabrycznych i na nowo skonfigurowałem połączenie z neostradą i ustawienia wireless (nazwa, hasło WPA). Pozostałych ustawień nie ruszałem. Oczywiście problem pozostał.

0