Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 vs. VW Golf 4 - 1.9TDI - Wady i zalety

makaronmc 01 Mar 2012 13:59 20908 32
  • #1 01 Mar 2012 13:59
    makaronmc
    Poziom 30  

Witam

Które auto jest lepsze ?
    Proszę o wady i zalety

Dodano po 1 [minuty]:

Które auto ma lepsze lub gorsze rozwiązania od drugiego itp.

0 29
  • #2 01 Mar 2012 18:35
    chojinka
    Poziom 27  

makaronmc napisał:

Które auto jest lepsze ?
    Proszę o wady i zalety

Audi ma lepsze materiały. Patrząc pod kątem konstrukcyjnym to w obu autach jest wszystko to samo - VW może być biedniej wyposażony

makaronmc napisał:
    Które auto ma lepsze lub gorsze rozwiązania od drugiego itp.

Oba auta to ta sama konstrukcja więc ceny części są nawet takie same.

1
  • #3 02 Mar 2012 09:57
    Macosmail
    Poziom 33  

Audi nieco lepiej wyciszone silniki TDI.

1
  • #4 02 Mar 2012 23:07
    makaronmc
    Poziom 30  

W ogóle zauważyłem że jak zamyka się drzwi w Golfie to tak jakbym zamykał drzwi w dużym Fiacie :) a w Audi jest wszystko wyciszone.

Audi... - Marka się ceni...

0
  • #5 03 Mar 2012 08:07
    kamil907
    Poziom 28  

makaronmc napisał:
    Audi... - Marka się ceni...

Szkoda tylko, że płaci się więcej tylko za ten znaczek w grilu. Za te same pieniądze można zawsze kupić znacznie lepsze auto, tyle tylko, że bez tego znaczka w który ślepo wszyscy są wpatrzeni.

0
  • #6 03 Mar 2012 10:19
    michael1986
    Poziom 18  

Czy komfort w Audi A3 jest lepszy niż w Golfie 4? Na miejscu autora tematu patrzyłbym jednak na przebieg, nawet 1.9 TDI nie jest wieczne...

0
  • #7 04 Mar 2012 19:00
    wichurewicz
    Poziom 24  

Przecież te auta to to samo, różnice są kosmetyczne. Audi może nieco lepiej wyciszone, choć 1.9 TDI nie należy do wybitnie cichych silników.

michael1986 napisał:
    Czy komfort w Audi A3 jest lepszy niż w Golfie 4? Na miejscu autora tematu patrzyłbym jednak na przebieg, nawet 1.9 TDI nie jest wieczne...

Ja nie patrzyłbym na przebieg wyświetlany na zegarach w ogóle, bo ustawienie tam dowolnie wybranej wartości to kwestia kilku minut nieskomplikowanej operacji z laptopem.

Liczy się stan techniczny, nie przebieg czy rocznik. Nie wiem kiedy do ludzi to dotrze.

0
  • #8 04 Mar 2012 20:01
    kamil907
    Poziom 28  

Komfort to trochę za duże słowo jeśli się mówi o golfie albo A3. Te dwa modele zdecydowanie nie należą do komfortowych

wichurewicz napisał:
    Ja nie patrzyłbym na przebieg wyświetlany na zegarach w ogóle, bo ustawienie tam dowolnie wybranej wartości to kwestia kilku minut nieskomplikowanej operacji z laptopem

Zdziwił byś się bo nawet laptopa do tego nie potrzeba. Wczoraj mój znajomy zajmujący się elektroniką samochodową uświadomił mnie, że wystarczy zewrzeć dwa odpowiednie przewody i licznik się zeruje. Tak jest w przypadku wększości aut z tamtch lat, a w przypadku golfów/audi jest jeszcze lepiej bo po zwarciu tych przewodów stan licznika elegancko zmniejsza się po 10tys więc można sobie w kilka sekund ustawić dowolną wielkość. I jak tu się dziwić, że to ulubione auta dla handlarzy.

1
  • #9 04 Mar 2012 20:16
    wichurewicz
    Poziom 24  

Tego nie wiedziałem, świetne. Jeszcze jeden argument do całkiem pokaźnej kolekcji "nie dla Golfa", obojętnie czy to Golf 4 czy Golf A3.

0
  • #10 05 Mar 2012 18:31
    Macosmail
    Poziom 33  

kamil907 napisał:
    Komfort to trochę za duże słowo jeśli się mówi o golfie albo A3. Te dwa modele zdecydowanie nie należą do komfortowych

Bez przesady. Może Kolega napisze w takim razie w porównaniu z jakimi innymi samochodami z segmentu C są one zdecydowanie nie komfortowe. Wiadomo, że to nie Xantia czy inny Mercedes. Poza tym zależy co dla kogo znaczy komfort. Jedni wolą bujać się jak żaglówka na morzu, a inni jeździć, jak po sznurku. Zresztą te samochody występują w różnym wykonaniu zawieszenia. Także trzeba wiedzieć czego się oczekuje i co kupuje. I jeszcze jedno nie należy oczekiwać, że Golf 1.4 bez połowy wygłuszeń i szmacianą tapicerką to to samo co np. 1.8T lub 2.8, który w salonie kosztował prawie drugie tyle. A co do Audi A3 to proponuje się przejechać zadbanym egzemplarzem z zawieszeniem bez luzów (w wersji odpowiadającej upodobaniom), bijących tarcz hamulcowych, bez huczących łożysk i opon (koła rozmiar standardowy), rezonujących tłumików i bezwypadkowym przede wszystkim, a jestem przekonany, że zmieni Kolega zdanie.

1
  • #11 05 Mar 2012 20:07
    kamil907
    Poziom 28  

Macosmail napisał:
    A co do Audi A3 to proponuje się przejechać zadbanym egzemplarzem z zawieszeniem bez luzów (w wersji odpowiadającej upodobaniom), bijących tarcz hamulcowych, bez huczących łożysk i opon (koła rozmiar standardowy), rezonujących tłumików i bezwypadkowym przede wszystkim, a jestem przekonany, że zmieni Kolega zdanie.

Takie egzemplarze już nie istanieją.

0
  • #12 23 Cze 2012 00:37
    djerry73
    Poziom 10  

moim zdaniem audi lepsze, lepiej wykonane jeździłem golfem IV i audi a3 z tymi samymi silnikami tdi 1.9 130 km jeżeli chodzi o dynamikę bez różnicy, części prawie wszystkie te same, audi nie czuje się tak prędkości jest lepiej wygłuszone znacząco lepiej mi się prowadziło audi i ogólnie wolałem audi. Reszta kwestia gustu , ogólnie fajny silnik pamiętam zrobił na mnie wrażenie.

0
  • #13 23 Cze 2012 07:14
    makaronmc
    Poziom 30  

Moje szukanie auta zaczęło się od Golfa IV ale skończyło na Audi A3 2001r.
    Kupiłem ją w Lutym br.

W mojej decyzji dużo zmieniła rada mojego dobrego kolegi który kiedyś żył z sprowadzania aut z Niemiec i powiedziałby mi żebym właśnie przyjrzał się Audi A3.

Też mówił o lepszym wygłuszeniu, no i środek Audi bez bezkonkurencyjny dla Golfa...

W efekcie końcowym dowiedziałem się że GolfIV tak na prawdę nie jest ocynkowany, jeżeli już to tylko wybrane elementy...

0
  • #14 23 Cze 2012 18:48
    MoniTOX
    Poziom 24  

W audi na pewno leszy komfort i wyposażenie, jednak rozpatrzyłbym jeszcze Leona 1.9TDi.

makaronmc napisał:
    W efekcie końcowym dowiedziałem się że GolfIV tak na prawdę nie jest ocynkowany, jeżeli już to tylko wybrane elementy...

Golf IV największa zgnilizna na rynku w w tej kategorii.

0
  • #16 24 Cze 2012 23:31
    MoniTOX
    Poziom 24  

Tak, w tych modelach notorycznie przednie i tylne ranty nadkoli, klapa oraz miejsce przy łączeniu drzwi i nadkola od lampki kierunkowskazu w dół do progu.

1
  • #18 30 Wrz 2012 16:18
    jendrzej35
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o golfa ma więcej miejsca a silniki ropniaki są o tej samej mocy wstawiane co do golfa lub audi

0
  • #19 30 Wrz 2012 16:52
    psilos1
    Poziom 31  

MoniTOX napisał:
    Tak, w tych modelach notorycznie przednie i tylne ranty nadkoli, klapa oraz miejsce przy łączeniu drzwi i nadkola od lampki kierunkowskazu w dół do progu.

Swoją "czwórką"jezdze już 12 lat i nie ma śladu rdzy.Jezeli nie był "bity"to nie ma prawa rdzewieć .

0
  • #20 30 Wrz 2012 19:51
    roney03
    Poziom 13  

Golf IV ma pełny obustronny ocynk wiec nie powinno być korozji w egzemplarzach nienaprawianych lakierniczo

1
  • #22 01 Paź 2012 19:07
    roney03
    Poziom 13  

No cóż widocznie tak się znają albo celowo wprowadzili w błąd.
    Golf IV ma całkowity ocynk dokładnie tak samo jak A 3

1
  • #23 01 Paź 2012 19:27
    makaronmc
    Poziom 30  

Hmm... mój znajomy ma Golfa IV z 1999 to dawał do lakiernika bo miał rdze na tylnych nadkolach.

Ja mam A3 z końcówki 2000r. i kupiłem je pół roku temu z pukniętym nadkolem, owszem mały kawałeczek lakieru po czasie odprysł ale nic nie wychodzi (ruda)

0
  • #25 03 Paź 2012 10:43
    speckom
    Poziom 12  

roney03 napisał:
    Ale miał od nowości?
    Golf IV na 100% ma nadwozie zabezpieczone tak jak A3 - "pełny ocynk"

http://www.volkswagengolf.pl/vwgolf/65/dane/golf-4-historia

bzdury ale to tak w połowie bo : zalezy na jaki rynek auto wypuszczono,w mokrych krajach tak były blachy ocynkowane w mk4 ( baaa w mk2 nawet były ) i w wersjach gt golfa III.

ogólnie audi a3 jest takie same jak mk4 oczywiscie poza wygładem tyle ze zostały uzyte lepsze materiały na + a3. ja ogólnie bardzo nie lubie a3 z tego wzgedu ze jest brzydkie i 3d wygłada strasznie kondoniarsko.

takie samo technicznie jest seat ibiza II fl wygład ma dla mnie najładnieszy w wersji 5d ale znowu jakosc wykonania jest najgorsza z 2 pozostałych.

trzeba wiedziec podstawową rzecz : 1 audi to najwyzsza klasa grupy V.A.G potem jest np VW passat, i inne vw,potem seat a najgorsze materiały wsadzaja do skody. oczywiscie silniki w calej grupie vag sa takie same jakosciowo minimalnie roznia sie głupotami.

0
  • #26 05 Lis 2012 19:08
    Krzycho_L
    Poziom 14  

Mam golfa IV 1999r 2.0 benzyna. Jest full ocynk. Brak jakiejkolwiek rdzy. W a3 i golfie masz wszystko to samo. To samo opcjonalne wyposażenie.

0
  • #27 06 Lis 2012 11:42
    speckom
    Poziom 12  

Krzycho_L napisał:
    Mam golfa IV 1999r 2.0 benzyna. Jest full ocynk. Brak jakiejkolwiek rdzy. W a3 i golfie masz wszystko to samo. To samo opcjonalne wyposażenie.

IV nie było w ocynku,chyba ze jakas exportowa wersja to jest.

-1
  • #28 06 Lis 2012 12:02
    roney03
    Poziom 13  

Wypisujesz takie głupoty że aż miło
    No ale dobra, skoro twierdzisz ze MK4 nie miał ocynku to podaj zródło tych rewelacji .
    Wiedza która posiadam ale także wszystkie znane mi również tak twierdzą - ze każdy Golf MK4 posiadał ocynkowane nadwozie
    Więc nie wprowadzaj innych w błąd, ewentulanie podaj zródło z inforamcja że jest inaczej

0
  • #29 06 Lis 2012 15:49
    speckom
    Poziom 12  

przez moje rece przechodzi 10 takich złomów tygodniowo, i widzialem i ogładałem juz setki IV, i tylko w paru wersjach były ocynkowane ale nie w 100%

zależy jaka wersja,np golf III GT 2.0 był w pełnym ocynku ,nie które golfy II też ,golf IV tylko wersje GT i exportowe np z krajów tzw mokrych. ja ze słowacji miałem i był w 60% ocynk.

golf IV poza wyglądem jest 2x gorszy technicznie od III. siadaja przepływki i inne cuda,gdzie w starych III z sil afn,1z były nie do zdarcia.

0
  • #30 06 Lis 2012 17:04
    Krzycho_L
    Poziom 14  

@speckom na jakiej podstawie sądzisz że IV generacja golfa jest gorsza technicznie od starej?

0