Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Virtualbox-połączenie dwóch maszyn wirtualnych

liptonp 01 Mar 2012 15:18 9332 9
  • #1 01 Mar 2012 15:18
    liptonp
    Poziom 12  

Witam.
    Komputer HOST - Windows 7 + Virtualbox
    GOŚĆ 1 - Windows Server 2003
    GOŚĆ 2 Windows Xp
    Pytanie brzmi. Jak skonfigurować interfejsy sieciowe aby dwa systemy wirtualne pingowały się i widziały siebie w sieci.

0 9
  • #3 01 Mar 2012 22:12
    gliner
    Poziom 12  

Witam

Interfejs kart ustawiasz na mostkowany (bridged).

Pozdrawiam

0
  • #5 02 Mar 2012 09:21
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Druga karta ci nie potrzebna, wszystkie sytstemy (hosta i gości) obsłużysz jedną kartą.

0
  • #7 02 Mar 2012 09:50
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

liptonp napisał:
    To poproszę o szczegóły konfiguracji.

Wujek gugel trzyma szczegóły w swojej szafie, pogadj z nim trochę powinien ci udostępnić bez problemu.

-1
  • #8 02 Mar 2012 10:10
    liptonp
    Poziom 12  

Stary poczciwy wujek gugel szafę sprawdzoną miał już przed napisaniem tego posta. Niestety nie znalazłem działającego rozwiązania. Także stąd moja prośba jeśli ktoś miał takie doświadczenia i udało mu się połączyć to niech się podzieli. Próbowałem już paru rozwiązań znalezionych w sieci. Niestety u mnie nie działają.

-1
  • #9 02 Mar 2012 19:17
    gliner
    Poziom 12  

Witam

konfiguracja kart wygląda następująco :

na virtualnej maszynie GOŚĆ 1 - Windows Server 2003 - ustawiasz kartę w trybie mostkowanym (bridged)

na virtualnej maszynie GOŚĆ 2 Windows Xp - ustawiasz kartę w trybie mostkowanym (bridged)

dwie virtualki dostają adres IP od twojego routera.

Poniżej łopatologiczny obrazek:

Virtualbox-połączenie dwóch maszyn wirtualnych

i przydziel sobie odnowa adresy MAC losując tymi zielonymi strzałkami przy adresie

1
  • #10 02 Mar 2012 19:32
    liptonp
    Poziom 12  

Tak do tego doszedłem też. Jednak chodzi o to żeby GOŚĆ2 korzystał z GOŚCIA1 jak z bramy i żeby była inna adresacja sieci. Muszę chyba zmostkować serwer postawić na nim dhpc i włączyć druga kartę do obsługi sieci wewnętrznej i wtedy konfigurować GOŚCIA2. Ok dzięki za wskazówki naprowadziły mnie na "trop".

0