Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Astra f 1.7dtl - ciężko odpala po nocy

Bajdurłukasz1.7td 01 Mar 2012 15:49 2236 4
REKLAMA
  • #1
    Bajdurłukasz1.7td
    Poziom 2  
    Witam mam problem z moja astra ,po nocy ciężko odpala trzeba podgrzać parę razy świece i za 3 razem po kilku sekundowym kręceniu odpali później odpala z pierwszego. Wymienione były wtryski-rozrząd-świece-filtry-olej-pompa bosch po regeneracji mierzone miał ciśnienie 28bar . Paliwo nie schodzi do baku świece grzeja .
  • REKLAMA
  • #2
    decybel91
    Poziom 42  
    A jakie masz ciśnienia na cylindarach.
    Rozrusznik żwawo kręci?
  • REKLAMA
  • #3
    slawek87
    Poziom 19  
    Jak długo grzeją świece?
  • REKLAMA
  • #4
    Bajdurłukasz1.7td
    Poziom 2  
    Witam jeśli chodzi o ciśnienie to po 28 bar na każdym cylindrze rozrusznik kręci bardzo dobrze . Świece na układzie podgrzania grzeją ok 8 sec. I to wystarcza by się podgrzały . Mam także zamontowane ręczne grzanie więc wtedy mogę ile chce . Świece są febi grzeją super i grzeją się całe od spodu długo trzymają w zależności od czasu grzania.

    Dodano po 9 [minuty]:

    Jak go odpalam po nocy to mimo że mam go ustawionego na zimnym 1400obr.min na ciepłym 900obr.min to mimo to muszę dać mu trochę gazu . Myślę sobie że może to być za mała dawka paliwa. Boli mnie trochę ta sprawa z silnikiem bo remont i koszt mechanika kosztował mnie bardzo dużo a rewelacji nie ma jeśli chodzi o ranne odpalanie bo tak to nie mogę nic temu silnikowi zarzucic. Dodam że jak po stoi po odpaleniu np. 8 godz. Problemu nie ma tylko po dłuższym staniu . Szukam dobrego pomysłu bo zależy mi by nawet po nocy palił na dotyk .

    Dodano po 12 [sekundy]:

    Jak go odpalam po nocy to mimo że mam go ustawionego na zimnym 1400obr.min na ciepłym 900obr.min to mimo to muszę dać mu trochę gazu . Myślę sobie że może to być za mała dawka paliwa. Boli mnie trochę ta sprawa z silnikiem bo remont i koszt mechanika kosztował mnie bardzo dużo a rewelacji nie ma jeśli chodzi o ranne odpalanie bo tak to nie mogę nic temu silnikowi zarzucic. Dodam że jak po stoi po odpaleniu np. 8 godz. Problemu nie ma tylko po dłuższym staniu . Szukam dobrego pomysłu bo zależy mi by nawet po nocy palił na dotyk .

    Dodano po 14 [sekundy]:

    Jak go odpalam po nocy to mimo że mam go ustawionego na zimnym 1400obr.min na ciepłym 900obr.min to mimo to muszę dać mu trochę gazu . Myślę sobie że może to być za mała dawka paliwa. Boli mnie trochę ta sprawa z silnikiem bo remont i koszt mechanika kosztował mnie bardzo dużo a rewelacji nie ma jeśli chodzi o ranne odpalanie bo tak to nie mogę nic temu silnikowi zarzucic. Dodam że jak po stoi po odpaleniu np. 8 godz. Problemu nie ma tylko po dłuższym staniu . Szukam dobrego pomysłu bo zależy mi by nawet po nocy palił na dotyk .

    Dodano po 2 [minuty]:

    Sorka za tyle powtórzen ale pisze z tel.
  • #5
    siekieradek
    Poziom 11  
    U mnie po wymianie świec nic się nie zmieniło. Dopiero jak zmierzyłem napięcie na świecach i było 9v a kabel był gorący to wymieniłem kabel na grubszy bez bezpiecznika żeby było jak najmniej połączeń (strat) i jest dużo lepiej i krócej grzeją. W silne mrozy grzeje tylko raz i pale.
REKLAMA